240 років від дня народження Г. Ф. Квітки-Основ’яненка

ава

Серед класиків українського письменства значне місце посідає Григорій Федорович Квітка-Основ’яненко, який започаткував розвиток нової української прози. Недарма Михайло Драгоманов зарахував Г. Квітку-Основ’яненка, поруч із Т. Шевченком та М. Гоголем, до трійки найбільших українських класиків ХІХ століття.

Прозаїк-новатор Григорій Квітка-Основ’яненко створив цілу галерею національно колоритних персонажів. Найкращі твори автора одними з перших представляли українську літературу зарубіжним читачам.

Значення й місце творчості видатного українського письменника в європейській літературі показав І. Франко: «Аж около 1840 р. починають майже у всіх літературах Європи появлятися твори, в котрих мужик являється головним героєм, життя його стається головним предметом, канвою талановитих творів літературних», «...в літературі українській... появляються далеко швидше, ніж деінде... оповідання Квітки-Основ’яненка, черпані виключно з життя народного...» [1].

І сьогодні в багатьох театрах світу ставлять спектаклі за творами митця.

 

Запрошуємо всіх на нашу книжкову виставку, яка буде розміщена в читальній залі нашої бібліотеки з 29 листопада по 6 грудня 2018 року. Також пропонуємо переглянути віртуальну книжкову виставку  і добірку тематичної літератури.

 

Творча спадщина

Критичні матеріали

Статті з періодичних видань

 Віртуальна виставка

04

Квітка-Основ'яненко Г. Ф.

Художник-оформлювач: А. С. Ленчик
Видавництво:
Харків: Фоліо
Рік видання:
2005
Сторінок:
351
Анотація:
Григорій Квітка-Основ'яненко (1778-1843) – перший український прозаїк, талановитий драматург, творчість якого мала значний вплив на розвиток української літератури. Головним творчим принципом Квітка-Основ'яненко вважав «писання з натури», про те, що було йому знайоме і близьке. А знав він найкраще і любив свою рідну Харківщину, її природу, звичаї її мешканців, які стали героями його творів.

 Творчий доробок письменника складають комедії, повісті та оповідання, більшість яких здобули визнання сучасників та зберегли свою художню цінність до наших днів.

 До збірки ввійшли повісті «Маруся», «Козир-дівчина» і «Конотопська відьма» - один з перших творів у європейській літературі так званої химерної прози, а також популярні драматичні твори письменника: «Шельменко-денщик» і «Сватання на Гончарівці»

02                 03                 01     

     Том перший                                      Том другий                                 Том третій

    А - кладовити                             кланятись - приклад                    прикладати – Я

    Сторінок: 664                                  Сторінок: 680                               Сторінок: 689

 

Словник мови творів Г. Квітки-Основ’яненка

Автори: М. А. Жовтобрюх, Л. В. Венєвцева
Місце видання:
Харків
Рік видання:
Т. 1. – 1978, Т. 2; Т. 3. - 1979
Анотація:
Словник є першим і повним довідником слововживання та семантико-граматичних особливостей мови творів Г. Ф. Квітки-Основ’яненка.

Видання розраховане на викладачів курсу історії української літературної мови, науковців, учителів, письменників, студентів-філологів та усіх тих, хто цікавиться художнім словом.

 

Використані ресурси:

Історія української літератури ХІХ століття: У 2 кн. Кн. 1: Підручник / За ред. М. Г. Жулинського. – К. : Либідь, 2005. – 656 с.

 

29. 11. 18













 

Контакти


Aдреса:
вул. Старопортофранківська, 36
м. Одеса, 65020
20 каб - інформаційно-бібліографічний відділ
3 каб - відділ комплектування та обробки літератури

© 2011-2024 Бібліотека Університету Ушинського

Пошук в моб меню