400 років від дня народження французького байкаря Жана де Лафонтена (1621-1695)

ava

Цього року липень розпочинається з важливої події у сфері світової літератури – сьогодні, 8-го липня, минає 400 років з дня народження французького письменника і поета, неперевершеного байкаря-новатора своїх часів Жана де Лафонтена. 

Лафонтен – це справжній приклад наполегливої праці, а його біографія мотивує нас не боятися шукати своє життєве призначення та займатися улюбленою справою. В юності він хотів стати священиком, але, згодом, обрав адвокатську професію і працював юристом. Згодом письменник покинув свій кабінет і більшу частину життя присвятив виключно літературі. Свій талант байкар розвивав поступово – від наслідування інших авторів до розробки свого неповторного стилю, завдяки неординарному баченню світу. Своєю наполегливою працею він домігся визнання, розробив жанр віршованої байки та змусив тогочасне суспільство високо оцінити свої заслуги. 

Так що ж такого незвичного в лафонтенівських байках? 

Вони надзвичайно різноманітні за тематикою: одні з них порушують найважливіші філософські проблеми, другі дають картину суспільної моралі, політичного життя, сучасного суспільства, треті ж зображують різні людські слабкості та вади. Французький митець поєднав серйозність змісту з простою мовою та елементами казки, стаючи справжнім новатором свого часу та роблячи вагомий внесок у розвиток світової літератури.

Працівники бібліотеки пропонують вам ознайомитися зі збіркою байок Лафонтенна виданою у 1897 році у Санкт-Петербурзі. 

Контакти


Aдреса:
вул. Старопортофранківська, 36
м. Одеса, 65020

Телефони:
(048) 732-40-77
(1 каб.- видача літератури)
(048) 753-07-64
( 20 каб. -академічна доброчесність)
(048) 753-02-54
( 20 каб. - інформаційно-бібліографічні довідки)

e-mail:

library.pdpu@gmail.com

library@pdpu.edu.ua

© 2011-2021 Бібліотека Університету Ушинського

Пошук в моб меню