У сучасному українському календарі 22 січня посідає одне з провідних місць і має глибокий символічний зміст - вічну мрію українців про вільне життя в незалежній та єдиній державі.
22 січня 1918 р. Універсал Центральної Ради проголосив незалежність Української Народної Республіки. Вже через рік, 22 січня 1919 р., на Софійській площі в Києві було оголошено Акт про об’єднання українських земель в єдину Україну. Однак, це об’єднання мало суто символічний характер.
Перше святкування Дня Соборності відбулося 22 січня 1939 р. в Карпатській Україні. Того дня до столиці Хуст з усіх куточків області прибуло 30 000 людей, які провели маніфестацію під синьо-жовтими прапорами та згадали події 20-річної давності.
Яскравим прикладом єдності, волі українського народу до свободи був людський ланцюг, організований патріотичними силами 21 січня 1990 р. Мільйони українців трималися за руки від Києва до Львова, святкуючи День Соборності. Відтоді Україна неодноразово створювала людські ланцюги, як символ української народної єдності.
Щороку, попри зимовий холод, українці несуть національний прапор, беруться за руки та утворюють, усім відомий, живий ланцюг. Так ми символізуємо нашу національну єдність. Зазвичай, до дня Соборності України організовують різноманітні концерти, демонстрації або ж мирні політичні зібрання, люди вшановують квітами пам’ять політичних активістів, які боролися за єдність та незалежність України. Хоча COVID-19 усе ж таки вніс свої корективи, та, все одно, під час боротьби з невидимим ворогом українці вшановують Соборність України.
22.01.2021