Всесвітній день письменника

img1
Будь-яка книга – це новий світ. Це може бути світ складних форм, історичних подій чи нових, незвіданих сюжетів. І головними путівниками тут будуть письменники – люди, які роблять зрозумілими речі, що пояснюють нове значення, що занурюють у світи та науки і навіть у світ власних фантазій.

Завдяки письменникам бібліотеки мають свою актуальність, як скарбниця творіння та розуму неймовірних людей.

У Всесвітній день письменника нам хочеться побажати всім майстрам Слова нескінченного натхнення та легкого пера.

З цієї нагоди представляємо вам топ-10 українських письменників, відомих у всьому світі :

  1. Сергій Жадан – український письменник, поет та музикант, один із найвідоміших та найвпливовіших сучасних літераторів України. Він відомий своїми яскравими та емоційними творами, які відображають сучасне українське життя, його проблеми та виклики. У його роботах часто простежується суміш поезії, прози та музичних елементів, що робить його стиль унікальним та впізнаваним.
  2. Юрій Андрухович – український письменник, поет, есеїст та перекладач, один із провідних представників сучасної української літератури. Він відомий своїми інтелектуальними та оригінальними творами, які відображають складності та протиріччя української історії та культури. У його роботах часто є поетичні елементи, а також гра слів і мовні експерименти.
  3. Любко Дереш (справжнє ім'я Юрій Винничук) – український письменник, поет та перекладач. Він відомий своїми творами, які поєднують магічний реалізм, сюрреалізм та фольклорні мотиви. У його роботах присутня глибока рефлексія над українською історією, національною ідентичністю та місцем України у світі.
  4. Оксана Забужко – українська письменниця, поетеса, есеїстка та літературознавець. Вона відома своїми сильними та емоційними творами, які досліджують теми національної ідентичності, історії та культури України. Її роботи відрізняються складною структурою, глибокими філософськими роздумами та мовною вишуканістю.
  5. Катерина Бабкіна – українська письменниця, поетеса та перекладачка. Вона відома своїми проникливими та емоційними творами, які досліджують теми кохання, сім'ї, жіночої ідентичності та української культури. Її роботи відрізняються оригінальним стилем, глибокою емоційністю та увагою до деталей.
  6. Лесь Подерв'янський – український драматург, поет, прозаїк та перекладач. Він відомий своїми сміливими та експериментальними творами, які порушують традиційні літературні межі та стандарти. Його роботи часто пронизані сарказмом, почуттям гумору та критикою соціальних та політичних явищ.
  7. Ірена Карпа – українська письменниця, поетеса та перекладачка. Вона відома своїми сміливими та експериментальними творами, які досліджують теми ідентичності, сексуальності та сучасного українського суспільства. Її книги відрізняються оригінальним стилем, глибокими емоціями та вмінням грати з мовою.
  8. Ліна Костенко – визнана українська поетеса, письменниця, драматург та громадський діяч. Вона є однією з найвідоміших і впливових українських письменниць. Її твори осягають широкий спектр тем : від любові та втрати до історії, політики та національної ідентичності. Авторка володіє багатим поетичним стилем, високим майстерністю використання мови та глибокою філософською осмисленістю.
  9. Ірен Роздобудько (справжнє ім'я Ірина Василівна Роздобудько) – українська письменниця, поетеса та драматург. Вона є однією з найвідоміших та найвпливовіших сучасних українських письменниць. Її творчість охоплює різні теми, включаючи історію, кохання, політику та жіночу ідентичність. Авторка віртуозно грає з мовою, створюючи яскраві образи та проникливі сюжети.
  10. Андрій Любка – український романіст, поет, перекладач та есеїст. Пише поезію, коротку прозу та романи, перекладає із польської, сербської, хорватської, англійської. Знавець історії та культури Балкан, популяризатор балканської літератури в Україні.
 

Контактна інформація


Aдреса:

вул. Старопортофранківська, 36, м. Одеса, 65020

Матеріали для репозитарія: dspace@pdpu.edu.ua

Платні послуги; Консультації щодо Авторського права та з питань наукометрії: library@pdpu.edu.ua

Визначення індексів УДК та авторського знаку: library.obrabotka@pdpu.edu.ua

Кожен останній четвер місяця – санітарний день!

© 2011-2024 Бібліотека Університету Ушинського

Пошук в моб меню