Шановні читачі!
Вітаємо з 9 травня – Днем Перемоги над німецько-фашистськими загарбниками!
З нагоди свята пропонуємо переглянути експозицію книг (2-й поверх, каб. 20) та список літератури.
Термін експонування: з 10 по 13 травня 2016 року.
Деякі книги з виставки
Україна у Великій війні 1939-1945: науково-популярне видання
Видавництво: Київ: Емма
Рік видання: 2014
Сторінок: 264
Анотація: У виданні представлено матеріали про причини, перебіг і наслідки однієї з найбільших і найтрагічніших подій в історії українського народу XX століття - Другу світову війну. У запропонованій книзі проаналізовано події, що відбувалися на території сучасної України, або були пов'язані з діяльністю українців, починаючи від проголошення Карпатської України у березні 1939 р., і завершуючи подіями на Далекому Сході у вересні 1945 р. У праці описуються війна, організація самооборони, буденне життя під різними окупаційними режимами, національно-визвольна боротьба українців та ідейно-політичні лінії розколу в середовищі українських націоналістів.
Велику увагу приділено питанням історії Другої світової війни, участі українців у радянсько-фінській війні, в радянсько-німецькій війні, в українсько-польському конфлікті, висвітлюється боротьба за Українську Самостійну Соборну Державу. Особливе місце у книзі відведено вкладові українців у розгром нацистської Німеччини.
На основі значного масиву сучасних матеріалів розглянуто основні аспекти формування історичної пам'яті українського народу про Другу світову війну.
Друга світова війна в історичній пам'яті України (За матеріалами Українського інституту національної пам'яті)
Упорядники: Л. Герасименко, Р. Пилявець
Видавництво: Київ-Ніжин: Видавець ПП Лисенко М.М.
Рік видання: 2010
Сторінок: 247+ 22 с. іл.
Анотація: У виданні представлено матеріали про причини, перебіг і наслідки однієї з найбільших і найтрагічніших подій в історії Українського народу XX століття - Другої світової війни. В основу праці покладено ідею боротьби Українського народу за власну Державу, яка не припинялась з поразкою національно-визвольних змагань 1917-1921 рр. Через відсутність незалежної української держави українці опинились по різні сторони фронту. У запропонованій книзі проаналізовано події, що відбувались на території України, починаючи від проголошення Карпатської України у березні 1939 р., і завершуючи подіями на Далекому Сході у вересні 1945 р. (На основі значного масиву матеріалів розглянуто основні аспекти формування історичної пам'яті Українського народу про Другу світову війну в сучасній Україні.)
При підготовці видання використане матеріали, надані Українському інституту національної пам'яті доктором історичних наук, професором Лисенком О.Є., доктором політичних наук Гриневичем В. А., доктором історичних наук, професором Королем В.Ю. та кандидатом історичних наук, доцентом Патриляком І. К., а також матеріали одинадцяти круглих столів, проведених в Українському інституті національної пам'яті за участю провідних науковців і дослідників.
У кожного своя правда.
Істина одна
Автор: В. Устименко
Видавництво: Київ: Україна
Рік видання: 2013
Сторінок: 440
Анотація: В основу історичного науково-документального дослідження покладено великий обсяг джерел, архівних матеріалів, розповідей очевидців Корюківської трагедії, знищення німецько-фашистськими загарбниками у тисячних вимірах мирних співвітчизників та десятків населених пунктів Чернігівщини у 1941 — 1943 pp.
Дослідження спрямоване на пошук відповідей на запитання: чому така трагедія могла статися без упередження і захисту населення, сіл і міст України наявними можливостями велетенської держави Союзу PCP та УРСР спільно з Українським штабом партизанського руху взагалі та кількатисячним Чернігівським партизанським з'єднанням зокрема.
Полемічність праці розрахована на історика, науковця, журналіста, краєзнавця, студента, старшокласника, небайдужого читача на всі часи. Адже Корюківська трагедія — то довічний біль багатьох поколінь українців.
Безсмертя. Книга Пам’яті України. 1941-1945
Видавництво: Київ: Пошуково-видавниче агентство «Книга Пам’яті України»
Рік видання: 2000
Сторінок: 944
Анотація: У завершальному томі історико-меморіального серіалу «Книга Пам"яті України» вперше опубліковано аналітико-документальний матеріал про вагомий внесок Українського народу в перемогу над фашизмом. Це видання - скромна данина незгасної пам'яті про тих, хто загинув на полях битв за честь, свободу і незалежність Батьківщини, хто, незважаючи на розбіжність у політичних поглядах, залишився патріотом України до останнього подиху.
На підставі поіменного обліку загиблих у боях узагальнено дані про військові втрати України у роки Великої Вітчизняної і другої світової воєн. Оприлюднено понад 300 документальних фото і кадрів кінохроніки воєнних літ, багато з яких читач побачить уперше.
Книга, в якій простежується єдина історична концепція, пропонує читачеві й інші, неусталені оцінки, висновки, узагальнення українських істориків щодо подій тих далеких років. Редколегія не завжди поділяє їхні погляди, спростування чи заперечення. Вкотре засвідчується історична реальність: ще й досі звучить відлуння тих неоднозначних подій, які на довгі десятиріччя роз"єднали націю. Але для матері-України всі діти рідні, вона не може забути жодного з них.
Видання гідно поповнить бібліотеку новітньої історії України. Воно призначене для широких верств читачів: наукових працівників, викладачів і студентів вузів, курсантів, учнів, службовців органів державно» влади - всіх, хто не байдужий до майбутнього нашої Вітчизни, хто прагне знати правду про найстрашнішу в історії людства війну.
Дякуємо і мертвим, і живим: Документальний нарис
Автор: В. Педак
Видавництво: Дніпропетровськ: Січ
Рік видання: 2007
Сторінок: 278
Анотація: Книга запорізького журналіста про долі остарбайтерів, котрі під час війни опинилися в Німеччині. Автор отримав сотні листів. На багатьох прикладах він доводить, що такі людські якості як порядність, здатність розуміти чужу біду у важкі хвилини визначальними. Той. кого вважали ворогом, хто мав би мститися. ділився останнім шматком хліба, лікував, підтримував. Головне не в тому, ким є людина за національністю. Глибина душі, ясний розум - ось витоки гуманізму, милосердя, любові до ближнього. Книга ще раз підкреслює важливу думку: війни розпалюють правителі, а тяжкий хрест несуть народи.
Зображення для колажу взято з сайту www.zastavki.com
Літературу та списки підготувала Шафоростова К. І.
Автор статті: Матковська Д. М.
9.05.2016