Сучасність невпинно крокує світом. Час летить і разом з ним відбуваються зміни у всіх сферах нашого життя. Але для того, щоб крокувати в ногу з сучасністю треба пам’ятати та знати своє минуле, з чого все почалось і як розвивалось.
Саме для ознайомлення з минулим бібліотека Університету Ушинського представляє VII том Народної енциклопедії 1911 року випуску. Він присвячується гуманітарним та історико-філологічним наукам та поділяється на два розділи. Перший розділ, це розділ про мову, в якому вивчаються існуючі мови світу, з’ясовується, що таке мова та як вона розвивається загалом. У Другому розділі розповідається про історію літератури, в якому розглядаються значення і завдання літератури як історія самосвідомості суспільства.
Мова та література знаходяться у тісному зв’язку між собою. Вони доповнюють один одного. Мова розвивається разом з літературою, а література без мови не могла б існувати. Таким чином з’єднати в одному томі мову та літературу цілком природньо.
У редагуванні VII тому брали участь: С. Г. Вилинський, Н. Н. Дурново, П. С. Когань, С. М. Кульбакин, С. Ф. Русова, Н. Н. Соколов, М. Р. Фасмер. Загальна редакція належить проф. С. М. Кульбакіну.
Повний текст в електронному форматі доступний за посиланням: VII том Народної енциклопедії 1911 року випуску.
Автор тексту статті та презентації: М. В. Груздевич.
26.06.2018 р.