Голодомор

 golodomor ava

 

«Людина з чимось бореться в житті. Щось мусить бороти, щось мусить мати. Так би не докучив світ, якби нічого не бороли й нічого не робили.»

спогади очевидця

«Великий голод в Україні 1932 – 1933 років» (2008)

У цьому році вшановується 86-та річниця геноциду українського народу.

Минають роки, але пам`ять вічна. Неможливо без болю дивитись на хроніку періоду Голодомору, без надриву у голосі читати спогади очевидців. Серця всіх людей стискаються від співчуття та жалю.

23 листапада о 16:00 у кожній домівці запалять свічку скорботи ті, у кого жива пам`ять про трагічні роки нашої історії. Згадаймо та вшануймо пам`ять жертв Голодомору! 

Бібліотека Університету Ушинського щиро вдячна за передані в дар сучасні та актуальні видання від Національного музею «Меморіал жертв Голодомору», присвячені страшній трагедії нашої держави.

Пропонуємо до перегляду віртуальну книжкову виставку.

 

Віртуальна виставка

1

Колективізація і голод на Україні: 1929-1933. Збірник матеріалів і документів 

Автори:  Г.  М. Михайличенко, Є. П. Шаталіна

Видавництво:  Київ :Наукова думка
Рік видання:
  1992
Сторінок:
  736

Анотація: У збірнику документів висвітлюються процеси, що відбувалися в українському селі в ході здійснення насильницькими методами суцільної колективізації і призвели до голодомору 1932-1933 р.

Для істориків, викладачів і студентів вузів, краєзнавців, всіх, хто цікавиться історією народу України.

 

 

2

Страшна правда голодомору

Автор:  Аркадій Моцний

Видавництво:  Львів : Вид-во М. Коць
Рік видання:
  2000
Сторінок:
  175

 

 

 

 

 

 

3

Голодомор – геноцид українського народу 1932-1933 рр.

Автори:  В. Верстюк, В. Тиліщак, І. Юхновський

Видавництво:  Київ : Вид-во ім. Олени Теліги
Рік видання:
  2008
Сторінок:
  25

Анотація: Брошура у стислій формі розповідає про головні причини найжахливішої за масштабом та перебігом подій трагедії, яку пережив 1932-1933 рр. український народ. Автори розкривають тло трагедії, наголошують на її штучності. Вони аргументовано доводять, що творцями Голодомору була верхівка комуністичної партії на чолі з Й. Сталіним. У центрі авторської уваги пошук відповіді на питання, чому терор голодом був спрямований проти України. Брошура описує механізм Голодомору, його зловмисність, кваліфікує його відповідно до Конвенції ООН 1948 р. як геноцид, злочин проти людства.
Брошура написана на основі детального вивчення історіографії проблеми, в ній широко використано документальні матеріали, свідчення очевидців.

 

4

Голодомор у першій столиці

Автори:  Шуйський І. В., Полянецький В. А. (укладачі)

Видавництво:  Харків : ТОВ «Шанс»
Рік видання:
  2008
Сторінок:
  288

Анотація: У цій книзі висвітлені трагічні події, пов'язані з Голодомором 1932— 1933 років, котрі відбулися в Харкові - столиці радянської України. На підставі архівних документів, свідчень очевидців, автори-упорядники доводять, що голод був створений у результаті цілеспрямованої дії влади.
Окремими розділами до книги увійшли літературні твори українських авторів та дослідження фахівців про негативний вплив голодування на організм людини.
Більшість запропонованих читачу документів тривалий час зберігалися у закритих фондах під грифами секретності і були недоступними для дослідників.
Видання розраховане на науковців, краєзнавців, усіх, хто цікавиться історією України.

 

5

136 призвідців Голодомору

Автор:  Левко Хмельковський

Видавництво:  Львів: Свічадо
Рік видання:
  2009
Сторінок:
  136

Анотація: Служба безпеки України в 2009 році вперше оприлюднила список 136 осіб, відповідальних за Голодомор 1932–1933 років в Україні. Досі поширення інформації про цю трагедію було обмежене тільки розповідями про страждання жертв. Тепер, коли стали відомі прізвища конкретних винуватців, виникла потреба поширити цю інформацію в Україні і серед закордонного українства.

З цією метою редактор тижневика «Свобода» Українського народного союзу (США) Левко Хмельковський підготував книжку «136 призвідців Голодомору». Книжка призначена для масового читача.

 

22. 11. 2019













 

Контактна інформація


Aдреса:

вул. Старопортофранківська, 36, м. Одеса, 65020

Матеріали для репозитарія: dspace@pdpu.edu.ua

Платні послуги; Консультації щодо Авторського права та з питань наукометрії: library@pdpu.edu.ua

Визначення індексів УДК та авторського знаку: library.obrabotka@pdpu.edu.ua

Кожен останній четвер місяця – санітарний день!

© 2011-2024 Бібліотека Університету Ушинського

Пошук в моб меню