Європейський тиждень цифрової грамотності (23-29 березня 2020 року)

Бібліотека Університету Ушинського піклується про те, аби всі користувачі були здоровими і захищеними. Ми також закликаємо вас залишатися, за можливості, вдома та не наражати себе та оточення на небезпеку. І саме тому наш колектив долучається до відзначення Європейського тижня цифрової грамотності, який проходить з 23 по 29 березня 2020 року.

У час розвинених технологій ми всі користуємося інтернет-ресурсами майже щодня але, на жаль, ми з вами не захищені від фейкової інформації, яка розповсюджується з шаленою швидкістю.

Кожен читач може долучитися до цього руху та розповісти свої методи фільтрування інформації в інтернеті. Для цього вам потрібно у своїх публікаціях у соціальних мережах використовувати хештег #alldigitalweek. Також за цим хештегом можна подивитися досвід інших користувачів Інтернету.

Важливою індивідуальною особливістю або якістю розуму людини є «критичне мислення», що допомагає знаходити потрібну та важливу інформацію за домопогою співставлення фактів, їх аналізу та синтезу. Людина, яка критично мислить, уважно вивчає усі можливості і прискіпливо оцінює кожен варіант і, тільки після цього, робить власний висновок. Тому, для розпізнання фейкових новин і розвитку критичного мислення, пропонуємо:

  1. Уважно читати заголовки і дату публікацій. Якщо назва написана великими літерами та з великою кількістю знаків оклику, то ця новина, скоріше за все «неправдива».
  2. Придивлятися до URL адреси. Фейкові сайти можуть підробляти URL адрес офіційних установ, змінюючи лише одну літеру.
  3. Перевіряти джерела та звертатися до декількох відразу. Іноді, навіть у відомих виданнях може з’являтися неточна інформація.
  4. Звертати увагу на помилки. Часто, фейкові веб-сайти допускають багато помилок.
  5. Уважно придивіться до фото або відео. Нерідко, у фейкових публікаціях використовують світлини, які не відповідають дійсності або вирізки з відео. Таким чином спотворюється справжній сенс інформації.
  6. Перевіряти на яке джерело посилається автор та чи посилається взагалі.
  7. Пошукати схожі новини в інших джерелах. Краще перевірити інформацію у трьох різних джерелах, ніж потім сприяти розповсюдженню неправдивої інформації.
  8. Перевіряти, чи може надана інформація бути жартом. Нині сатира та жарти є досить популярними серед користувачів Інтернету. Тому зважайте на тон повідомлення.
  9. Бути пильним! Не піддавайтеся емоціям, бо саме вони заважають нам раціонально мислити.

 

Шановні користувачі, не довіряйте кожній публікації, яку бачите та перевіряйте інформацію. Таким чином ви зможете захистити себе від надлишкової паніки та дезорієнтації в достовірних фактах.

 

Для розвитку цифрових навичок пропонуємо скористатись освітнім ресурсом Міністерства цифрової трансформації в Україні за посиланням .

 

Зображення надані Українською Бібліотечною Асоціацією.

 

24. 03. 2020

 













 

Контактна інформація


Aдреса:

вул. Старопортофранківська, 36, м. Одеса, 65020

Матеріали для репозитарія: dspace@pdpu.edu.ua

Платні послуги; Консультації щодо Авторського права та з питань наукометрії: library@pdpu.edu.ua

Визначення індексів УДК та авторського знаку: library.obrabotka@pdpu.edu.ua

Кожен останній четвер місяця – санітарний день!

© 2011-2024 Бібліотека Університету Ушинського

Пошук в моб меню