День пам’яті жертв голодомору та політичних репресій

День пам'яті жертв голодоморів — це щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада.

Традиційно в цей день громадяни відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам'ятників жертвам голодоморів в Україні.

Голодомор – це страшна трагедія в історії нашої держави. Він забрав мільйони людей. Щоб не повторювалися такі події, ми маємо знати та пам’ятати про них.

Співробітники бібліотеки підготували до Дня пам'яті жертв голодоморів віртуальну виставку книг та списки літератури.

Список книг
Список статей

Віртуальна виставка

Геноцид в Україні 1932-1933 рр.
за матеріалами кримінальної справи № 475
Упорядники:
М. Герасименко, В. Удовиченко

Видавництво: Київ
Рік видання: 2014
Сторінок: 560
Анотація: У збірнику друкуються документи та матеріали присвячені жахливій трагедії українського народу в XX ст. - Голодомору-геноциду 1932-1933 рр. Основу джерельної бази видання формує вибірка з матеріалів кримінальної справи № 475 (судовий № 1-33/2010), які зберігаються в поточному архіві Апеляційного суду м. Києва й налічують 331 том. Публікація охоплює документи про відкриття справи, свідчення очевидців, результати судової історично-правової та науково-демографічної експертиз, висновок про психічний стан людей, спричинений тривалим голодуванням, кореспонденцію іноземних дипломатів з Харкова, фотоматеріали 1932-1933 рр., постанову Апеляційного суду м. Києва з мотивувальною частиною про визнання Голодомору 1932-1933 рр. геноцидом українців. До збірника також увійшли тексти офіційних перекладів міжнародно-правових актів про злочини проти людства, відповідні законодавчі акти України та деякі інші матеріали.

Для науковців, викладачів, учителів, студентів й усіх, хто цікавиться цією трагічною сторінкою української історії.

Голодомор 1932-1933 років в Україні:
причини, демографічні наслідки, правова оцінка
Матеріали міжнародної наукової конференції
Видавництво:
Київ: Вид. дім «Києво-Могилянська академія»

Рік видання: 2009
Сторінок: 447
Анотація: Запропонована увазі читача книга є збірником матеріалів Міжнародної наукової конференції «Голодомор 1932 - 1933 років в Україні: причини, демографічні наслідки, правова оцінка», що проводилася за підтримки ЮНЕСКО 25-26 вересня 2008 року в Києві. Учасники конференції мали на меті обмін результатами наукових досліджень, що стосуються причин і наслідків Голодомору 1932-1933 років в Україні та інших регіонах колишнього СРСР, а також обговорення сучасних проблем правової оцінки Голодомору. Відповідно до тематичних секцій конференції збірник поділено на три розділи: політичні і соціально-економічні чинники Голодомору 1932-1933 років; масштаби і наслідки демографічної катастрофи 1932-1933 років в Україні; правова оцінка Голодомору 1932-1933 років як геноциду українського народу.

Збірник розраховано на науковців, які досліджують тему Голодомору 1932-1933 років в Україні, краєзнавців, учителів, а також усіх, хто цікавиться історією України.

Голодомор 1932-1933 років в Україні: Хроніка
Автори:
В. Марочко, О. Мовчан

Видавництво: Київ: Вид. дім «Києво-Могилянська академія»
Рік видання: 2008
Сторінок: 294
Анотація: Хроніко-документальне видання відтворює факти, події, явища в селах Української СРР 1932-1933 рр. — Голодомору, спричиненого суцільною колективізацією, надмірними хлібозаготівлями, репресіями. Використано опубліковані збірники документів і матеріалів, архівні фонди України та Росії, листування і таємні шифрограми Сталіна, листи селян до партійно-радянської номенклатури, доповідні записки іноземних дипломатів.

Для істориків, педагогів, краєзнавців, студентів - усіх, кому не байдуже трагічне минуле українського народу.

Голодомор 1932-1933 рр. як геноцид:
труднощі усвідомлення
Автор: С. В. Кульчицький
Видавництво: Київ: Наш час
Рік видання: 2007
Сторінок: 424
Анотація: На підставі багатьох документів і свідчень автор встановлює, що Голодомор 1932-1933 рр. в українському селі являв собою результат замаскованої піл хлібозаготівлі каральної акції з вилучення у селян всього наявного у них продовольства. В книзі доведено, що Сталін застосував цю терористичну акцію в ситуації гострої кризи і голоду в багатьох регіонах СРСР, які були наслідком здійснюваної Кремлем прискореної «революції згори».

Книга допомагає усвідомити, що терор голодом у поєднанні з репресіями проти безпартійної української інтелігенції та членів КП(б)У мали на меті попередити соціальний і політичний вибух в найбільшій національній республіці.

Цe дослідження призначене для української громадськості, яка зацікавлена у міжнародному визнанні Закону України «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні», прийнятого Верховною Радою 28 листопада 2006 р.

Голодомор 1932-1933 років в Україні: документи і матеріали
Упорядник:
Р. Я. Пиріг

Видавництво: Київ: Вид. дім «Києво-Могилянська академія»
Рік видання: 2007
Сторінок: 1128
Анотація: У книзі вміщено великий комплекс документів і матеріалів, які переконливо розкривають причини, перебіг, масштаби та наслідки страшної соціогуманітарної катастрофи українського народу, інспірованої радянським політичним режимом на початку 1930-х років. Це найповніше тематичне зібрання автентичних джерел з історії українського голодомору. Розрахована на науковців, політиків, викладачів, студентів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться цією трагічною сторінкою нашого історичного минулого.

Розсекречена пам'ять: Голодомор 1932-1933 років в Україні в документах ҐПУ-НКВД
Редколегія:
С. Богунов та ін.

Упорядники: В. Борисенко та ін.
Видавництво: Київ: Вид. дім «Києво-Могилянська академія»
Рік видання: 2008
Сторінок: 604, [64] арк. іл.
Анотація: У виданні представлено документи радянських органів державної безпеки ― Державного політичного управління (ДПУ) та Народного комісаріату внутрішніх справ (НКВС), що містять додаткову архівну інформацію про причини, перебіг і наслідки найстрашнішої трагедії в історії українського народу XX століття - Голодомору 1932-1933 років. Документи розповідають про здійснення органами держбезпеки масових політичних репресій, у тому числі й з метою приховування правди про Голодомор. Майже 70 років ці документи зберігались під грифами секретності і були недоступними для дослідників.

Використані ресурси:

1. uk.wikipedia.org
2. image.zn.ua - зображення для колажу.

Автор колажу: Матковська Д. М.
Літературу та списки літератури підготувала Шафоростова К. І.
Автор статті: Матковська Д. М.

26.11.2016













 

Контакти


Aдреса:
вул. Старопортофранківська, 36
м. Одеса, 65020
20 каб - інформаційно-бібліографічний відділ
3 каб - відділ комплектування та обробки літератури

© 2011-2024 Бібліотека Університету Ушинського

Пошук в моб меню