20 квітня 2017 року в конференц-залі бібліотеки пройшли семінари за темами «Наукові видання: базові вимоги, конкурентноспроможні моделі на основі даних Web of Science» та "Можливості платформи Web of Science для якісних наукових досліджень".
Лектором виступила кандидат біологічних наук, ст. наук. співробітник Інституту молекулярної біології і генетики НАН України, фахівець з наукометричних ресурсів компанії Сlarivate Analytics (IP & Science Thomson Reuters) Тихонкова Ірина Олександрівна.
У заході взяли участь викладачі, аспіранти Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського, а також співробітники бібліотеки університету.
Під час семінару було коротко подано історію створення платформи Web of Science та розглянуто роботу з нею. Зокрема, з її основною колекцією найвпливовіших видань Web of Science Core Collection, з аналітичним інструментом Journal Citation Report, з програмою для роботи з бібліографією EndNote та ідентифікаторами науковця Researcher та Orcid.
Окрім того, усі присутні дізнались, навіщо науковцю журнали; як знайти якісні, актуальні публікації за певною темою; в якому виданні краще опублікувати свою роботу; як публікуватися в журналі, проіндексованому в Web of Science; як налаштувати повідомлення про цитування та публікації в WoS, як вберегтися від сміттєвих видань та навіщо створювати ідентифікатор вченого.
По завершенні семінару бібліотека отримала у подарунок книгу «Руководство по наукометрии: индикаторы развития и технологии» та інструкцію з користування базою даних Web of Science Core Collection.
Руководство по наукометрии:
индикаторы развития науки и технологии
Автори: М. А. Акоев, В. А. Маркусова, О. В. Москалева, В. В. Писляков
Під загальною редакцією: М. А. Акоева
Видавництво: Екатеринбург.: Изд-во Урал. ун-та
Рік видання: 2014
Сторінок: 250
Анотація: Данное руководство систематизирует знания о наукометрии для читателей, имеющих начальные представления и поставивших перед собой цель разобраться в предмете. Материал, изложенный в книге, должен послужить для читателя основой для продолжения изучения практического применения методов наукометрии. Подчеркивается необходимость грамотной и аккуратной трактовки наукометрических индикаторов при принятии административных решений, распределении грантов, осуществлении кадровой политики и т. д. Рассмотрена связь наукометрических показателей с природой научной коммуникации. В книге описаны альтернативные способы оценки публикаций и использование библиометрических показателей при построении рейтингов университетов и научных организаций. Дана характеристика методов визуального представления наукометрической информации. Рассмотрены ограничения в прогнозировании научно-технического развития и вопросы повышения качества существующих научных направлений и развития новых направлений в организации. В книгу включены три статьи Ю. Гарфилда.
Руководство предназначено для научных работников, руководителей и администраторов вузов, научных организаций и проектов, библиотек и информационных центров, аспирантов и студентов соответствующих специальностей, а также для всех, кто интересуется вопросами измерения и оценки развития науки и технологии.
Інструкція з користування б. д. Web of Science Core Collection
Автор статті: Матковська Д. М.