Міжнародний день рідної мови


Шановні читачі та користувачі!
Вітаємо з Міжнародним днем рідної мови!

Як гімн рідній мові звучать слова Костянтина Дмитровича Ушинського:
«У мові одухотворяється весь народ і вся його батьківщина; в ній втілюється творчою силою народного духу в думку, картину і звук небо вітчизни, її повітря, її фізичні явища, її клімат, її поля, гори й долини, її ліси й ріки, її бурі й грози – весь той глибокий, повний думки й почуття, голос рідної природи, … який відбивається так виразно в рідній пісні, в рідних мелодіях, в устах народних поетів. … У скарбницю рідного слова складає одне покоління за другим плоди глибоких сердечних порухів, історичних подій, вірування, погляди, сліди пережитого, горя і радості… Мова – найважливіший, найбагатший і найміцніший зв’язок, що з’єднує віджилі, живущі і майбутні покоління народу в одне велике, історичне живе ціле. Воно не тільки виявляє собою життєвість народу, а є цим життя. Коли зникає народна мова, - народу нема більше!».

У зв’язку зі святом пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку книг та списки літератури (тема «Культура української мови»).  

Список книг
Список статей

Віртуальна виставка книг

Науковий стиль: культура мовлення
Автор:
Левченко О.
Видавництво: Львів: Львівська політехніка
Рік видання: 2012
Сторінок: 204
Анотація: У книзі розглянуто найхарактерніші випадки порушення стилістичних норм в науковому стилі, як-от: граматичні та лексичні росіянізми, складні випадки відмінювання іменників. Подано інформацію, яка спрямована на коригування знань.

Для магістрів, аспірантів, усіх, хто цікавиться питаннями культури мовленя.

 

Мова, думка і культурна реальність
Автор:
Кісь Р.
Видавництво: Львів: Львівська політехніка
Рік видання: 2002
Сторінок: 304
Анотація: Ця книга – одна з перших розвідок в українській лінгвокультурології. У ній зібрані унікальні матеріали про зв’язок мови і ментальності, мови і культури українського народу, на широкому тлі мовних фактів виявлено закономірності мовної поведінки різних етносів.

Роман Кісь – етнограф за фахом, що упродовж багатьох років, перебуваючи в експедиціях, досліджував чукотську культуру. Основні міркування автора з етнолінгвістики, лінгвокультурології підтверджують також матеріали про мовну картину світу чукотського народу.

Книга є справжнім дарунком не лише для науковців (лінгвістів, етнографів, культурологів), але й для книголюбів, які цікавляться звичаями, обрядами, ритуалами різних народів.

Українська мова в діалозі культур
Автор:
Дороз В. Ф.
Видавництво: Київ: Ленвіт
Рік видання: 2010
Сторінок: 320
Анотація: Посібник укладено за авторською програмою факультативного курсу «Українська мова в діалозі культур». У ньому реалізовано крос-культурний підхід до навчання державної мови, тобто навчання української мови та культури у взаємодії і взаємовпливі з іншими мовами та культурами, вироблення не тільки мовної, але й крос-культурної комунікативної компетентності білінгвальної особистості.

Навчальний посібник призначено для проведення факультативних занять з учнями, які завершують вивчення систематичного курсу української мови в основній школі, а також для старшокласників, які узагальнюють і поглиблюють свої знання з мови у профільних філологічних і гуманітарних класах.

Для вчителів-словесників, старшокласників, студентів педагогічних навчальних закладів.

Українська мова і мовне життя світу
Автор:
Ткаченко О. Б.
Видавництво: Київ: Спалах
Рік видання: 2004
Сторінок: 272
Анотація: Працю присвячено розвиткові й сучасному станові української мови в усіх труднощах її становлення, що дістають всебічне висвітлення (географічне, історичне, соціолінгвістичне, культурологічне тощо) в зіставленні з відповідними ситуаціями інших мов світу. Написана в популярній формі книга призначається всім шанувальникам української мови,насамперед представникам суспільних наук.
 

А українською кажуть так...
Автори: Островський В. І., Островська Г. Ф. Видавництво: Одеса: Астропринт
Рік видання: 2008
Сторінок: 400
Анотація: Автори запропонованої книжки намагаються дійти витоків української мови, очистити її від негативних нашарувань способом прямого порівнювання мовно-граматичних фактів. Такий підхід найкраще розкриває не лише відмінності між своїм і чужим, а й вияскравлює красу та самобутність рідного Слова.

Книга стане в пригоді журналістам й усім інтелігентним людям.

Історія, граматика, поетика українського слова
Автор:
Ткаченко О. Б.
Видавництво: Полтава: АСМІ
Рік видання: 2008
Сторінок: 344
Анотація: У книзі вміщено мовознавчі статті, літературознавчі розвідки, публіцистичні роздуми доктора філологічних наук, професора М. І. Степаненка.

Для мовознавців, літературознавців, краєзнавців, журналістів, учителів-словесників, студентів гуманітарних факультетів, усіх, хто цікавиться проблемами філології, культурології, історії України.


Культура наукової української мови
Автор:
Семеног О. М.
Видавництво: Київ: ВЦ «Академія»
Рік видання: 2010
Сторінок: 216
Анотація: Кожному дослідникові необхідні розвинуті чуття наукової мови, мовний смак, володіння науковим стилем мовлення і письма, мовними засобами наукового тексту. Ці якості є результатом цілеспрямованої роботи над собою, можливості для якої відкриває пропонований навчальний посібник. У ньому розкрито особливості української наукової мови, охарактеризовано властивості і структурно-смислові компоненти різноманітних наукових текстів, складові культури усного наукового мовлення.

Адресований студентам вищих навчальних закладів. Стане у нагоді всім, хто займається створенням наукових текстів, дбає про підвищення своєї мовної культури.

Зображення калини взято з сайту xrest.ru

Автор колажу: Матковська Д. М.
Літературу та списки підготувала Шафоростова К. І. 
Автор статті: Матковська Д. М.  

 













 

Контакти


Aдреса:
вул. Старопортофранківська, 36
м. Одеса, 65020
20 каб - інформаційно-бібліографічний відділ
3 каб - відділ комплектування та обробки літератури

© 2011-2024 Бібліотека Університету Ушинського

Пошук в моб меню