Міжнародний день театру був встановлений у Відні на IX конгресі Міжнародного інституту театру при ЮНЕСКО (1961 р.).
Діяльність організації, згідно з її уставом, повинна бути спрямована на „укріплення миру і дружби між народами, на розширення творчого співробітництва всіх діячів світу”.
Це свято відзначається щорічно 27 березня, починаючи з 1962 року.
Міжнародний день театру – це не лише професійне свято майстрів сцени, це свято мільйонів вдячних глядачів та шанувальників високого мистецтва.
З нагоди Міжнародного дня театру пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку літератури з Музею книги та добірку цікавих фактів про театр.
Список літератури на тему: «Театральне мистецтво»
Список літератури на тему: «Театр і школа»
Цікаві факти про театр:
1. Слово «театр» походить від грецького «theatron» — місце для видовищ, видовище. Театр — це рід мистецтва, а також будівля, призначена для представлення драматичних творів перед публікою.
2. Згадка про перший театральний досвід датується 2500 роком до нашої ери. Перша театральна гра відбулася в Єгипті. У давній Греції театр став формуватися як мистецтво, встановлювалися чіткі визначення трагедії і комедії, а також інших театральних форм. В Україні театральне мистецтво бере початок з глибокої давнини, коли воно проявлялося в народних іграх, танцях, піснях і обрядах.
3. В античному грецькому театрі була спеціальна посада — рабдух, у чиї обов’язки входило бити палицею тих, хто особливо буянив і заважав іншим глядачам дивитися виставу.
4. У Сицилії можна подивитися спектакль тривалістю близько місяця. А в давнину можна було побачити виставу завдовжки в рік! Вдень усі працювали, займалися справами, а ввечері поспішали подивитися продовження.
5. Римський драматург Лівій Андроник, любив не тільки писати, а й сам виконувати в своїх творах головні ролі. І коли одного разу він втратив голос, позаду нього поставили хлопчика, який виконував пісню, а Лівію залишалося лише відкривати рот.
6. Початково акторами у грецькому театрі були винятково чоловіки. Вони могли грати по кілька ролей, жіночі в тому числі, використовуючи маски та костюми.
7. У римському театрі з'являється завіса, яка не піднімалася догори і не розходилася в сторони, як зараз, а опускалася в спеціальну щілину в підлозі.
8. В одному із театрів Іонії був особливий ряд для одноруких воїнів. Перед ними садили ряд лисих рабів, таким чином воїни могли аплодувати, хлопаючи рабів по голові.
9. На кладовищі в Одесі, на надгробній плиті відомого актора М. Митрофанова написано: «Много раз мне случалось играть покойников, но никогда я не играл их столь мастерски».
Використані ресурси:
1. www.placen.com.ua;
2. pustunchik.ua.
Літературу та спики підготувала Шафоростова К. І.
Автор статті: Матковська Д. М.
27.03.16