165 річниця від дня народження Панаса Мирного

13 травня – День народження визначного літературного діяча – Панаса Мирного.
З приводу цієї дати бібліотекою підготовлено віртуальну виставку. Представляємо Вашій увазі список літератури, який включає в себе журнальні статті, збірники творів, критику, повісті, нариси життя та творчості.

Список літератури

Деякі книги

 

Панас Мирний
ВИБРАНІ ТВОРИ
В ДВОХ ТОМАХ
ТОМ 1
Видавництво: К. Державне видавництво художьої літератури 
Рік видання: 1949 
Сторінок: 382 
Анотація: Двотомне видання вибраних творів Панаса Мирного включає майже всю публіковану до 1949 року художню прозу письменника. Виняток становить повість «За водою», авторство якої, за визнанням самого П. Мирного, належить в основному І. Біликові, братові письменника.

У дане видання не включено нариси і публіцистичні твори письменника «Подоріжжя від Полтави до Гадячого», «В дорогу» та інші.

Вперше в збірку творів Панаса Мирного включена повість «Голодна воля». Тексти творів П. Мирного звірено з рукописами архіву Мирного в Інституті української літератури ім. Шевченка АН УРСР. Відновлено в окремих творах ті місця, які із-за цензурних умов не зявлялися в друкові. Конкретні випадки оговорено в примірниках до творів. Виправлено ряд більших аба менших текстологічних помилок, що мали місце в попередніх виданнях (до 1949 року).

Твори П. Мирного надруковані за правописом 1949 року, однак із збереженням типових лексичних і синтаксичних особливостей та діалектизмів мови письменника.

 

Хіба ревуть воли, як ясла повні?
Автор: Мирний П.
Видавництво: Х. Фоліо
Рік видання: 2005
Сторінок: 350
Анотація: В історію української літератури видатний письменник Панас Мирний увійшов як майстер психологічної прози. Його славетний роман «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» вперше вийшов друком У Женеві 1880 р. За соїм жанром це багатоплановий соціально-психологічний роман, у якому глибокий соціальний аналіз дореформеного та пореформеного села поєднано з менш глибоким розкриттям внутрішнього світу і психології. В образі головного героя Чіпки письменник намалював «безталанну дитину свого віку, скаліченого виводка свого побуту, пригніченого панством...»

 

 

 

 

Панас Мирний: Нарис життя і творчості
Серія «Літературний портрет»
Автор: Грицай М. С. Видавництво: К. Видавництво «Дніпро»
Рік видання: 1986 Сторінок: 191 Анотація: У нарисі розповідається про життя і творчу діяльність видатного українського письменника, революційного демократа Панаса мирного (1849-1920), чий світогляд формувався під впливом Т. Шевченка, Марка Вовчка, М. Черемшини. У гостросоціальних творах «Хіба ревуть воли, як ясла повні?», «Повія» та ін. Панас Мирний відтворив життя українського пореформеного села, зубожіння селянства, трагічну долю жінки в буржуазному суспільстві. Видання розраховане на широке коло читачів.
 

Контакти


Aдреса:
вул. Старопортофранківська, 36
м. Одеса, 65020

Телефони:
(048) 732-40-77
(048) 753-07-64

e-mail:

library.pdpu@gmail.com

library@pdpu.edu.ua

Партнери

 

 

© 2011-2020 Бібліотека Університету Ушинського

Пошук в моб меню