Лекції з інформаційної культури 2017

У середині жовтня завершився черговий цикл лекцій з інформаційної культури для студентів-першокурсників, які проведено було співробітниками бібліотеки ДЗ «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського». Нагадаємо, що проводяться лекції з метою підвищення інформаційної культури і бібліотечно-бібліографічної грамотності студентів-початківців.

Традиційно лекції (тривали вони з 1 вересня до 13 жовтня) включали в себе екскурсію приміщенням бібліотеки з відвіданням кожного відділу й інформуванням про їхні функції і особливості роботи. Екскурсія, окрім ознайомлення з графіком, порядком обслуговування і послугами, які надає бібліотека, а також правами і обов’язками читачів, містила відомості з історії книги і книжної справи.

Найцікавішим компонентом екскурсійної частини залишається, як і в попередні роки, відвідання музею бібліотеки, де студенти можуть ознайомитися з унікальними експонатами колекції стародруків.

Працівники відділів також ознайомлювали новоспечених користувачів університетської бібліотеки з тонкощами роботи традиційного (карткового) і електронного каталогів, правилами замовлення необхідної літератури, сайтом університетської бібліотеки, його компонентами і можливостями, які можуть стати в пригоді активним користувачам бібліотеки.

Загалом цикл занять з підвищення інформаційної культури за зазначений період відвідали 280 студентів. Це були представники практично всіх факультетів університету й спеціальностей (факультетів музичної та хореографічної освіти, філології, художньо-графічного, фізичного виховання, фізико-математичного, соціально-гуманітарного, дошкільної педагогіки та психології, іноземних мов й історико-філософського відділення). У цілому бібліотека присвятила лекційній роботі 13 днів, причому подекуди проводилося кілька лекцій для кількох груп слухачів поспіль.

Організатори означених заходів сподіваються, що проведене своєрідне «підвищення читацької кваліфікації» має позитивно вплинути на якість співробітництва між студентством й інформаційним світом університетської бібліотеки. Вміле користування інформацією, яку надає бібліотека традиційним й інноваційним шляхами, створить сприятливі умови також і для майбутнього розвитку навичок науково-дослідницької роботи, якій згодом присвятять професійне життя багато сьогоднішніх студентів.

Лекції проводили:

Шафоростова К. І. - бібліотекар І категорії;
Заводовська Л. В. - зав. відділом читальної зали;
Панченко І. В. - зав. інформаційно-бібліографічного відділу;
Грош Т. Г. - бібліотекар ІІ категорії;
Матковська Д. М. - бібліограф;
Романенко Н. С. - бібліотекар;

Статтю підготували: Гадомська А. А., Матковська Д. М.
Автор колажу: Матковська Д. М.

17.10.2017

 
 

Контакти


Aдреса:
вул. Старопортофранківська, 36
м. Одеса, 65020

Телефони:
(048) 732-40-77
(048) 753-07-64

e-mail:

library.pdpu@gmail.com

library@pdpu.edu.ua

Партнери

 

 

© 2011-2020 Бібліотека Університету Ушинського

Пошук в моб меню