Шановні читачі!
18 грудня виповнюється 125 років від дня народження одного з найяскравіших драматургів в історії національної драми й театру – Миколи Куліша.
Микола Куліш став драматургом саме в Одесі. Його творчість відкрила нові напрямки в розвитку світового драматичного мистецтва ХХ і ХХІ століть. Письменник прожив усього 45 років, написав 14 драм, кожна з яких була й залишається яскравим явищем в українській і світовій культурі.
До річниці письменника пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку та запрошуємо відвідати книжкову.
Термін експонування: з 18 по 22 грудня 2017 року (2-й поверх, читальна зала, кабінет 7).
Творча спадщина
Критичні матеріали
Статті з періодичних видань
Віртуальна виставка
Микола Куліш: сучасний погляд
Автор: Я. Ю. Голобородько
Видавництво: Харків: Основа
Рік видання: 2004
Сторінок: 144
Анотація: У навчальному посібнику розглядаються основні віхи життєвого, інтелектуального й естетичного розвою Миколи Куліша. висвітлюється широке коло питань – формування особистості й світогляду драматурга, його освітянська діяльність, педагогічні погляди, провідні засади художнього мислення, творчі взаємини з мистецькою елітою 20-х – початку 30-х років XX ст.
Книжку розраховано на широке коло читачів – учнів загальноосвітніх шкіл та шкіл нового типу, студентів, педагогів, освітян, науковців, узагалі на всіх, хто цікавиться українською літературою та художньою культурою.
Вивчення творчості Миколи Куліша в школі
Автор: Михайло Кудрявцев
Видавництво: Тернопіль: Підручники і посібники
Рік видання: 2000
Сторінок: 64
Анотація: Даний посібник містить навчальний матеріал та методичні орієнтації щодо вивчення української драматургії І пол. XX ст. (передусім найпродуктивнішої жанрово-стильовими і тематичними шуканнями доби – епохи модернізму). У вступній частині, орієнтованій на вчителя, який має донести матеріал у формі, доступній учням, автор намагається викласти основні художні засади новітньої драми. Розділи посібника присвячені безпосередньо вивченню в середніх навчальних закладах програмних творів М. Куліша «97», «Мина Мазайло», «Патетична соната»
«Термінологічний словник» містить необхідний матеріал з питань теорії літератури, до яких звертаються учитель з учнями у процесі вивчення драматичних творів на уроках (проблеми жанру, стилів, напрямів тощо).
Посібник призначений для вчителів літератури, студентів філологічних факультетів.
Мина Мазайло
Автор: М. Г. Куліш
Автор-укладач: В. В. Паращич
Видавництво: Харків: Ранок
Рік видання: 2001
Сторінок: 64
Анотація: До посібника вміщені: переказ п'єси «Мина Мазайло», аналіз комедії та характеристика головних героїв, відгуки про п'єсу критиків, зразки учнівських творів. Вчителів зацікавить розділ оригінальних методичних порад.
Призначено для учнів 11 класу загальноосвітніх шкіл, абітурієнтів і вчителів української літератури.
Вибрані твори
Автор: М. Г. Куліш
Упорядник: Я. Ю. Голобородько
Видавництво: Харків: Веста
Рік видання: 2003
Сторінок: 400
Анотація: До книги українського письменника Миколи Гуровича Куліша ввійшли такі твори: „Народний Малахій”, „Мина Мазайло”, лірична драма „Патетична соната” та „Маклена Ґраса”.
Вибрані твори в двох томах
Автор: М. Г. Куліш
Видавництво: Київ: Дніпро
Рік видання: 1982. –
Т. 1: П’єси. – 506 с.
Т. 2: П’єси, статті, виступи, документи, листи, спогади. – 877 с.
Анотація до першого тому: Творчість видатного українського радянського драматурга (1892– 1937) мала величезне значення в розвитку національної літератури й театру. Сподвижник талановитого реформатора сцени Леся Курбаса, учасник літературних дискусій 20-х років, митець, наснажений революцією і покликаний нею до пера,– він був незаконно репресований у часи культу особи Сталіна. І лише тепер, зокрема в цьому виданні, з’явилася можливість представити його доробок якнайповніше. До першого тому ввійшли п’єси «97», «Комуна в степах», «Прощай, село», «Отак загинув Гуска», «Хулій Хурина», «Зона» та інші.
Анотація до другого тому: У другому томі – п’єси «Народний Малахій», «Мина Мазайло», «Патетична соната», «Маклена Граса» (дві останні – в нових варіантах), статті, виступи, автобіографія та уривки з записника Миколи Куліша, а також його листи до І. Дніпровського, П. Зенкевича, А. Любченка, І. Кочерги, О. Корнєевої-Маслової та до дружини – А. Куліш. Завершують том її спогади про письменника.
Куліш Микола
П'єси
Автор: М. Г. Куліш
Упорядник: Я. Ю. Голобородько
Видавництво: Київ: Наукова думка
Рік видання: 1998
Сторінок: 304
Анотація: До збірки творів видатного українського драматурга М. І. Куліша ввійшли кращі його п'єси: Мина Мазайло", "Народний Малахій", "Маклена Граса", "Патетична соната.
Використані ресурси:
1. Одеса в творчій долі геніального драматурга. Микола Куліш / Ананченко, Т. П. "України часточка в мені...": Одещина в культурологічному просторі світового українства /Т. П. Ананченко. – Одеса : Друк, 2006. – С. 52-58.
2. Голобородько, Я. Ю. Микола Куліш: драматургія долі і культура творчості / Я. Голобородько // Усе для школи. Українська література, 11 клас. – Київ. – 2001. – Вип. 11 : Микола Куліш. – С. 4-18.
3. Фото М. Куліша взято з сайту ru.wikipedia.org
Віртуальну та книжкову виставки підготували Матковська Д. М. і Панченко І. В.
Списки літератури підготувала Панченко І. В.
Автор колажу: Матковська Д. М.