Місце та роль рідкісної книги у сьогоденні

28 вересня 2015 року в конференц-залі бібліотеки відбулася презентація на тему: «Місце та роль рідкісної книги у сьогоденні». У заході взяли участь бібліотекарі, викладачі та студенти історико-філософського відділення Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського, а також співробітники бібліотек з інших університетів. Презентація розпочалася з привітання учасників та гостей заходу.

З доповіддю про історію створення фонду бібліотеки, напрямом та досвідом роботи сектору рідкісної та цінної книги виступила зав. інформаційно-бібліографічного відділу Панченко І. В.. Було висвітлено актуальні питання, що стосувалися, зокрема, поняття «рідкісна книга» та «рідкісний фонд». Ірина Володимирівна представила увазі книжкові колекції з кінця XVII - поч. XXст., які є пам’ятниками духовної і матеріальної культури минулого, важливими історичними джерелами. Було проведено огляд історії книжкової справи. Це демонстрували яскраві ілюстрації, гравюри, книги з автографами письменників та дарчі написи. Також увагу було приділено оправі книг, які є елементами художнього оформлення книжкових видань та несуть на собі відбиток епохи.

Найціннішим і найдавнішим виданням в бібліотеці є книга 1665 р. Марка Фабія Квінтіліана «Декламації». Саме ця книга зацікавила викладачів історико-філософського відділу. Д-р. філософських наук, професор Добролюбська Ю.А. підготувала доповідь під назвою «Книга 1665 р. – Марк Фабій Квінтіліан «Декламації»». У доповіді було висвітлено факти біографії і особливості творчості античного автора, який вважається першим класиком гуманної педагогіки. Також було повідомлено про життя, діяльність і долю книжкової колекції Нікколо Нікколі, флорентійського гуманіста, любителя давнини, яким було переписано і видано «Декламації». Юлія Андріївна докладно повідомила про зміст цього твору і окреслила, яке значення він має для сучасної науки.

Фонд рідкісної книги поповнювався завдяки надходженню приватних колекцій. Це колекції Бориса Васильовича Варнеке та Петра Йосиповича Потапова. Про біографію та книжкову колекцію Б. В. Варнеке доповіла бібліотекар І категорії К. І. Шафоростова. У своїй доповіді Катерина Іванівна провела паралель між біографією та книжковим зібранням професора, тобто всі біографічні дані були підтверджені доказами з книжкової колекції.

Зав. відділом рідкісної книги та стародруків бібліотеки ОНУ ім. Мечникова М. В. Алєксєєнко презентувала власну книгу в співавторстві з О. Б. Дьоміним «Шукач слов’янських скарбів В. І. Григорович». Книгу було видано до 150-річчя ОНУ імені Мечникова. Майя Володимирівна широко висвітлила життєвий шлях славіста В. І. Григоровича, розповіла про його колекцію, яка містила скарби слов’янської літератури, рідкісні праці, видані слов’янськими мовами. Також повідомлено було про наукову спадщину Віктора Івановича.

Про нові форми роботи в бібліотеці доповіла бібліограф Д. М. Матковська. Було висвітлено сутність поняття «буктрейлер» – сучасної форми реклами книги, подано коротку історію розвитку цього жанру в Україні та за кордоном. Увазі глядачів було представлено буктрейлер, створений співробітниками бібліотеки ПНПУ імені К. Д. Ушинського до Дня міста в Одесі. Презентація пройшла успішно, викликала значне зацікавлення гостей заходу.

Логічним завершенням зустрічі стало відвідання музею з екскурсією до експозиції цінних і рідкісних видань, що зберігаються в бібліотеці.  

Текст підготували:
Бондаренко Г. Б., Гадомська А. А., Матковська Д. М.
У підготовці тексту брали участь: Панченко І. В., Шафоростова К. І.
Оформлення статті: Матковська Д. М.













 

Контактна інформація


Aдреса:

вул. Старопортофранківська, 36, м. Одеса, 65020

Матеріали для репозитарія: dspace@pdpu.edu.ua

Платні послуги; Консультації щодо Авторського права та з питань наукометрії: library@pdpu.edu.ua

Визначення індексів УДК та авторського знаку: library.obrabotka@pdpu.edu.ua

Кожен останній четвер місяця – санітарний день!

© 2011-2024 Бібліотека Університету Ушинського

Пошук в моб меню