Талановитий і справжній, інколи курйозний, завжди експансивний і щирий, Володимир Сосюра належить до поетів, за якими ходить популярність, яких знає, визнає і вітає "масовий", "широкий" читач.

Микола Зеров, 1925 рік.

Шановні читачі!

6 січня виповнюється 120 років від дня народження одного з найтонших і найпроникливіших українських ліриків XX століття – Володимира Миколайовича Сосюри.

До річниці українського поета пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку книг і добірку тематичної літератури.

Творча спадщина
Критичні матеріали
Статті з періодичних видань

Віртуальна виставка

Вивчення творчості В. Сосюри в школі
Автори:
П. Я. Лещенко, І. П. Мазур

Видавництво: Київ Радянська школа
Рік видання: 1967
Сторінок: 149
Анотація: В цій книзі автори роблять першу спробу дати систему уроків-розробок з вивчення життєвого шляху і творів В. М. Сосюри, передбачених програмою середньої школи; розповідають про позакласну роботу з літератури у зв'язку з вивченням творчості поста.

Розрахована на вчителів літератури і студентів філологічних факультетів університетів та педінститутів.

Володимиру Сосюрі:
зб. присвяч. шістдесятиріччю з дня народження і сорокаріччю літ. діяльності поета

Упорядник: О. В. Килимник
Видавництво: Київ: Радянський письменник
Рік видання: 1958
Сторінок: 195
Анотація: Володимир Сосюра — один із зачинателів української радянської поезії. Не одне покоління молоді зростало й мужніло, зачитуючись його ніжною лірикою.

Ця збірка складається із висловлювань, спогадів, віршів та статей тридцяти чотирьох поетів, прозаїків і критиків про Володимира Сосюру. Вона буде корисним посібником для вчителів, студентів, учнів старших класів та всіх, хто любить та шанує творчість талановитого майстра нашої літератури, хто кохається в рідному письменстві.

Розстріляне безсмертя
Автор:
В. М. Сосюра

Видавництво: Київ: Український письменник
Рік видання: 2000
Сторінок: 319
Анотація: До книги "Розстріляне безсмертя" увійшли вибрані твори із збірок В. Сосюри 1921 – 1931 років, частина яких (навіть загальновідомі ліричні шедеври) піддавалися вимушеному повторному редагуванню або й зовсім вилучалися з літературного процесу, а також вірші й поеми, що не друкувалися за життя автора. Дане видання — це перша добірка творів, частина яких з'явилася в періодиці переважно в останньому десятилітті XX ст., бо раніше вважалася антирадянською і перебувала під забороною. Усі твори цієї книжки друкуються за першопублікаціями чи за рукописами В. Сосюри.

Червона зима
Автор:
В. М. Сосюра

Видавництво: Київ: Дніпро
Рік видання: 1983
Сторінок: 134
Анотація: До збірки видатного українського радянського письменника Володимира Сосюри (1898—1965 рр.) увійшли вірші та поеми, присвячені Жовтневій революції та громадянській війні.

 Біля шахти старої
Автор:
В. М. Сосюра

Видавництво: Київ: Молодь
Рік видання: 1958
Сторінок: 199
Анотація: Володимир Сосюра у 1957 році написав нову збірку поезій «Біля шахти старої». До збірки входять три поеми: «Біля шахти старої», «Васильок», «Дочка лісника», в яких поет змальовує боротьбу червоних загонів і партизанів у роки громадянської війни проти націоналістичних банд та білогвардійців. В нових поезіях В. Сосюра оспівує дружбу між народами Радянського Союзу, щасливе трудове життя шахтарів. Почуття вірності і любові молоді. Bся збірка овіяна теплотою і ліричністю.

Третя рота
Автор: В. М. Сосюра
Видавництво:
Київ: Радянський письменник

Рік видання: 1988
Сторінок: 359
Анотація: Перте видання біографічного роману видатного українського радянського письменника. Висока ліричність, пронизлива щирість, нещадна правдивість — ось прикметні ознаки цього непересічного твору-сповіді, що не міг раніше побачити світ. Біографія поета тісно переплетена у романі з подіями революції і громадянської війни на Україні, суспільним і літературним життям 20—50-х років, сповнених драматизму і зумовлених часом колізій. Зі сторінок твору постають сучасники поета, друзі і подруги у житті і літературі.

Мазепа. Лірика : поема
Автор: В. М. Сосюра
Видавництво: Київ: Дніпро
Рік видання: 2001
Сторінок: 221
Анотація: Добірка творів відомого поета Володимира Сосюри містить замовчувану понад півстоліття поему «Мазепа» і вибрані поезії різних років, які є найхарактернішими для творчості найніжнішого лірика української літератури XX ст.
Використані ресурси:

Фото В. Сосюри взято з сайту www.uamodna.com

Віртуальну виставку підготувала Матковська Д. М.
Списки літератури підготувала Панченко І. В.

6.01.2018

scopus

uni2

bantp

Лічильники

 Яндекс.Метрика   

fb    Instagram icon   YouTube  Telegram

Powered by Amazing-Templates.com 2014 - All Rights Reserved.