Щорічно 28 жовтня в Україні відзначається День визволення України від фашистських загарбників.
У цей день були остаточно визволені українські землі від військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни.
Пропонуємо Вашій увазі вибірку статей та книг.
Україна в роки Другої світової війни
Автори: Патриляк І.К., Боровик М.А.
Видавництво: Ніжин: Видавець ПП Лисенко М.М.
Рік видання: 2010
Сторінок: 590
Анотація: У книзі розглянуто найбільш суперечливі сторінки історії України періоду Другої світової війни. Велику увагу приділено висвітленню «української проблеми» напередодні і на початку світової війни, долі українських земель у 1939-1940 рр., участі українців у фінській кампанії, бойовим діям і причинам поразки Червоної армії в битві за Україну в 1941 р., окупаційному режиму нацистів та їхніх союзників в Україні, українському визвольному рухові, діяльності радянського підпілля і партизанів, взаєминам більшовицької влади і українського суспільства в роки війни. Призначена для широкого кола читачів, може бути корисною для студенті, викладачів, учителів та всіх, хто цікавиться історією України періоду Другої світової війни.
Україна і український народ у Другій світовій війні: Дискусії.
Випуск 2
Упорядники: Л. Герасименко, Р. Пилявець
Видавництво: К.: Видавництво імені Олени Теліги
Рік видання: 2009
Сторінок: 84
Анотація: Український інститут національної пам’яті підводить підсумки обговорень подій Другої світової війни. Перший збірник, виданий нами, стосувався подій періоду 1939-1941 років. У другому збірнику подано запис дискусії щодо участі України й українського народу в Другій світовій війні з червня 1941 до 1944 року, проведених на засіданнях трьох «круглих столів» (3 квітня, 6 травня і 5 червня 2009 року) з ініціативи Українського інституту національної пам’яті. Учасники дискусій – відомі історики з різних наукових середовищ – розкривають найактуальніші питання участі українського народу в Другій світовій війні. На засіданнях розкривають найбільш обговорювані в літературі питання, пов’язані з підготовкою СРСР до війни, катастрофічні показники Червоної армії в 1941 р. та їх наслідки для України, аналізуються проблеми становища українців в умовах окупаційного режиму, дається оцінка ролі українських патріотичних сил у боротьбі проти нацизму. Питання про участь України у Другій світовій війні є вкрай актуальними і важливими для консолідації українського суспільства. Учасники дискусій запрошують до обговорення висловлених тут міркувань як фахових істориків, так і широкі кола громадськості та всіх, хто цікавиться історією України.обговорення висловлених тут міркувань як фахових істориків, так і широкі кола громадськості та всіх, хто цікавиться історією України.
22 червня – 9 травня. Письменники України у Великій Вітчизняній
Бібліографічний довідник
Видавництво: К.: Рад. письменник
Рік видання: 1980
Сторінок: 383
Анотація: Підготовлений з нагоди 35-річчя історичної Перемоги радянського народу над гітлерівським фашизмом, бібліографічний довідник ознайомлює читача з бойовими біографіями понад 500 письменників-фронтовиків і народних месників - живих, загиблих на війні й тих, що пішли з життя уже в післявоєнний час. В книзі подаються окремі взірці їхньої фронтової творчості, висловлювання про бойові діла та пізніші книжки воєнної тематики. Книга цікава для спеціалістів і для масового читача.
Історія України
Авторський колектив: В.Ф. Верстюк, О. В. Гарань, О.І. Гуржій та ін.
Видавництво: К., Альтернативи
Рік видання: 1997
Сторінок: 416
Анотація: У посібнику подається короткий огляд вітчизняної історії в загальному контексті розвитку світової цивілізації. Вчені Інституту історії України та інших установ НАН України об’єднали свої творчі зусилля, щоб представити нову концепцію вітчизняної історії. З сучасних методологічних позицій осмислюється величезний фактичний матеріал. Узагальнюються кращі здобутки історіографії, а також нові факти, запозичені в таємних архівах після їх відкриття 1991 року. Посібник розрахований на учнів старших класів, вчителів шкіл, ліцеїв, а також на студентів та викладачів середніх спеціальних і вищих навчальних закладів.
29.10.14