Підвищення бібліотечної культури співробітників

90 років тому назад, з 1 по 6 червня 1926 р., на базі однієї з найбільших, у той час, бібліотек країни – Харківської громадської бібліотеки ім. В. Г. Короленка, відбувся Перший Всеукраїнський з’їзд бібліотечних робітників, організований клубно-бібліотечним відділом Управління політосвіти Наркомату освіти УСРР для вирішення практичних завдань розвитку бібліотечної справи в Україні. На форумі були поставлені важливі організаційні завдання бібліотечного будівництва в Україні з урахуванням потреб робітничого та сільського читача в контексті планів соціалістичного розвитку держави [1].

З приводу цієї дати 6 червня 2016 р. пройшла лекція для співробітників бібліотеки університету, присвячена історії трансформацій книги та письма. 

У лекції було подано короткий історичний екскурс щодо розвитку письма та оформлення стародавніх книг в різні періоди розвитку людства та в різних країнах. Детально розказано про матеріали, які використовували для письма, технології виробництва та їхню еволюцію з часом. Також була розкрита історія початку книгодрукування. Лекція супроводжувалася мультимедійною презентацією, цікавими фактами та наглядними прикладами.

З матеріалами лекції можна детальніше ознайомитись тут.

По завершенні лекції, Катерина Іванівна ознайомила слухачів з новими стендами («Стародруки», «Друкована література поч. 19 ст.» та « Екслібриси») в Музеї книги та провела огляд кожного з них. Бібліотекарі мали можливість переглянути особисто книги, в яких була присутня філігрань (водяний знак) та екслібриси. 

Метою заходу було підвищення бібліотечної культури співробітників, збагачення та узагальнення їхніх знань про історію книги та письма.

Лекцію провела Шафоростова К. І. – в. о. бібліотекаря І категорії.

Використані ресурси:
1. ube.nplu.org. 

Автор статті: Матковська Д. М.

 
 

Контакти


Aдреса:
вул. Старопортофранківська, 36
м. Одеса, 65020

Телефони:
(048) 732-40-77
(048) 753-07-64

e-mail:

library.pdpu@gmail.com

library@pdpu.edu.ua

Партнери

 

 

© 2011-2020 Бібліотека Університету Ушинського

Пошук в моб меню