100 років від дня народження В. О. Сухомлинського

 

avat

Що було найголовнішим у моєму житті? Не роздумуючи, відповідаю: Любов до дітей»

В.Сухомлинський

Людина лише тоді людина, коли вона людству друг — ці слова якнайкраще підходять, коли мова йде про Василя Олександровича Сухомлинського.

28 вересня 2018 року виповнюється 100 років від дня народження Василя Сухомлинського – письменника, поета та українського педагога, що практично все своє життя і творчість присвятив вихованню й навчанню молоді.

Нині творчість і педагогічну спадщину славетного педагога-практика, педагога-гуманіста ХХ століття важко переоцінити. Його книги виходили і виходять масовими тиражами в багатьох країнах світу (Німеччині, Росії, Японії, США, Канаді, Китаї тощо). Він став визнаним класиком педагогіки ХХ століття. Василь Сухомлинський — автор 41 монографії і брошури, більше 600 статей, 1200 оповідань і казок. Його книги присвячені головним чином вихованню і навчанню молоді, педагогізації батьків, методиці викладання мови і літератури в середніх школах тощо.

Принципи і методи виховання людини В. О. Сухомлинський розробляв протягом усього життя. У центрі уваги видатного педагога була діяльність вчителя, його проблеми, багатогранна діяльність, культура спілкування з дітьми. Розглядаючи діяльність вчителя, В. О. Сухомлинський вважав, що джерелом його творчої індивідуальності є книга. Педагог називав бібліотеку найважливішою складовою своєї педагогічної системи. «Сто порад вчителеві» – праця, яка має стати постійним порадником вчителя, як і інші його визначні твори, що мають пізнавальне значення для освітніх працівників, педагогічної громадськості.

«Моє піклування про успіхи в навчанні, — писав В. Сухомлинський, — починаються з піклування про те, що їсть і як спить дитина, яке її самопочуття, як вона грається, скільки годин протягом дня буває на свіжому повітрі, яку книжку читає і яку казку слухає, що малює і як висловлює в малюнку свої думки й почуття, які почуття пробуджує в її душі музика природи, яка улюблена казка є у дитини, наскільки чутливо сприймає вона радощі й негаразди людей, що вона створила для інших і які почуття пережила у зв’язку з цим».

Педагог вважав, що перед кожною дитиною вчитель повинен відкрити ті сфери, де вона зможе досягти своєї вершини, сформувати свою людську гідність, свою душу.

До річниці поета пропонуємо Вашій увазі віртуальну виставку та запрошуємо відвідати книжкову

(2-й поверх, каб. 20).

Термін експонування: з 25 вересня  по 4 жовтня 2018 року.

Критичні матеріали

Статті з періодичних видань

Творча спадщина

Віртуальна виставка

01

Василь Олександрович Сухомлинський: до 100-річчя від дня народження

Видавництво: «Твори»

Рік видання: 2018

Сторінок: 395

Анотація: Дванадцятий випуск біобібліографічного покажчика серії «Видатні педагоги світу» приурочений до ювілею Василя Олександровича Сухомлинського — видатного українського педагога-гуманіста. У виданні представлено бібліографію його праць та дослідження, присвячені науково-практичній діяльності вченого та її творчому використанню, що опубліковані впродовж          1945-2017 рр.

Покажчик адресовано вченим, педагогічним працівникам, аспірантам, студентам, бібліотечним фахівцям, усім, хто вивчає і кого цікавить творча спадщина В. О. Сухомлинського.

 

02

Формування ціннісного  ставлення до праці за творами В. Сухомлинського. Старший дошкільний вік

Автори: Тетяна Тоцька

Видавництво: Київ : Редакції газет з дошкільної та початкової освіти

Рік видання: 2012
Сторінок: 128
Анотація:
До уваги читачів ще одна книжка з досвіду робота ДНЗ «Ялинка» експериментального навчального закладу всеукраїнського рівня, м. Бровари, Київська обл.

Навчально-методичний посібник містить теоретичний і практичний матеріал із використанням літературних творів В. Сухомлинського у роботі з дітьми.

Для вихователів-методистів, вихователів, практичних психологів, учителів-логопедів, педагогів початкової школи, студентів і викладачів коледжів та вищих навчальних закладів зі спеціальності «Дошкільна освіта»

03

Василь Сухомлинський: життєвий шлях та педагогічні погляди

Автори:Кузьменко В. В., Слюсаренко Н. В., Кондратенко Г. М., Рідкоус О. В.

Видавництво:  КВНЗ "Херсонська академія неперервної освіти"

Рік видання: 2015
Сторінок:112
Анотація: У книзі схарактеризовано життєвий шлях та педагогічні погляди видатного вітчизняного педагога другої половини XX століття Василя Сухомлинського. Описано систему навчально-виховної роботи Павлиської середньої школи.

 

 

 

  

04

Педагогічні виміри Василя Сухомлинського в сучасному освітньому просторі

Автори:  Алла Богуш

Видавництво: “Слово”,

Рік видання: 2008
Сторінок:
272
Анотація:
У монографії зібрано статті автора, зміст яких було виголошено на щорічних всеукраїнських педагогічних читаннях, конференціях, присвячених спадщині В.О.Сухомлинського. Подано матеріали, у яких представлено розвиток педагогічних ідей ученого в сучасному освітньому просторі.

Книга адресована вихователям, студентам педагогічних ВНЗ, магістрантам, аспірантам.













 

Контакти


Aдреса:
вул. Старопортофранківська, 36
м. Одеса, 65020
20 каб - інформаційно-бібліографічний відділ
3 каб - відділ комплектування та обробки літератури

© 2011-2024 Бібліотека Університету Ушинського

Пошук в моб меню