«Моя єдина Україна». Книжкова виставка до Дня Соборності України

ava«Збулися віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка. Однині народ Український, визволений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднаннями дружніми зусиллями всіх своїх синів, будувати нероздільну, самостійну Державу на благо і щастя всього її трудового народу».

Акт Злуки, закріплений в Універсалі Директорії УНР

Європа — наш спільний дім

avaЄвропа – сукупність різних традицій та мов, але водночас спільних цінностей, які знаходяться під захистом Європейського Союзу. Цінності, які існують у сучасній Європі є важливими та близькими для українського суспільства.

300 років від дня народження українського поета та філософа Г. Сковороди (1722-1794)

ava«Його ім’я звучить в історії незгаслої мислі та слова – Григорій Сковорода. Із саквою за плечима та флейтою в руці пройшов він шляхами й роздоріжжями рідної української землі. Думкою він вимірював простори всесвіту і правди глибину, мудрістю й чеснотами прославляв свій народ» І. Пільгук.

День пам'яті жертв Голодомору

avaУ четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять мільйонів жертв голодоморів, які відбулись в Україні у XX столітті. Наймасштабніший з них був у 1932-1933 роках. Він не був випадковим явищем природного чи соціального походження, як це стверджували спочатку радянські, а згодом російські історики. Це був цілеспрямований геноцид – терор голодом. Радянська влада вирішила таким чином покарати український народ за їхній спротив колективізації сільського господарства та небажання перебувати під владою Росії. Головною метою організації штучного голоду був підрив соціальної бази опору українців проти комуністичної влади та забезпечення тотального контролю з боку держави за всіма верствами населення.

110 років від дня народження українського поета Андрія Малишка (1912-1970)

ava14 листопада 2022 року Україна святкує 110-річчя від дня народження поета, перекладача та літературного критика Андрія Малишка.

 

Контакти


Aдреса:
вул. Старопортофранківська, 36
м. Одеса, 65020

Телефони:

(048) 753-07-64
(20 каб. - інформаційно-бібліографічний відділ)

 (048) 726-58-61
(3 каб. – відділ комплектування та обробки літератури)

© 2011-2021 Бібліотека Університету Ушинського

Пошук в моб меню