До ювілею Алли Михайлівни Богуш

 Bogush ava

29 жовтня 2019 року виповнилося 80 років з дня народження та 60 років професійній діяльності лауреатки Державної премії у галузі освіти України в номінації «дошкільна освіта», дійсної членкині НАПН України, академіка, доктора педагогічних наук, професорки, завідувачки кафедри теорії і методики дошкільної освіти Богуш Алли Михайлівни.

Богуш А. М. є фундаторкою дошкільного напряму української лінгводидактики. ЇЇ наукові здобутки присвячені ідеям гуманістичної педагогіки й розвитку особистості. Дослідження Алли Богуш можуть слугувати взірцем відданості країні Дитинства. В науковому доробку вченої є понад 1000 опублікованих наукових праць.

Пропонуємо цифровий профіль Алли Богуш в електронних архівах і реєстрах.

 

 

 

До V міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні проблеми сучасної дошкільної та вищої освіти» (29-30 жовтня 2019 р.) бібліотека Університету Ушинського підготувала книжкову та віртуальну виставки. 

Творча спадщина в бібліотеці Університету Ушинського 

 

Віртуальна виставка

 

4

Перші кроки грамоти: передшкільний вік

Автор:  Богуш А. М., Маліновська Н. В.

Видавництво: Київ : Видавничий Дім «Слово»
Рік видання:
2013
Сторінок: 424

Анотація: У посібнику представлено теоретичні засади мовленнєвої підготовки дітей до школи та навчання грамоти. Розкрито сутність понять «мовленнєва готовність», «передшкільна освіта», схарактеризовано варіативні методи і методики навчання дітей звукового аналізу, грамоти, раннього читання як вітчизняних, так і зарубіжних педагогів з практичним ілюстративним матеріалом, а також подано методику підготовки руки дитини до письма.

Навчальний посібник адресовано студентам, магістрантам, вихователям, учителям початкової школи, батькам дітей раннього і дошкільного віку.

5

Комунікативно-мовленнєвий супровід становлення україномовної особистості майбутніх фахівців дошкільної освіти півдня України

Автор:  А. М. Богуш, О. С. Трифонова, О. І. Кисельова

Видавництво: Одеса : Видавництво ТОВ Лерадрук

Рік видання: 2013

Сторінок: 241

Анотація: У навчальному посібнику представлено сутність і характеристику комунікативно-мовленнєвого супроводу професійної й мовленнєвої підготовки майбутніх фахівців дошкільної освіти півдня України та методику формування комунікативної і комунікативно-мовленнєвої компетенцій у майбутніх фахівців дошкільної освіти. Подано вправи та практичні завдання з української фонетики, граматики, зв'язного мовлення порівняно з російськими. Матеріал дібрано відповідно до тематики занять з навчання української мови в дошкільному закладі. Вміщено тексти та вправи для артикуляційної розминки, аудіювання, читання, письма, говоріння: порівняльні таблиці літературної вимови української та російської мов; дослідницькі методики вивчення рівня засвоєння дітьми української мови.

Видання адресовано - майбутнім фахівцям дошкільної освіти (студентам, магістрантам, аспірантам), викладачам вишів, вихователям та іншим спеціалістам з дошкільної освіти.

3

Алла Михайлівна Богуш-учений-педагог, академік НАПН України

Автор:  НАПТ України, Державна наково-педагогічна бібліотека імені В. О. Сухомлинського

Видавництво: Одеса : Фенікс

Рік видання: 2014
Сторінок: 320

Анотація: До біобібліографічного покажчика із серії «Академіки НАПН України» вміщено бібліографію, яка висвітлює життя та діяльність А. М. Богуш, академіка НАПН України, доктора педагогічних наук, професора, засновника нового наукового напряму у вітчизняній педагогіці - дошкільної лінгводидактики. Представлено науковий доробок ученого майже за 55 років наукової діяльності (1961-2014 рр.) - монографії, навчально-методичні посібники, підручники, програми, статті тощо та її наукову школу.

Покажчик адресовано науковцям, науково-педагогічним і педагогічним кадрам, пошукувачам, аспірантам, вихователям, студентам, бібліотечним працівникам - усім, хто цікавиться українською дошкільною лінгводидактикою, методикою навчання дітей раннього й дошкільного віку, питанням підготовки фахівців для дошкільних навчальних закладів.

2

Педагогічна спадщина К. Д. Ушинського у вимірі сучасності

Автор:А. Богуш, В. Пікінер

Видавництво: Київ : Видавничий Дім «Слово»

Рік видання: 2017
Сторінок: 344
Анотація: 
У монографії розкрито життя, педагогічну і наукову діяльність засновника вітчизняної дошкільної педагогіки Костянтина Дмитровича Ушинського: становлення педагогічної системи вченого; розвиток педагогічних ідей Ушинського в теорії педагогічної освіти і зокрема дошкільної освіти; схарактеризовано лінгводидактичну спадщину К. Д. Ушинського; представлено результати експериментального дослідження з використанням спадщини К. Д. Ушинського в сучасних закладах.

Монографія адресована науковцям, магістрам, студентам, викладачам, аспірантам, вихователям ДНЗ.  

4

Педагогічні виміри Василя Сухомлинського в сучасному освітньому просторі

Автори: Богуш А. М.

Видавництво: ТОВ «Друкарня «Рута»

Рік видання: 2018

Сторінок: 392

Анотація: У монографії зібрано статті автора, повний зміст яких було виголошено (та опубліковано) на щорічних Всеукраїнських педагогічних читаннях, конференціях, присвячених спадщині      В. О. Сухомлинського. Подано матеріали, у яких представлено розвиток педагогічних ідей ученого в сучасному освітньому просторі, результати експериментальних досліджень автора та її наукової школи, що було опубліковано в різних науково-методичних джерелах. Книга адресована вихователям, викладачам, студентам педагогічних ЗВО, магістрантам, аспірантам. 

1Становлення і розвиток української дошкільної лінгводидактики

Автор:  А. Богуш

Видавництво: Київ : Видавничий Дім «Слово»

Рік видання: 2019
Сторінок: 328
Анотація: 
У монографії висвітлено періоди та етапи становлення української дошкільної лінгводидактики від другої половини

ХІХ ст. до наших днів; схарактеризовано концептуальні засади педагогів-класиків (К. Д. Ушинський, В. О. Сухомлинський,

С. Ф. Русова та ін.), мовознавців (І. І. Срезневський, І. І. Огієнко), психологів (А. М. Богуш, Т.О. Піроженко, Л.О. Калмикова) та сучасних дослідників у галузі української дошкільної лінгводидактики наукової школи А. М, Богуш (О, П. Аматьєва,

Н. В. Гавриш, Л. І. Казанцева, Т. М. Котик, К. Л. Крутій, Н.І. Луцан, І.О. Луценко,

Н. В. Маліновська, Ю. А. Руденко та ін.). У монографії використано матеріали статей, монографій автора, опублікованих раніше з питань становлення і розвитку української дошкільної лінгводидактики, матеріали публікації моїх учнів (автореферати кандидатських і докторських дисертацій, монографій та ін.). Монографія стане у пригоді студентам, магістрантам закладів вищої освіти, викладачам, аспірантам, молодим дослідникам.

 

 

30. 10. 2019













 

Контактна інформація


Aдреса:

вул. Старопортофранківська, 36, м. Одеса, 65020

Матеріали для репозитарія: dspace@pdpu.edu.ua

Платні послуги; Консультації щодо Авторського права та з питань наукометрії: library@pdpu.edu.ua

Визначення індексів УДК та авторського знаку: library.obrabotka@pdpu.edu.ua

Кожен останній четвер місяця – санітарний день!

© 2011-2024 Бібліотека Університету Ушинського

Пошук в моб меню