Шановні читачі!
У 1919 році Директорія Української Народної Республіки проголосила на Софійській площі в Києві злуку всіх українських земель (західних і східних) у єдину соборну Українську Державу.
Універсал Директорії Української Народньої Республіки
(Оригінал документу)
Іменем Української Народньої Республіки Директорія оповіщає народ Український про велику подію в історії землі нашої української.
3-го січня 1919 року в м. Станиславові Українська Національна Рада Західної Української Народньої Республіки, як виразник волі всіх українців бувшої Австро-Угорської імперії і як найвищий їх законодавчий чинник, торжественно проголосила злуку Західної Української Народньої Республіки з Наддніпрянською Народньою Республікою - в одноцільну, суверенну Народню Республіку.
Вітаючи з великою радістю цей історичний крок західних братів наших, Директорія Української Народньої Республіки ухвалила тую злуку прийняти і здійснити на умовах, які зазначені в постанові Західної Української Народньої Республіки від 3-го січня 1919 року.
Од нині воєдино зливаються століттям одірвані одна від одної частини єдиної України - Західно-Українська Народня Республіка (Галичина, Буковина; Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України.
Од нині є єдина незалежна Українська Народня Республіка.
Од нині народ Український, визволений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об'єднаними дружніми зусиллями всіх своїх синів будувати нероздільну, самостійну Державу Українську на благо і щастя всього її трудового люду.
22 січня 1919 року, у м. Києві.
З приводу визначної дати пропонуємо вашій увазі списки літератури та віртуальну виставку книг.
Виставка книг
Соборна Україна
Автор: Т. Олесіюк
Видавництво: Київ: Українська Видавнича Спілка
Рік: 2004
Сторінок: 640
Анотація: Збірник творчої спадщини члена Центральної Ради Тимоша Олесіюка, який вперше видається в незалежній Україні, вміщує наукові розвідки, спомини, що друкувалися раніше в діаспорі, та виїмок листування.
Книга розрахована на всіх, хто цікавиться історією національно-визвольної боротьби українського народу 1917-1921 роках, проблемами розселення українців у світі.
Тернистий шлях до волі
Автор: С. Ґеник
Видавництво: Видавничо-поліграфічне товариство «Вік» Рік: 1996
Сторінок: 304
Анотація: Ця праця науковця з Івано-Франківська Степана Ґеника – багатоплановий трактат про найважливіші проблеми, які завжди були і залишаються актуальними для українського народу: єдність, патріотизм, національну свідомість, державницьке мислення, яничарство і зраду. На основі осмислення багатьох історичних подій та окремих фактів автор намагається допомогти сучасникам не повторити помилок, яких допустилися наші співвітчизники у далекому й недавньому минулому.
Книга стане у пригоді викладачам і вчителям, студентам й учням, усім, хто цікавиться минулим і сучасним України, кого хвилює її будучність.
Українська нація: шлях до самовизначення
Автор: Вівчарик М. М. та ін.
Видавництво: Київ: Вища шк.
Рік: 2001
Сторінок: 287
Анотація: У драматичній історії українського народу особлива роль належить етногенезу української нації. Адже й понині недруги української державності силкуються довести відсутність державотворчих начал в українському етносі.
Автори цієї монографії чи не вперше сміливо й чесно на багатому фактичному матеріалі переконливо доводять, що українська нація – це реальність, яку не треба заперечувати, з якою слід рахуватися як з іншими самобутніми світовими етносами.
Видання допоможе глибше зрозуміти родовід і духовні витоки нації та усвідомити, що шлях, який обрала Україна, - це не побудова демократичної правової держави та утвердження в ній громадянського суспільства, в якому ідея Української держави як Батьківщини всіх громадян, що проживають на її теренах, є консолідуючою силою.
Видання розраховане на науковців, політиків, викладачів, студентів, всіх, кому не байдужа доля суверенної України.
Нарис історії України:
формування модерної української нації ХІХ-ХХ століття
Автор: Грицак Я. Й.
Видавництво: Київ: Генеза
Рік: 1996
Сторінок: 360
Анотація: Посібник пропонує нову концепцію української історії модерної доби, що відображає найсучасніші досягнення української та світової науки. У центрі розповіді – складна, драматична і суперечлива історія українського націотворення. Особливий наголос робиться на ознайомлення читача з найновішими теоріями й інтерпретаціями цього процесу.
Видатні постаті українського державотворення
Автор: Михайлів Т. В.
Видавництво: Харків: Основа
Рік: 2014
Сторінок: 125
Анотація: Довідник містить матеріали, присвячені видатним постатям в історії українського державотворення від найдавніших часів до сьогодення. Виключний інтерес для читачів становлять відомості про діячів в історії української державності, прізвище яких тривалий час перебували під забороною, діяльність яких й досі залишається мало дослідженою.
Використані ресурси:
1. svitovyd.info - картинка до Дня Соборності України.
Літературу та список підготувала Шафоростова К. І.
Автор статті: Матковська Д. М.
21.01.2016