День пам’яток історії та культури

ava

Щороку, 18 квітня, Україна відзначає День пам’яток історії та культури, який співпадає з Міжнародним днем пам`яток і визначних місць. Головне завдання цього свята – нагадати суспільству про необхідність збереження культурної спадщини. Це свято всіх, хто пам’ятає та цінує унікальну історію та культуру своїх предків.

З давніх давен на території України проживало безліч народів: кимерійці, скіфи, давні греки, слов’яни та інші. Вони залишили нам у спадок культурні пам’ятки, які ми маємо цінувати та зберегти для наступних поколінь, адже саме з них і складається історія та культурна спадщина нашої держави.

З цього приводу, бібліотека Університету Ушинського представляє унікальний екземпляр журналу з експозиції фонду цінної та рідкісної літератури «Музей Императорскаго Одесскаго общества истории и древностей. Терракоты. Випуск 2-й. По поручению общества издано А. А. Деревицким, А. А. Павловским и Э. Р. фон-Штерном, хранителем музея».

Особливим є те, що стародрук видано в Одесі у 1898 році, в типографії А. Шульце по вул. Ланжеронівській, 36. У журналі представлена частина коллекції терракоти з ахеологіного музею міста Одеси на момент публікації (кінець ХІХ ст.). Нажаль першого видання цього журналу у нашій колекції немає. Екземпляр, який зберігається у бібліотеці має повний набір сторінок та відносится до колекції проф. Б. Варнаке. На титульній сторінці має власницький підпис Б. Варнаке. Всі охочі можуть ознайомитись з журналом за посиланням. 

Контакти


Aдреса:
вул. Старопортофранківська, 36
м. Одеса, 65020

Телефони:
(048) 732-40-77
(048) 753-07-64

e-mail:

library.pdpu@gmail.com

library@pdpu.edu.ua

© 2011-2021 Бібліотека Університету Ушинського

Пошук в моб меню