165 років від дня народження Івана Франка

ava

«Ми не можемо назвати, мабуть, жодної ділянки людського духу, в якій би не працював Іван Франко і в якій він би не був великий»
П. Тичина

Цьогоріч, 27 серпня, уся літературна Україна відзначає 165-річницю від дня народження Івана Франка – видатного письменника, поета, публіциста, перекладача, ученого, громадського й політичного діяча, геніального творця української нації. За багато років вивчення й дослідження непересічної особистості Франка та його творчого надбання було не мало сказано і написано, але й досі неможливо оцінити усю велич його вкладу в українську культуру.

Пропонуємо для ознайомлення цікаві факти про життєвий і творчий шлях І Франка, які допоможуть осягнути усю велич українського Каменяра.

  • Ще навчаючись у гімназії, Франко проявив феноменальні здібності: міг майже дослівно повторити товаришам годинну лекцію вчителя; знав напам'ять усього «Кобзаря»; почав перекладати твори античних авторів.
  • Навчаючись у Львівському університеті, Франко був 4 рази ув'язнений австрійською владою (1877, 1880, 1889 і 1892) за громадсько-політичну діяльність.
  • Свого часу Франка не прийняли на викладацьку посаду до Львівського університету, а нині цей навчальний заклад носить ім’я Івана Франка.
  • Кандидатуру Франка було висунуто на здобуття Нобелівської премії з літератури 1916 року.
  • Франко знав 14 мов. Писав твори не лише українською, а й польською, німецькою, іншими мовами. Перекладав українською з 48 мов світу.
  • На сьогодні Франко є одним із найбільш перекладених іншими мовами українських авторів.
  • Франко – автор орієнтовно 6000 творів, серед них – 10 поетичних збірок, 1 збірка поем, 10 творів великої прози і приблизно 100 – малої, понад 3000 публіцистичних статей та наукових праць із різних галузей знань і суспільного життя.
  • Особиста Франкова бібліотека налічувала приблизно 12 тисяч книг.
  • Франко носив вишиванки і в будні, і у свята. Він був першим чоловіком, який одягнув вишиту сорочку з класичним європейським костюмом, започаткувавши нову моду.
  • В інституті германістики Віденського університету, в якому Іван Франко успішно захистив докторську дисертацію, йому встановлена меморіальна дошка.

Колектив бібліотеки Університету Ушинського пропонує вам ознайомитись зі збіркою «Бориславські оповідання» І. Франка, з фонду цінної та рідкісної літератури. Книга була проілюстрована українським художником Іваном Їжакевичем та видана в 1937 р. видавництвом ДержЛітВидав у м. Київ. 

Контакти


Aдреса:
вул. Старопортофранківська, 36
м. Одеса, 65020

Телефони:
(048) 732-40-77
(1 каб.- видача літератури)
(048) 753-07-64
( 20 каб. -академічна доброчесність)
(048) 753-02-54
( 20 каб. - інформаційно-бібліографічні довідки)

e-mail:

library.pdpu@gmail.com

library@pdpu.edu.ua

© 2011-2021 Бібліотека Університету Ушинського

Пошук в моб меню