Міжнародний день пам`яток та визначних місць

Міжнародний день охорони пам`яток і визначних місць, який відзначається 18 квітня, – це свято всіх, хто цінує культурну спадщину і пам’ятає історію своїх предків. В цей день згадують про те, що кожна країна і кожне місто та містечко мають свою унікальну історію та культуру. Головне завдання цього свята – нагадати суспільству про необхідність збереження культурної спадщини.

У фонді бібліотеки Університета Ушинського зберігається унікальний екземпляр «Атласъ по исторіи древняго искусства», який був виданий у 1907 році в нашому місті, професором Імператорського Новоросійського університету Олексієм Андрійовичем Павловським (історик мистецтва, доктор наук). У 1905 році в Одесі було надруковано його «Курс історії стародавнього мистецтва» і саме до цього видання був підготовлений цей атлас.Він був складений для учнівської молоді, яка вивчала предмет – історія стародавнього мистецтва. Атлас був виданий у картонній папці і складався із титульного аркуша, анотації від укладача, 50 аркушів фотографічних таблиць з 642-ма малюнками пам’яток стародавнього мистецтва.Екземпляр, який зберігається у нашій бібліотеці має повний набір сторінок, пошкоджена лише картонна папка. Екземпляр атласу відносится до колекції проф. Б. В. Варнаке і має дарчий надпис на титульній сторінці від укладача проф. А. А. Павловського: «Глубокоуважаемому Борису Васильевичу Варнаке от составителя».

Ми пропонуємо студентам та викладачам ознайомитися з цим науковим твором який був виданий у нашому місті на початку XX сторіччя за посиланням.

16. 04. 2020
 

Контакти


Aдреса:
вул. Старопортофранківська, 36
м. Одеса, 65020

Телефони:
(048) 732-40-77
(048) 753-07-64

e-mail:

library.pdpu@gmail.com

library@pdpu.edu.ua

Партнери

 

 

© 2011-2020 Бібліотека Університету Ушинського

Пошук в моб меню