185 років від дня народження Марка Вовчка

 avatarka

22 грудня 1833 р. народилась Марія Олександрівна Вілінська, українська письменниця.

Відома вона в усьому світові під літературним псевдонімом Марко Вовчок.

Особливостями життєвого шляху Марка Вовчка були активне спілкування її з багатьма відомими діячами української й світової культури, науки, освіти, суспільного руху, діяльність у демократичному жіночому русі. «Письменниця стає другом і однодумцем Шевченка, Чернишевського, Добролюбова, Герцена, Писарева, Некрасова,Салтикова-Щедріна…

Творчість письменниці позначена високим гуманізмом і справжньою народністю… Від самого початку літературної діяльності Марко Вовчок сміливо виступає на захист поневолених, закріпачених селян...

Чудові оповідання і повісті Марка Вовчка з народного побуту знайшли гарний відгук у сучасників-вони викликали сльози і суперечки, їх вітали передові люди суспільства й лаяли консерватори. Ідейна боротьба навколо спадщини письменниці точилася й далі. Та незабутні художні образи Марка Вовчка пройшли крізь десятиріччя складних і величних історичних подій і зберегли свою чарівну принадність до наших днів.» [1].

 

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати книжкову виставку, яка розміщена в читальній залі нашої бібліотеки з 19 по 28 грудня 2018 року. Також пропонуємо переглянути віртуальну книжкову виставку і добірку тематичної літератури.

 

Критичні матеріали

Творча спадщина

Статті з періодичних видань

 

Віртуальна виставка

 

1Українська жіноча проза

Автори: М. Вовчок, Н. Кобринська, О. Кобилянська
Видавництво:
Харків : Прапор
Рік видання:
2007
Сторінок:
640
Анотація:
У книзі подано найвідоміші твори видатних українських письменниць Марка Вовчка, Наталії Кобринської, Ольги Кобилянської.

Їх героїні представлені у суровій реальності свого життя. Вони зосереджують увагу на вічних проблемах кохання, самоствердженні себе як особистості, правдиво відтворюють долю української жінки того часу.

Видання призначене всім, кого цікавлять твори відомих майстринь слова.

 

 2Три долі: Повісті та оповідання

Художник-оформлювач:А. С. Ленчик
Видавництво:
Харків: Фоліо
Рік видання:
2005
Сторінок:
350
Анотація:
Марка Вовчка (літературний псевдонім Марії Олександрівни Вілінської, 1833-1907) справедливо називають літературною донькою Т. Шевченка. Твори письменниці відігравали провідну роль у становленні української реалістичної прози.

Найвищого ідейно-художнього рівня досягає Марко Вовчок у зображенні трагічної долі жінки-кріпачки, яка в тогочасному суспільстві зазнала найбільшого приниження і безправ’я. За словами І. Франка, «з простотою, красою й ніжністю її мови й стилю в’яжеться нерозривно її ніжна любов до всіх нещасних і страждущих, а особливо до найбідніших між бідними – до жінок…».

 

4      4

       Том перший                           Том другий

    Листи 1850-1871                    Листи 1872-1907

       Сторінок: 400                        Сторінок: 624

 

Листи Марка Вовчка

Автори:Н. Є. Крутікова, Л. П. Чорна
Видавництво:
Київ : Наукова думка
Рік видання:
1984
Анотація:
В колі літераторів свого часу Марко Вовчок (Марія Олександрівна Вілінська) вирізняється як передова жінка, оригінальна і багатообдарована особистість. Письменниця належить до найталановитіших митців художнього слова. Класик української прози та водночас видатний учасник російського літературного руху 60-70-х років минулого століття, вона до останніх днів була вірною революційно-демократичним ідеалам, втілюючи їх у чудових образах своєї мелодійної, довершеної прози.

 

 5Марко Вовчок в критиці

Автор: О. І. Микитенко
Видавництво:Київ : Державне видавництво художньої літератури
Рік видання:1955
Сторінок:338
Анотація:Перші твори Марко Вовчок написала у 1856-1857 рр. на Україні. Це були славнозвісні «Народні оповідання». Тоді ж ці твори в перекладі на російську мову були опубліковані в кращих російських журналах, а в 1859 році, в перекладі І. С. Тургенєва, вони вийшли друком під назвою «Украинские народные рассказы» і стали, таким чином, фактом загальноросійського значення. Популярність «Народних оповідань» так швидко зросла, що вже 1861 року вони вийшли другим виданням.

 

 

 

Використані ресурси:

Марко Вовчок.

Оповідання. Казки. Повісті. Роман. – К. : Наукова думка, 1983. – 638 с.

 

19. 12. 2018













 

Контактна інформація


Aдреса:

вул. Старопортофранківська, 36, м. Одеса, 65020

Матеріали для репозитарія: dspace@pdpu.edu.ua

Платні послуги; Консультації щодо Авторського права та з питань наукометрії: library@pdpu.edu.ua

Визначення індексів УДК та авторського знаку: library.obrabotka@pdpu.edu.ua

Кожен останній четвер місяця – санітарний день!

© 2011-2024 Бібліотека Університету Ушинського

Пошук в моб меню