Калейдоскоп інформаційно-просвітницьких заходів до Тижня Правознавства в бібліотеці

Всеукраїнський тиждень права бібліотека зустріла у всеозброєнні. Пропонуємо Вам, шановні читачі й користувачі, разом з нами пройти через дні цього Тижня, через усі куточки бібліотечної експозиції, через увесь калейдоскоп заходів, які пропонує бібліотека, налаштувавшись на правознавчу тематику.

Підсумки ПОНЕДІЛКА ПРАВОЗНАВСТВА:

Вестибюль бібліотеки привітав відвідувачів бібліотеки написом "Всеукраїнський тиждень права". А це означає, що ми розпочинаємо серію інформаційно-просвітницьких звернень правознавчого характеру до наших шановних читачів, долучившись до проведення тижня права всеукраїнського масштабу.

Відділ обслуговування читачів, який першим зустрічає відвідувачів, ряснів численними стрілочками з прописаними на них правами людини, щоб нагадати нам те, на що ми часто не звертаємо уваги – наші людські права, які є невід’ємними, які ми завжди повинні мати на увазі.

Без належного тематичного оформлення не залишився й шлях до читальної зали й інформаційно-бібліографічного відділу. Піднімаючись сходами, читачі мали змогу налаштуватися на відповідний лад – на правознавчу хвилю, під егідою якої триває цей тиждень. Стіни біля сходів були рясно прикрашені своєрідно оформленими висловами відомих людей щодо закону, законодавства й прав людини. Написи ніби мимоволі самі запрошували прочитати їх, будучи вдало й зручно розташованими для всіх уважних візитерів бібліотеки.

У читальній залі читачів зустрічала серйозна інформативна експозиція під назвою "Найвідоміші борці за права"– портрети всесвітньо відомих особистостей, які зробили свій внесок у відстоювання прав людини. Фотопортрети обов’язково супроводжувалися довідкою про кожного з них, зручно розташованою біля фото. Відвідувачі мали змогу відзначити їх імена: Анна Елеонора Рузвельт, Вацлав Гавел, Мартін Кінг, Мога́ндас Кара́мчанд Ґа́нді, Ральф Банч, Рене Кассен, Василь Стус, Андрій Сахаров, Микола Руденко.

Інформаційно-бібліографічний відділ відзначив Всеукраїнський тиждень права встановленням стенду, експонати на якому покликані були ознайомити читачів із основними правознавчими й законодавчими термінами, які необхідно знати і в яких необхідно орієнтуватися кожному з нас.

Музей рідкісної і цінної книги, який також відкриває свої двері для читачів на другому поверсі, і в якому вже неодноразово відбувалися екскурсії й для школярів, було вирішено зробити осередком інформації про права дитини. На столі відвідувачі-школярі й дорослі гості могли побачити цілу низку інформативних карток-плакатів щодо захисту прав дитини. Це слугувало нагадуванням про те, що діти мають володіти знаннями про свої права змалечку, а дорослі не повинні забувати про те, що діти – такі ж вільні й унікальні особистості, як і повнолітні особи, і ураховувати їх права й свободи.

Всі, ті, хто завітав в цей день до комп’ютерного класу, мали змогу ознайомитись із витримками із статті 54 Конституції України «Про інтелектуальну власність». Саме цей фрагмент законодавчих документів було обрано не випадково – як представникам викладацького складу університету, так і студентам, майбутнім педагогам, варто бути в курсі своїх прав на інтелектуальну власність, аби їхня педагогічна й наукова творчість завжди була захищена від можливої недобросовісності.

 

Автор тексту: Гадомська А. А.
Фото: Матковська Д. М.
Автор статті: Матковська Д. М.

11.12.2015













 

Контактна інформація


Aдреса:

вул. Старопортофранківська, 36, м. Одеса, 65020

Матеріали для репозитарія: dspace@pdpu.edu.ua

Платні послуги; Консультації щодо Авторського права та з питань наукометрії: library@pdpu.edu.ua

Визначення індексів УДК та авторського знаку: library.obrabotka@pdpu.edu.ua

Кожен останній четвер місяця – санітарний день!

© 2011-2024 Бібліотека Університету Ушинського

Пошук в моб меню