День української писемності та мови

lit

Це свято було встановлено 9 листопада 1997 року на честь літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме преподобний Нестор-Літописець є прабатьком української писемної мови.

Бібліотека вирішила приурочити дану виставку методиці викладання мови в початковій школі.

Пропонуємо Вашій увазі вибірку статей та книг.

Список книг

Список статей 

 

Комунікативні завдання на уроках мови.
4 клас
Автор: Лещенко Г. П, Іванова Л. І.
Видавництво: К.: Шк. світ
Рік видання:
2009
Сторінок: 128
Анотація: У посібнику вміщено комунікативно-мовленнєві завдання до вивчення частин мови в 4-му класі, які доповнюють систему вправ чинних підручників, дають змогу посилити комунікативну спрямованість уроків рідної мови та реалізувати всі компоненти змісту мовно-літературної освіти.

Для вчителів початкових класів, студентів і викладачів педагогічних ВНЗ.  

 

Нестандартні уроки української мови: 2-4 класи
Автор:
Лещенко Г. П, Іванова Л. І.
Видавництво: К.: Шк. світ
Рік видання:
2011
Сторінок: 128
Анотація: Посібник містить конспекти нестандартних уроків різних типів з української мови для початкових класів (2-4 –ті класи). Це уроки вивчення нового матеріалу, уроки застосування набутих знань, уроки системаизації та узагальнення знань, а також комбіновані.

Посібник буде корисним для фахівців початкової освіти, студентів педагогічних.  

 

Українська мова з методикою навчання в початкових класах
Інтегрований курс
Редакція:
Каніщенко А. П.
Видавництво: К.: Промінь
Рік видання: 2008
Сторінок: 232
Анотація: Підручник відповідає програмі з СУМ педагогічних ВНЗ та програмі для средньої ЗОШ, 1-4 кл.

Підручник з інноваційними технологіями неперервного вивчення рідної мови у ВНЗ та в початковій школі створено на основі результатів експериментально-дослідної роботи та передового педагогічного досвіду.

Для викладачів у початковій ланці освіти педагогічних ВНЗ, для учителів початкових класів, студентів. Стане у нагоді вихователям, батькам.  

 

Репетитор
Автор:
Ковтюх С. Л.
Видавництво: К.: ВД «Професіонал»
Рік видання:
2007
Сторінок: 592
Анотація: Навчальний посібник укладено відповідно до програми з практичного курсу української мови для студентів філологічних факультетів ВНЗ. Головна увага зосереджена на орфоепічних, орфографічних та пунктуаційних правилах, розглянуто питання фонетики, графіки, морфології, синтаксису, деякі аспекти культури мови, уміщено авторські коментарі, методичні рекомендації, норми оцінювання диктантів у школі й ВНЗ, списки рекомендованої літератури та словників, подано вправи різного типу, диктанти, завдання на повторення.

Для студентів філолгічних та нефілологічних факультетів вищих навчальних закладів, учнів, абітурієнтів, учителів, викладачів, для тих, хто бажає підвищити рівень грамотності з української мови.  

 

Історія українського правопису XVI-XX століття
Упорядники:
Німчук В. В., Пуряєва Н. В.
Видавництво:
К.: Наукова думка
Рік видання:
2004
Сторінок: 584
Анотація:
У хрестоматії «Історія українського правопису: XVI-XX століття» представлені наукові та публіцистичні статті, а також граматичні праці, що відображають основні етапи становлення української орфографії та специфічних рис українського алфавіту; особливо детально висвітлено пербіг навколоправописних дискусій ХІХ-ХХ ст. Хрестоматія містить також короткі відомості про осіб, які так чи інакше свого часу вплинули на цей процес. Видання є надзвичайно актуальним в умовах сучасної правописної полеміки, що точиться в Україні, оскільки воно відображає традицію формування української правописної системи на наукових засадах із урахуванням неповторних особливостей української літературної мови; подає преценденти розвязання багатьох конфліктних правописних питань, пошуку й віднайдення розумних компромісів між різними українськими правописними традиціями з метою створення єдиного для цілої України орфоргафічного кодексу та багато в чому пояснює засади й причини запрпонованих сьогодні змін в українському правописі.

Хрестоматія призначена для філологів (науковців, викладачів, студентів), а також для всіх, хто не байдужий до проблем сучасного українського правопису, цікавиться історією його формування йпраген осмислити його сучасний стан.  













 

Контактна інформація


Aдреса:

вул. Старопортофранківська, 36, м. Одеса, 65020

Матеріали для репозитарія: dspace@pdpu.edu.ua

Платні послуги; Консультації щодо Авторського права та з питань наукометрії: library@pdpu.edu.ua

Визначення індексів УДК та авторського знаку: library.obrabotka@pdpu.edu.ua

Кожен останній четвер місяця – санітарний день!

© 2011-2024 Бібліотека Університету Ушинського

Пошук в моб меню