205 років від дня народження М. В. Гоголя

Gogol

1 квітня (20 березня) виповнилося 205 років від дня народження письменника, драматурга і критика Миколи Васильовича Гоголя. Його постать оповито таємницею. Багато легенд пов’язано із життям і смертю Миколи Васильовича Гоголя, і важко із впевненістю сказати, що є правдою, що є витвором людської фантазії. Одне залишається незмінним і не викликає сумнівів – його непересічність як митця, письменника, що став для двох культур, двох літератур – української і російської – однаково важливою і значною фігурою.

Життя його, душевне, творче було напруженим. Микола Васильович часто переживав внутрішні кризи, болісні сумніви. Кожен твір його народжувався на пікові важкої роботи над собою і над своїм творінням, на лезі вкрай трепетного світовідчуття. І це знов-таки характеризує його як особистість глибоку, тонку, як людину геніальну, як письменника, для якого творчість – це власне життєве самовираження і одночасно вираження загального, суспільного, загальнолюдського. Автор «Ревізора», «Мертвих душ», «Вечорів на хуторі поблизу Диканьки», «Тараса Бульби», «Вія» постійно знаходився у пошукові правильного життєвого і творчого шляху. Цей пошук відбився в особистостях витворених ним персонажів, зовсім різних, несхожих, але однаково яскравих і живих. Скільки характерів, скільки неординарних образів народилися з-під пера Миколи Гоголя, скільки їх утілень з’явилося і з’являється  на сценах театрів, у кадрах кінострічок.

У дні 205-ї річниці з дня народження Миколи Васильовича вшануймо його пам’ять, уклонімося йому як Особистості, як Митцеві, як Людині, що присвятила своє життя прагненню дослухатися до голосу серця і сумління і передати почуте нащадкам.

З приводу цієї дати в бібліотеці організовано виставку, на якій представлено критику, окремі повісті та цілі збірки творів великого публіциста.

Термін експонування: з 1 квітня по 7 квітня 2014 року

Автор статті: Матковська Д. М.
Автор колажу: Матковська Д. М.
 

Контакти


Aдреса:
вул. Старопортофранківська, 36
м. Одеса, 65020

Телефони:
(048) 732-40-77
(048) 753-07-64

e-mail:

library.pdpu@gmail.com

library@pdpu.edu.ua

Партнери

 

 

© 2011-2020 Бібліотека Університету Ушинського

Пошук в моб меню