День перемоги

9 maya

9 травня в Україні та країнах, що входили до СРСР відзначають День Перемоги радянського народу над німецьким фашизмом.

З приводу цього дня бібліотека організувала віртуальну виставку книг та журнальних статей. Представлено фотоальбоми, збірники віршів та статей, повісті, брошури, розповіді та документальні матеріали.

Список книг

Список журнальних статей

Деякі книги

Українська РСР у Великій Вітчизняній війни Радянського Союзу 1941 – 1945 рр. (том І)
Радянська Україна в період відбиття віроломного нападу фашистської Німеччини на СРСР і підготовки умов для корінного перелому в війні

Голова редколегії: Назаренко І. Д.
Керівник редколегії і авторського колективу тома: Тронько П. Т.
Видавництво: К. Видавництво політичної літератури України
Рік видання: 1967
Сторінок: 558
Анотація: Тритомна праця «Українська РСР у Великій Вітчизняній війни Радянського Союзу 1941 – 1945 рр.» підготовлена інститутом історії партії ЦК КП України – філіалом Інституту марксизму-ленінізму при Цк КПрС з участю науковців Інституту історії Академії наук УРСР, викладачів вузів республіки і воєнних істориків. Це перше монографічне дослідження, в якому автори намагалися всебічно висвітлити участь українського народу у Великій Вітчизняній війні Радянського союзу.

Перший том цієї праці висвітлює перший період війни – 22 червня 1941 – листопад 1942 року, період віроломного нападу фашистської Німеччини на СРСР і підготовки умов для корінного перелому у війні. Як відомо, цей період був найтяжчим і найскладнішим. Незважаючи на великі втрати, ворог просувався в глиб країни.

На основі великого документального матеріалу показується і аналізується багатогранна діяльність ЦК КП (б)У, партійних організацій, уряду України, спрямована з перших днів війни на те, щоб мобілізувати трудящих на боротьбу з фашистськими загарбниками, перебудувати господарство республіки на воєнний лад і подати всебічну допомогу фронтові.

 

Лето 1941. Украина

Составители: Замлинский В. А. (руководитель) и др..
Видавництво: К. издательство «Україна»
Рік видання: 1991 
Сторінок: 512
Анотація: У збірнику зібрані невідомі та маловідомі документи Центрального архіву МО СРСР , дипломатичні і розвіддокументи передвоєнного часу передвоєнного часу, які розкривають підготовку фашистської Німеччини до нападу на СРСР. Директиви та накази Ставки ВГК, бойові і політ донесення командування армій, частин, воєнних рад, політичних органів періоду воєнних дій доповнюють «білі плями» історії, проливають світло на небачвану самовідданість і стійкість, яку проявляли радянські воїни в повних трагізму і героїки перших боях з загарбниками на території України.


 

Война. Народ. Победа. 1941-1945. Статьи. Очерки. Воспоминания.

Книга 1.
Составитель: Данишевский И. М., Таратута  Ж. В.
Видавництво: К. Видавництво політичної літератури України
Рік видання: 1983 
Сторінок:  
231
Анотація: 
Багато книг написано про Велику Вітчизняну війну, але цікавість до її історії не слабшає. Людство
відзначає уже четвертий десяток перемоги над німецьким фашизмом. Наша країна винесла на своїх плечах основну тяжкість війни і зіграла вирішальну роль у розгромі гітлерівської Німеччини. Дана книга присвячена початковому періоду війни, який завершується поразкою німецько-фашистських загарбників під Москвою. 

 
 

Контакти


Aдреса:
вул. Старопортофранківська, 36
м. Одеса, 65020

Телефони:
(048) 732-40-77
(048) 753-07-64

e-mail:

library.pdpu@gmail.com

library@pdpu.edu.ua

Партнери

 

 

© 2011-2020 Бібліотека Університету Ушинського

Пошук в моб меню