День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

b

Пам’ять... Вона нетлінна і вічна. Вона дивиться на нас із старих фронтових фотографій  і не дає померкнути жодній героїчній сторінці історії перемоги. 9 травня ми святкуємо 73 весну від Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашніших воєнних діях за всю світову історію людства. Війна була безпощадною та кривавою, загинуло на ній невимовна кількість мільйонів людей, які просто хотіли жити.

Ми пам'ятаємо, якою страшною трагедією для українців була Друга світова війна.                         Ми пам'ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам'ять робить нас сильнішими. Вона — запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.

Вклоняємось  усім, хто виніс роки окупації та пекло концтаборів, тим, хто сьогодні піднімає з руїн і відроджує Україну. Ваша мужність, життєва мудрість, ставлення до громадянського обов'язку — це високий приклад для наслідування.

Щиро вітаємо всіх зі святом та запрошуємо відвідати книжкову виставку

Список книг

Список статей

            Віртуальна виставка

Українські в'язні концтабору Маутгаузен. Свідчення тих,хто вижив

Видавництво: Імені Олени Теліги

Рік видання: 2009

Сторінок: 336

Анотація:У книжці представлені спогади, листи та усні історії наших співвітчизників, які дають змогу пролити світло на особливий досвід перебування українських в’язнів в одному з нацистських концтаборів - Маутгаузені. У виданні використано фотографії, документи та листи з фондів Національного музею історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років.

Автори присвячують це видання пам’яті співвітчизників, які пережили воєнне лихоліття.

 

 

 

 

 

 

 

 05Розлука. Спогади із Другої світової війни

Автор: Степан Феденко

Видавництво: Смолоскип

Рік видання: 1996

Сторінок: 535

Анотація: Книжку Степана Феденка не можна читати без хвилювання і душевного болю. Автор ії, українець зі США (народжений 1927 р. на Львівщині), сімнадцятирічним юнаком разом з батьком був арештований німцями і пройшов пекло фашистських в'язниць та концтаборів, зокрема Дахау. Саме детальний перебіг подій у цих концтаборах останнього року Другої світової війни і покладено в основу спогадів Феденка.

Особливого трагізму сповнені сторінки, що розкривають загарбницьку, винищувальну політику як Німеччини, так і Радянського Союзу щодо української нації та висвітлюють боротьбу в'язнів-українців за право зберегти свою національність.

Україна і український народ у Другій світовій війні. Дискусії. Випуск 1

Видавництво: Імені Олени Теліги

Рік видання: 2009

Сторінок: 56

Анотація: Збірник містить запис дискусій щодо участі України і українського народу в Другій світовій війні, проведених на засіданнях двох «круглих столів» за ініціативою Українського інституту національної пам'яті 6 та 20 лютого 2009 р. Учасники дискусій - відомі історики з різних наукових середовищ розкривають найактуальніші питання участі українського народу в Другій світовій війні. На засіданні, присвяченому питанням становища України напередодні війни, наголошується на трагічній долі українського народу, який, не маючи власної держави, став розмінною монетою у грі великих держав. Україна не розглядалась як окрема держава, а тому мова йшла лише про її території як засіб для задоволення геополітичних інтересів європейських країн. Вважаючи питання участі України в Другій світовій війні важливими для консолідації українського суспільства, учасники дискусій запрошують до обговорення висловлених тут міркувань не лише фахових істориків, а й якомога ширші кола громадськості та тих, хто не байдужий до історії України.

Україна і український народ у Другій світовій війні. Дискусії. Випуск 2

Видавництво: Імені Олени Теліги

Рік видання: 2009

Сторінок: 84

Анотація: Український інститут національної пам'яті підводить підсумки обговорень подій Другої світової війни. Перший збірник, виданий нами, стосувався подій періоду 1939-1941 років. У другому збірнику подано запис дискусій щодо участі України й українського народу в Другій світовій війні з червня 1941 до 1944 року, проведених на засіданнях трьох «круглих столів» (3 квітня, 6 травня і 5 червня 2009 року) з ініціативи Українського інституту національної памяті. Учасники дискусій - відомі історики з різних наукових середовищ - розкривають найактуальніші питання участі українського народу в Другій світовій війні. На засіданнях розкриваються найбільш обговорювані в літературі питання, пов'язані з підготовкою СРСР до війни, катастрофічні поразки Червоної армії в 1941 р. та їх наслідки для України, аналізуються проблеми становища українців в умовах окупаційного режиму, дається оцінка ролі українських патріотичних сил у боротьбі проти нацизму. Питання про участь України в Другій світовій війні є вкрай актуальними і важливими для консолідації українського суспільства. Учасники дискусій запрошують до обговорення висловлених тут міркувань як фахових істориків, так і широкі кола громадськості та всіх, хто цікавиться історією України.

Україна і український народ у Другій світовій війні. Дискусії. Випуск 3

Видавництво: Імені Олени Теліги

Рік видання: 2009

Сторінок: 84

Анотація: Збірник містить запис дискусій щодо участі України і українського народу в Другій світовій війні, проведених на засіданнях трьох «круглих столів» за ініціативою Українського інституту національної пам'яті 16 грудня 2008 року, 19 і 25 червня 2009 року. Учасники дискусій - відомі історики з різних наукових середовищ розкривають найактуальніші питання участі українського народу в Другій світовій війні. На засіданнях дискутувалися найбільш обговорювані в літературі питання, пов'язані із завершальним періодом війни і участі в ньому України, зокрема, порушувалися питання про наслідки Другої світової війни, розкривалися проблеми людських і матеріальних втрат України, соціально-економічні та політичні підсумки війни і те, як це позначилось на долі українського народу. Гарячі дискусії на одному з засідань викликало питання визначення історичних та правових підстав визнання України суб’єктом Антигітлерівської коаліції. Проблемам формування національної пам'яті про Другу світову війну в українському суспільстві присвячене заключне засідання «круглого столу». Вважаючи питання участі України в Другій світовій війні важливими для консолідації українського суспільства, учасники дискусій запрошують до обговорення висловлених тут міркувань не лише фахових істориків, а й якомога ширші кола громадськості та всіх, хто цікавиться історією України.

Україна і український народ у Другій світовій війні. Дискусії в Українському інституті національної пам’яті. Випуск 4

Видавництво: Імені Олени Теліги

Рік видання: 2010

Сторінок: 95

Анотація: Збірник містить запис дискусій щодо участі України і українського народу в Другій світовій війні, проведених на засіданнях трьох круглих столів за ініціативою Українського інституту національної пам'яті 29 жовтня, 18 листопада і 9 грудня 2009 року. Учасники дискусій - відомі історики з різних наукових середовищ розкривають найактуальніші питання участі українського народу в Другій світовій війні. На засіданні, присвяченому питанням вигнання німців із території України, наголошується на вагомому внеску українців у боях на Лівобережній і Правобережній Україні, водночас підкреслюється кількість втрат українців у результаті мобілізації населення у 1943 р. Волею долі, через відсутність власної держави, українці опинились у різних арміях і формуваннях, по різні боки фронту. На одному з засідань розглядалися питання участі українців у боях на всіх фронтах Другої світової війни. На одному з останніх обговорень за круглим столом розглядалося питання про роль Ялтинсько-Потсдамської системи міжнародних відносин у повоєнному устрої і її вплив на долю України.

Вважаючи питання участі України в Другій світовій війні важливими для консолідації українського суспільства, учасники дискусій запрошують до обговорення висловлених тут міркувань не лише фахових істориків, а й якомога ширші кола громадськості та тих, хто не байдужий до історії України.

Україна в полум’ї війни. 1941-1945

Видавництво:  Україна

Рік видання: 2005

Сторінок: 558

Анотація: На основі аналізу фактичного матеріалу, нових архівних джерел автори розглядають найважливіші операції Червоної армії на території України, що суттєво вплинули на подальший хід Другої світової війни, значною мірою збагатили воєнне мистецтво.

У книзі розкриваються діяльність руху Опору, тактика козачих та кавалерійських формувань, що визволяли українську землю від ненависного ворога, особливості політико-виховної роботи серед військовослужбовців у фронтових умовах, масовий героїзм, мужність, самовідданість бійців і командирів, які вистояли і перемогли у жорстокому двобої з фашизмом.

Автор статті: Груздєвич М. В.

Оригінал зображення взято з книги "Создатели нового мира"

Автор картини "Победа"  Кривоногов П. А.

 

 

 













 

Контакти


Aдреса:
вул. Старопортофранківська, 36
м. Одеса, 65020
20 каб - інформаційно-бібліографічний відділ
3 каб - відділ комплектування та обробки літератури

© 2011-2024 Бібліотека Університету Ушинського

Пошук в моб меню