125 років від дня народження Павла Тичини

Павло Тичина… Дороге і незабутнє ім’я… У цьому році прославленому поетові-академіку, громадському і державному діячеві, літературознавцеві, критику, публіцисту Павлу Григоровичу Тичині виповнюється 125 років від дня народження.

Постать Павла Тичини в українській літературі – знакова. Адже з його поезією асоціюється початок новітньої доби в національному письменстві. М. Жулинський з цього приводу писав: «На початку ХХ століття він зумів піднести українську поезію на рівень світової… Тичина інтуїтивно відчув і усвідомив, що письменник має в оригінальних мистецьких формах виражати те, що народжується в його душі, в його поняттях» [1].  

З приводу річниці пропонуємо вашій увазі списки літератури та запрошуємо відвідати книжкову виставку в бібліотеці (2-й поверх, каб. 20).

Список книг
Список статей

Термін експонування: з 25 по 29 січня 2016 року.

Деякі книги з виставки

Золотий гомін
Автор:
П. Тичина

Видавництво: Київ:Криниця
Рік: 2008
Сторінок: 608
Анотація: До книги «Золотий гомін» увійшли вибрані твори першого серед українських поетів лауреата Шевченківської премії – 1962 року – Павла Григоровича Тичини (1891-1967), який здобув визнання у слов’янському світі як геніальна особистість після публікації трьох збірок – «Соняшні кларнети» (1918), «Плуг» (1920), «Замісць сонетів та октав» (1920). У цьому виданні вищеназвані три збірки вперше після їх появи на світ повністю відтворено за першовиданнями – без будь-яких змін чи виключень.

Із багатого творчого доробку поета відібрано те, що і через кілька десятиліть не втратило своєї літературно-мистецької цінності.

Поетика Павла Тичини
Автор:
Н. В. Костенко

Видавництво: Київ: Вища школа
Рік: 1982
Сторінок: 256
Анотація: У монографії досліджуються художня самобутність і багатство вірша П. Г. Тичини; визначена авторська роль видатного українського радянського поета як майстра тонічного (акцентного) віршування в українській радянській поезії, як сміливого трансформатора народнопісенних і класичних розмірів. Особливу увагу звернено на художнє мислення поета, його образний світ, а також специфіку художнього слова.

Для літературознавців, викладачів, студентів-філологів.

Із щоденникових записів
Автор:
П. Тичина

Видавництво: Київ: Радянський письменник
Рік: 1981
Сторінок: 430
Анотація: Книга містить щоденникові записи видатного українського поета і громадського діяча, Героя Соціалістичної праці П. Г. Тичини, які охоплюють майже півстоліття (1919-1967). У них свідчення духовного життя і шукань автора, яскраві враження від численних зустрічей з чудовими діячами мистецтва, роздуми про природу і специфіку художньої творчості. Багаті на нові факти, щоденникові запаси, що видаються , значно розширюють уявлення про П. Г. Тичину – поета і людину.

Избранное: Стихотворения и поэмы
Автор:
П. Тычина

Видавництво: М: Художествення литература
Рік: 1981
Сторінок: 295
Анотація: В юбилейный однотомник «Избранное» выдающегося украинского поэта, лауреата Государственных премий, академика Павла Григорьевича Тычины (1890-1967) вошли стихотворения и поэмы из книг «Солнечные кларнеты», «Плуг», «Ветер с Украины», «Чувство семьи единой» и других.

 

 

 

Сонячні кларнети
Автор:
П. Тичина

Видавництво: Київ: Дніпро
Рік: 1990
Сторінок: 399
Анотація: До цього видання, багатого на ілюстративний матеріал, увійшли шедеври раннього періоду творчості видатного українського поета – вірші з книжок «Сонячні кларнети», «Замість сонетів та октав», «Плуг», «В космічному оркестрі», «Вітер з України», які підтверджують місце Павла Тичини серед новаторів світової поезії ХХ століття.


Використані ресурси:

1. Солод Ю. Українська література: Конспект / Юлія Солод. – Київ: Козаки. – 1996. С. 85.
2. www.house-art.com.ua – фото П. Тичини
3. litakcent.com – фото П. Тичини
4. inmyway.org

Автор колажу: Матковська Д. М.
Літературу та списки підготувала Шафоростова К. І.
Автор статті: Матковська Д. М.

22.01.2016













 

Контактна інформація


Aдреса:

вул. Старопортофранківська, 36, м. Одеса, 65020

Матеріали для репозитарія: dspace@pdpu.edu.ua

Платні послуги; Консультації щодо Авторського права та з питань наукометрії: library@pdpu.edu.ua

Визначення індексів УДК та авторського знаку: library.obrabotka@pdpu.edu.ua

Кожен останній четвер місяця – санітарний день!

© 2011-2024 Бібліотека Університету Ушинського

Пошук в моб меню