Бібліотека Університету Ушинського щиро вдячна за отримання в подарунок книг від Благодійного фонду «Спадок Гетьманщини».
Книга – найкращий подарунок, коли вона подарована бібліотеці, де її прочитає не один десяток користувачів, то він є найціннішим.
Розповсюдження української книги – не просто любов до читання. Це те, що створює національну свідомість, змушує рухатися далі. Книги стануть важливою частинкою фонду нашої бібліотеки, допоможуть у забезпеченні освітнього процесу, відродженні культури та духовному зростанні й обов’язково знайдуть свого читача.
- Ревізії Конотопської сотні 30–40-х рр. XVIII ст.
Публікація унікальних переписів жителів Конотопської сотні Ніжинського полку, яка включала місто Конотоп та села біля нього. (Тепер, переважно, в Сумській області).
Оригінали знаходяться в Центральному історичному архіві України в м. Київ.
Книга містить списки козаків, селян, міщан, старшини за 1732, 1736, 1737, 1738, 1745, 1747 роки.
- Сповідні розписи сіл Конотопської сотні середини XVIII ст.
У виданні вперше публікуються сповідні розписи сіл Конотопської сотні Ніжинського полку середини XVIII ст. Документи містять цінні відомості про поіменний та соціальний склад, чисельність, вік і родинні зв'язки мешканців цього мікрорегіону Гетьманщини. До книги увійшли розписи містечка Попівка, сіл Озаричі, Шаповалівка, Підлипне, Сім'янівка, Гути та Старе.
Серія книг «Спадок Гетьманщини. Конотопщина козацька» :
- Місто Конотоп у матеріалах генерального опису Лівобережної України 1765–1769 років. Книга 1. Козацька старшина та духовенство
- Місто Конотоп у матеріалах генерального опису Лівобережної України 1765–1769 років. Книга 2. Рядове козацтво
- Конотопська сотня у матеріалах Генерального опису Лівобережної України 1765–1769 років. Том 2. Книга 3.
У виданні вперше публікуються документи генерального опису Лівобережної України 1765–1769 рр. у частині, присвяченій місту Конотоп Конотопської сотні Ніжинського полку. Матеріали опису містять цінні відомості про соціально-економічні відносини, господарства, чисельність, вік, походження та родинні зв’язки населення цього мікрорегіону Гетьманщини. до першої книги увійшли документи, що стосуються козацької старшини та духовенства.
Усі ці видання будуть корисними історикам, краєзнавцям, та всім, хто цікавиться історією України.