Шановні читачі!
Вітаємо з Днем студента!
Ім'я Тетяна в святцях тлумачиться як великомучениця. Воно утворене від латинського імені сабінського царя Татуса. Сабіни - італійські племена, частина яких жила на пагорбах Рима. За іншою версією, ім'я Тетяна давньоруського походження, "татто" - означає "встановлювати", "визначати". Значення імені - упорядниця, засновниця, повелителька.
Тетянин день стали святкувати на Русі з 25 січня 1755 року, коли імператриця Єлизавета Петрівна своїм указом заснувала Московський університет. За православним календарем це день святої великомучениці Тетяни. Він став святом студентів університету, пізніше - всього студентства, а зараз - святом всієї молоді [1].
З приводу свята пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку книг, яка допоможе вам у навчанні та педагогічній діяльності.
Студентські конференції
Списки книг
Використані ресурси:
1. Татьянин день // Творчество народов мира. - 2014. - № 1. - С. 70.
2.
Віртуальна виставка книг
На допомогу студенту-практику
(спеціальність «Початкове навчання»)
Видавництво: Одеса: Homeless Publishing
Рік: 2007
Сторінок: 103
Анотація: У збірнику надано рекомендації щодо підготовки та проведення уроків з української (російської, болгарської) мови та читання у початковій школі, наведено орієнтовні структури основних типів уроків, методичні вказівки до аналізу уроків, науково-дослідній роботі.
Організація самостійної роботи студентів-гуманітаріїв в умовах кредитно-модульного навчання
Автор: Д. В. Ємельянова
Видавництво: Одеса: Видавець Букаєв В. В.
Рік: 2009
Сторінок: 56
Анотація: У навчально-методичному посібнику висвітлюється питання організації навчального процесу, функцій та змісту діяльності викладача, розкривається сутність самостійної роботи студентів в умовах модернізації освіти України. Представлена структура готовності та виокремлені педагогічні умови формування готовності до самостійної роботи студентів-гуманітаріїв, розглянуті питання щодо забезпечення підвищення рівнів готовності до самостійної роботи. Наводяться приклади видів самостійної роботи, що застосовують викладачі гуманітарних дисциплін.
Рекомендовано викладачам, аспірантам та студентам.
Системно-діяльнісний підхід до підготовки майбутнього вчителя
Автори: Чебикін О. Я., Курлянд З. Н., Богданова І. М. та ін.
Видавництво: Одеса: СМИЛ
Рік: 2006
Сторінок: 120
Анотація: У навчальному посібнику відображено аналіз сучасних вітчизняних та закордонних психолого-педагогічних підходів та вимог до підготовки майбутнього вчителя у ВНЗ, представлено концептуальні положення підготовки вчителя на засадах системно-діяльнісного підходу. Теоретичні положення щодо зазначеної концепції проілюстровано розробленими компетентнісними моделями підготовки вчителя початкових класів, соціального педагога, фахівця дошкільного виховання, вчителя музики та практичного психолога.
Розраховано на студентів, магістрантів, викладачів педагогічних закладів освіти, слухачів та викладачів підвищення кваліфікації.
Психологія вищої школи
Автори: Подоляк Л. Г., Юрченко В. І.
Видавництво: Київ: Каравела
Рік: 2008
Сторінок: 352
Анотація: У підручнику на основі досягнень психологічної науки систематизовано і представлено найновіші відомості з психології вищої школи. З гуманістичних позицій розкрито актуальні психологічні проблеми підготовки фахівців із вищою освітою.
Призначений для студентів, аспірантів і молодих викладачів, а також соціальних працівників, які працюють з молоддю, батьків студентів.
Педагогіка і методика вищої школи
Автор: Л. В. Артемова
Видавництво: Київ: Кондор
Рік: 2008
Сторінок: 272
Анотація: У навчальному посібнику висвітлено питання сучасних теоретичних і нормативних підходів до формування змісту й розробки методів викладання і нормативних підходів до формування змісту й розробки методів викладання фахових дисциплін у процесі ступеневої підготовки фахівців у ВНЗ. В основі теоретичних і методичних матеріалів посібника – демократизація та гуманізація навчального процесу, організованого на засадах особистісно-орієнтованого підходу і до дитини, і до студента як майбутнього вчителя, вихователя підростаючого покоління.
Особистісно-орієнтований підхід до виховання, учня, студента реалізовано в інтерактивних технологіях співпраці педагога з дитиною, викладача зі студентом, що є важливою засадою розвитку вищої освіти в Україні у контексті Болонського процесу.
Педагогіка вищої школи
Автор: М. М. Фіцула
Видавництво: Київ: Академвидав
Рік: 2010
Сторінок: 456
Анотація: Передумовою повноцінного осягнення магістрантами, аспірантами змістово-структурних та організаційних аспектів навчання у вищій школі є пізнання розкритих у пропонованому посібнику загальних засад педагогіки вищої школи, сутності, змісту і завдань, форм і засобів організування навчання студентів, сучасних навчальних технологій. Системно викладено в ньому основні питання методичної роботи у вищому навчальному закладі, принципи управління ним, особливості взаємодії його управлінських органів із громадським самоврядуванням. Для студентів (магістрантів) вищих навчальних закладів.
Корисним буде аспірантам, викладачам у вдосконаленні змісту і стилю роботи, усім зацікавленим глибше пізнати особливості функціонування і перспективи сучасної вищої освіти.
Літературу та списки підготувала Шафоростова К. І.
Автор статті: Матковська Д. М.