Лекції з інформаційної культури

У середині жовтня завершився черговий цикл лекцій з інформаційної культури для студентів-першокурсників, які проведено було співробітниками бібліотеки ДЗ «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського». Нагадаємо, що проводяться лекції з метою підвищення інформаційної культури і бібліотечно-бібліографічної грамотності студентів-початківців.

Традиційно лекції (тривали вони з 8 вересня до 15 жовтня) включали в себе екскурсію приміщенням бібліотеки з відвіданням кожного відділу й інформуванням про їхні функції і особливості роботи. Екскурсія, окрім ознайомлення з графіком, порядком обслуговування і послугами, які надає бібліотека, а також правами і обов’язками читачів, містила відомості з історії книги і книжної справи.

Найцікавішим компонентом екскурсійної частини залишається, як і в попередні роки, відвідання музею бібліотеки, де студенти можуть ознайомитися з унікальними експонатами колекції стародруків. 

Працівники відділів також ознайомлювали новоспечених користувачів університетської бібліотеки з тонкощами роботи традиційного (карткового) і електронного каталогів, правилами замовлення необхідної літератури. Слід зазначити, що лекції, присвячені користуванню електронним каталогом, порівняно з попередніми роками, збагатилися й новим напрямом – ознайомленням майбутніх педагогів із сайтом університетської бібліотеки, його компонентами і можливостями, які можуть стати в пригоді активним користувачам бібліотеки.

Загалом цикл занять з підвищення інформаційної культури за зазначений період відвідали 517 студентів. Це були представники практично всіх факультетів університету й спеціальностей (факультетів іноземних мов, філології, хореографії, художньо-графічного, психології, фізичного виховання, початкових класів, фізико-математичного й історико-філософського факультетів, факультету дошкільного виховання, а також студенти-іноземці з Туркменістану). У цілому бібліотека присвятила лекційній роботі 22 дні, причому подекуди проводилося кілька лекцій для кількох груп слухачів поспіль.

Організатори означених заходів сподіваються, що проведене своєрідне «підвищення читацької кваліфікації» має позитивно вплинути на якість співробітництва між студентством й інформаційним світом університетської бібліотеки. Вміле користування інформацію, яку надає бібліотека традиційним й інноваційним шляхами, створить сприятливі умови також і для майбутнього розвитку навичок науково-дослідницької роботи, якій згодом присвятять професійне життя багато сьогоднішніх студентів.
Лекції проводили:
Заводовська Л. В. - зав. відділом читальної зали;

Панченко І. В. - зав. інформаційно-бібліографічного відділу;
Слободян О. Л. - зав. відділом обслуговування навчальною, науковою та художньою літературою;
Жекова Н. А. - бібліотекар ІІ категорії;
Матковська Д. М. - бібліограф;
Романенко Н. С. - бібліотекар;
Шафоростова К. І. - бібліотекар І категорії.

Статтю підготували: Гадомська А. А., Матковська Д. М.
Автор колажу: Матковська Д. М.

 

Контакти


Aдреса:
вул. Старопортофранківська, 36
м. Одеса, 65020
20 каб - інформаційно-бібліографічний відділ
3 каб - відділ комплектування та обробки літератури

© 2011-2024 Бібліотека Університету Ушинського

Пошук в моб меню