Студенти – це особлива нація

 

Є така нація – студенти, і в цієї нації є свої святкові дні. Українські студенти мають змогу святкувати власне свято двічі на рік: до сесії (17 листопада) та після сесії (25 січня).

Як свідчить історія, студенти з’явилися у ХІІ столітті і сьогодні є важливою частиною людства. Тим, хто спілкується та співпрацює зі студентами – молоддю, яка випромінює енергію розвитку, прогресу, зростання, – дуже пощастило.

Традицію відзначати День студента в січні ми успадкували з часів Російської імперії, починаючи з 1755 р. студентським святом вважали 25 січня. Саме в цей день імператриця Єлизавета Петрівна підписала указ про створення Московського університету. Згодом, в 60-70 рр. XIX століття, ця дата перетворюється у свято не лише студентів університету, а й усього студентства, а зараз – свято всієї молоді.

В історії провідного педагогічного закладу півдня України (Державний заклад «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського») зазначається, що саме слово «студент» у 1920-ті роки вживалося лише стосовно тих, хто був студентом при колишньому режимі. Для нового радянського студентства знайшлося визначення «вузовці» (аналогічний, славетний для тих часів термін «рабфаківці») [1].

В останні десятиліття роль студентів у процесі навчання, зокрема, і університетському житті взагалі помітно зростає, саме студент як головний споживач освітніх послуг є центральною фігурою освітнього процесу. Концептом, який адекватно втілює цей процес «повернення до студента», є студентоцентроване навчання (student –centered learning) [2].

Як відомо, освіта завжди була і буде певним гарантом успіху в житті, основною професійного зростання. Завжди буде потрібен гарний вчитель, гарний інженер, гарний юрист, гарний фахівець. Здобувати якісну освіту важко, але це як потяг, який набирає швидкість, головне – не зупинятися. Потрібно пам’ятати, що 80% успіху залежить лише від самого себе.

Приємно, коли студенти вміють раціонально використовувати свій вільний час – і відпочивати, і навчатися.

В Університеті Ушинського творчим і культурним розвитком студентів займається студентський клуб. Сьогодні студентський клуб у своїй роботі застосовує різноманітні форми художньої самодіяльності і заходи, що сприяють розвитку творчих здібностей студентів. Студенти із захопленням відвідують гуртки та секції за інтересами – танцювальні, хорові, вокальні, музичні, поетичні тощо.

В усі часи Тетянин день був веселим святом, з піснями, гулянками, забавами.

А ви знаєте, як гадають на Тетянин день? В ніч перед Тетяниним днем звертаються до імені святої, питають як пройде зимова сесія студента (вказують своє ім’я). Тетяна може розповісти про це студенту під час сну.

Шановні студенти!

Бажаємо вам бути успішними, здоровими, закоханими, впевненими, щирими, небайдужими, а ще – щасливими, бо студентські роки – найкращі!

Рекомендуємо до прочитання:

Жизнестойкость и образ здоровья у студентов
Автор:
М. Л. Кузнецов, Л. Н. Зотова
Издательство: Харьков: Диса плюс
Год издания: 2017
Страниц: 398
Аннотация: В монографии проанализированы подходы к решению проблемы позитивного определения здоровья. Охарактеризованы психологические конструкты, отражающие механизмы поддержания и укрепления здоровья. Показано, что уровень жизнестойкости студентов связан с особенностями внутренней картины здоровья, с самооценками здоровья в психологической, социальной, физической, духовной сферах, в сфере независимости и восприятия внешней среды как здоровой. Доказано, что влияние личностных, мотивационных и интерактивных переменных на образ собственного здоровья (его внутреннюю картину) обладает спецификой у испытуемых с разными уровнями жизнестойкости. Разработана и апробирована коррекционно-развивающая программа, направленная на оптимизацию отношения к здоровью у студентов. Рекомендуется для научных работников в области психологии и педагогики, преподавателей, аспирантов, студентов.

Вплив комп'ютерної діяльності на емоційну сферу студентів
Монографія
Автори:
О. Я Чебикін., Н. О. Кримова
Видавництво: Одеса: ТОВ«Лерадрук»
Рік видання: 2016
Сторінок: 190
Анотація: Монографію присвячено дослідженню впливу комп'ютерної діяльності на емоційну сферу, емоційну стабільність студентів. Отримані в процесі дослідження результати стали основою для побудови цілеспрямованої системи формування емоційної стабільності та корекції негативних емоційних проявів у студентів, які активно працюють та комп'ютером.

Монографія адресована науковцям, аспірантам, викладачам, психологам та користувачам комп'ютерної техніки.

Психологія атрактивності дівчини
Монографія
Автори:
О. Я Чебикін., А. М. Кленчу
Видавництво: Одеса: М. П. Черкасов
Рік видання: 2012
Сторінок: 271
Анотація: У монографії представлені результати дослідження атрактивності дівчини. Уточнено сутність змісту властивості та симптомокомплексу її характеристик; узагальнюються дані про соціально-психологічні чинники розвитку атрактивності та визначаються фактори специфіки її у дівчат юнацького віку. Представлено систему психологічної корекції емоційно-комунікативних особливостей атрактивності у дівчат та науково-методичні рекомендації щодо її використання в психологічній практиці.

Книга адресована психологам-науковцям. аспіратам, студентам та практичним психологам.

Використані джерела:

1. Південноукраїнський державний педагогічний університет ім. К. Д. Ушинського, 1817-2007 : іст. поступ, сучасність, майбутнє / О. Я. Чебикін, І. А. Болдирєв, А. О. Добролюбський [та ін.]. – Одеса : Фаворит, 2007. – 240 с. : фотоіл.
2. Курбатов, С. Роль студентства в сучасних системах забезпечення якості вищої освіти європейських країн / Сергій Курбатов // Вища освіта України. – Київ. – 2017. – №4. – С. 74-78.
3. Курмакова, І. М. Є така нація – студенти / І. М. Курмакова // Обдарована дитина. – Київ. – 2013. – №6. – С. 55-57.
4. Татьянин день // Творчество народов мира. – М. – 2014. – №1. – С. 78-83.

Статтю підготували: Панченко І. В., Розумна Н. М. та Візнюк В. В.
Автор колажу: Візнюк В. В.













 

Контактна інформація


Aдреса:

вул. Старопортофранківська, 36, м. Одеса, 65020

Матеріали для репозитарія: dspace@pdpu.edu.ua

Платні послуги; Консультації щодо Авторського права та з питань наукометрії: library@pdpu.edu.ua

Визначення індексів УДК та авторського знаку: library.obrabotka@pdpu.edu.ua

Кожен останній четвер місяця – санітарний день!

© 2011-2024 Бібліотека Університету Ушинського

Пошук в моб меню