Шановні читачі!

«В історії кожної літератури ім’я того чи іншого письменника нерозривно пов’язується з жанром, в якому йому випало бути заспівувачем, дещо відсторонюючи інші, теж важливі здобутки митця. З часом історична перспектива набуває незалежної чіткості і значення цих письменників постає в повному обсязі.

У нашій літературі таким є, зокрема, Євген Гребінка, ім’я якого насамперед асоціюється з початками української байки, хоч його доробок складають українські й російські поезії та значна кількість оповідань, повістей і романів, написаних російською мовою.»

Із передмови С. Д. Зубкова до першого тому «Є. П. Гребінка»

З нагоди 205-ї річниці від дня народження байкаря пропонуємо Вашій увазі віртуальну виставку книг та списки літератури.

Список книг
Список статей

Віртуальна виставка

Євген Гребінка
Автор:
О. С. Цибаньова

Видавництво: Київ: Молодь
Рік видання: 1972
Сторінок: 303
Анотація: Це повість про талановитого поета і видатного організатора літературного руху передшевченківського періоду Євгена Павловича Гребінку. На широкому документальному матеріалі автор відтворює життєвий та творчий шлях письменника – навчання в Ніжинській гімназії вищих наук, служба і літературна діяльність у Петербурзі. Показано численні зв’язки Є. П. Гребінки з українськими та російськими літераторами.

Євген Гребінка літературна постать
Автор:
Л. М. Задорожна

Видавництво: Київ: Твім інтер
Рік видання: 2000
Сторінок: 160
Анотація: Перед нами — системне дослідження, в якому з виваженою об'єк¬тивністю здобуває оцінку жанрово-тематична особливість байкарської, поетичної та прозової спадщини Євгена Гребінки, вперше осмислюється, ся епістолярій письменника і філософські засади його творчості.

Розраховане на фахівців-філологів, а також усіх тих, хто замислюється над історією української літератури першої половини XIX століття.

Чайковский. Повести
Автор:
 Е. Гребенка

Видавництво: Киев : Дніпро
Рік видання: 1988
Сторінок: 553
Анотація: В книгу вошли лучшие произведения известного украинского писателя (1812—1848), написанные на русском языке.

Яркими красками, героическим духом казатчины, интересными и опасными приключениями, которые переживают герои, привлекает исторический роман «Чайковский». В повестях «Записки студента», «Кулик», «Приключения синей ассигнации» разоблачается несправедливость социального строя царской России.

Твори в п'яти томах
Автор:
Є. Гребінка

Видавництво: Київ : Держ. вид-во худож. літ. України
Рік видання: 1957
Анотація: До зібрання відомого українського письменника Євгена Гребінки (1812-1848) ввійшли - байки, поезії українською та російською мовами, повісті та оповідання. Спрямовані проти поміщицької сваволі, несправедливості царського суду, потворних явищ тогочасного суспільного ладу, вони відзначаються теплотою і щирістю почуттів, повагою до простого люду.

 Чайковский
Автор:
Е. Гребенка

Видавництво: Киев : Молодь
Рік видання: 1988
Сторінок:
159

Анотація: «Чайковский» - роман из жизни украинского казачества. В. Белинский поставил «Чайковского» в ряд «лучших оригинальных повестей» 1843 г., высоко оценил его несомненные достоинства: «Чайковский» господина Гребенки, ― писал он, ― исполнен превосходных частностей, обнаруживающих в авторе несомненное дарование.

 

 


Зображення для колажу взято з сайту poltava-news.com

Автор колажу: Матковська Д. М.
Автор статті: Матковська Д. М.

 

scopus

uni2

bantp

Лічильники

 Яндекс.Метрика   

fb    Instagram icon   YouTube  Telegram

Powered by Amazing-Templates.com 2014 - All Rights Reserved.