Чорний біль України. 26 квітня - Міжнародний день пам'яті Чорнобиля

ch

Минуло 28 років з дня найбільшої екологічної та техногенної катастрофи ХХ століття – аварії на Чорнобильській АЕС… Ми пам’ятаємо мужність та героїзм тих, хто приймав участь у ліквідації аварії та її наслідків на ЧАЕС.

З приводу цього дня бібліотека організувала віртуальну виставку книг та журнальних статей. Представлено повісті, брошури з питаннями та відповідями, вірші, розповіді, уривки з романів та інтерв`ю очевидців.

Список книг

Список журнальних статей

 

Чернобыль: дни испытаний
Автор: Одинец М. С.
Видавництво: М. Юрид. лит. 
Рік видання: 1988 
Сторінок: 144 

Анотація: В основу книги покладені нариси і репортажі кореспондента «Правди» з місця подій – Чорнобильської АЕС. У них розповідається про мужність і героїзм тих, хто прийняв на себе жар полум’я і смертоносний подих реактора. При цьому приділяється особлива увага пожежникам, працівникам органів внутрішніх справ та інших правоохоронних органів. Розповідається про енергійні та узгоджені дії представників радянських і партійних органів по ліквідації наслідків аварії, про допомогу багатьох тисяч людей, які відгукнулися на біду.

 

Чернобыльская тетрадь
Автор: Медведев Г.
Видавництво: К. «Дніпро»
Рік видання: 1990
Сторінок: 168

Анотація: Це повість про Чорнобильську трагедію. Вона зіткана із правди, скорботи, мужності людей, які опинилися в Зоні нестримної стихії. Конкретні факти: діти, які гралися в пісочниці, навіть не знали про те, що отримують дозу радіації; покинуті пустуючі дома, біля яких тут і там валяються інфіковані радіацією убиті собаки; рижий, помираючий ліс; провал четвертого енергоблока АЕС, окутаний сріблястим смертоносним димком… - все тут сприймається як докір нашій безвідповідальності.

 

Чернобыль: дни испытаний. Книга сведетельств
Видавництво: К. Рад. письменник
Рік видання: 1988
Сторінок: 509

Анотація: Ця книга - збірник документальних, публіцистичних і художніх творів письменників і журналістів, які розповідають про те, як наш долав народ важкі наслідки аварії на ЧАЕС, мужньо і самовіддано боровся з грізними силами атома, які вишли з-під контролю, відроджував до нового життя уражену радіацією землю, міста і села і саму атомну станцію. У збірник включено інтерв’ю з відомими вченими, які висвітлюють деякі питання наслідків аварії, перспектив розвитку атомної енергетики в нашій країні, представлена детальна хроніка пам’ятних подій. Збірник розрахований на масового читача.
 

Контакти


Aдреса:
вул. Старопортофранківська, 36
м. Одеса, 65020

Телефони:
(048) 732-40-77
(048) 753-07-64

e-mail:

library.pdpu@gmail.com

library@pdpu.edu.ua

Партнери

 

 

© 2011-2020 Бібліотека Університету Ушинського

Пошук в моб меню