140 років від дня народження Джека Лондона

12 січня виповнюється 140 років від дня народження відомого американського письменника, публіциста Джека Лондона.

Джек Лондон народився в Каліфорнії, в родині збіднілого фермера. Трудове життя Джек Лондон почав дуже рано - хлопчиком чатував бджіл на ранчо, продавав газети на вулицях Окленда - галасливого портового міста, працював на фабриці. З шістнадцяти років він пішов у море - плавав юнгою на шхуні, служив два роки стражником рибальського патруля.

У пошуках заробітку і пригод Джек Лондон, разом з цілою армією безробітних, жебракував Америкою, терпів холод і голод, не раз сидів у в'язницях за жебрацтво. Золота лихоманка потягнула його в Клондайк - казкову країну, де життя було сповнене труднощів і злигоднів, де виживав тільки сильний духом і тілом.

Роки поневірянь і сувора боротьба за існування - ось та школа, яка виховала письменника-самоучку. Твори його захоплюючі – в них багато молодості, бадьорості, віри в життя і людей. Джек Лондон знав і любив життя і природу, але найбільше він любив людину - сильну, енергійну, вольову. Його герої вміють боротися не тільки з ворогами, а й зі стихіями – вони вміють перемагати і свої слабкості, фізичні й моральні, вміють виховувати в собі силу, витривалість, безстрашність.

З приводу річниці пропонуємо вашій увазі списки літератури та запрошуємо відвідати книжкову виставку в бібліотеці (2-й поверх, каб. 20).

Список книг Джека Лондона та критичні матеріали

Список журнальних статей

Термін експонування: з 12 по 15 січня 2016 року.  

Деякі книги з виставки

Джек Лондон
Автор:
В. М. Быков
Видавництво: Московскоий университет
Рік: 1964
Сторінок: 254
Анотація: Настоящий очерк не претендует на полный охват жизни и творчества Джека Лондона – создателя пятидесяти книг рассказов, повестей, романов, пьес, статей и очерков, как известно, прожившего насыщенную событиями жизнь.

Поскольку биография Джека Лондона уже появилась на русском языке (имеется в виду книга Ирвинга Стоуна «моряк в седле»), автор основное внимание сосредоточил на рассмотрении творчества писателя и особенно его романов.

В работе над книгой использованы исследования советских и зарубежных и некоторые архивные материалы, хранящиеся в библиотеке Бэнкфорта (Беркли, США), Библиотеке Калифорнийского университета (его отделения в Лос-Аджелосе), Библиотеке Хантингтона (Пасадена, США), а также документы, предоставленные в распоряжение автора наследником ранчо Джека Лондона в Лунной долине Ирвингом Шепардом и близким другом писателя Анной Струнской-Уоллинг.

На родине Джека Лондона
Автор:
В. М. Быков
Видавництво: М.: Детгиз
Рік: 1962
Сторінок: 88
Анотація: В книге рассказывается о жизни замечательного американского писателя Джека Лондона (1876-1916), о людях, которые его знали, и о местах, связанных с его деятельностью.

Автору этой книги, аспиранту филологического факультету МГУ, довелось посетить места, где вырос и провел значительную часть своей жизни Джек Лондон, - Окленд и Глен-Эллен, услышать живые воспоминания друзей и родственников писателя и ознакомится с его письмами, рукописями произведений, записными книжками, хранящимися в Хантингтонской библиотеке. Все это позволило автору написать книгу о Джеке Лондоне на основе живых, непосредственных впечатлений.

Рассказы южных морей
Автор:
Джек Лондон
Видавництво: Одесса: Маяк
Рік: 1981
Сторінок: 224
Анотація: В сборник произведений известного американского писателя вошли циклы «Рассказы южных морей» и «Храм гордыни», в которых разоблачается экспансия империализма в южных районах Тихого океана.

Автор воссоздает яркие образы представителей туземного населения, мужественного противостоящего политике колонизаторов, тлетворной буржуазной морали.


Мартин Иден
Автор: Джек Лондон
Видавництво: Л.: Худож. Лит.
Рік: 1979
Сторінок: 288
Анотація: Роман «Мартин Иден» - одно из наиболее значительных произведений американского писателя Джека Лондона - повествует о трагической судьбе художника в продажном и бездуховном мире.Белый клык
Автор:
Джек Лондон
Видавництво: М.: Худож. Лит.
Рік: 1975
Сторінок: 192
Анотація: Наряду с известными романами, такими как «Мартин Иден» и «Железная пята», Джек Лондон создал блестящие произведения в форме повестей из жизни животных. Среди них особенно полюбилась читателям повесть «Белый клык», созданная писателем в 1906 году.

Сила дужого
Автор:
Джек Лондон
Видавництво: Київ: Держ. видав. худож. літ.
Рік: 1957
Сторінок: 112
Анотація: У книзі зібрано шість цікавих оповідань американського письменника, класика світової літератури Джека Лондона. Це різні за характером і тематикою твори. В одному з них замальовується життя доісторичних людей, в інших – сучасне письменнику життя. Представлене туту і оповідання, в якому Джек Лондон намагається зобразити майбутнє, і оповідання, написане на фантастичну тему.Використані ресурси:

1. www.livelib.ru

2st-im.kinopoisk.ru

Автор колажу: Матковська Д. М.
Літературу та списки підготувала Шафоростова К. І.
Автор статті: Матковська Д. М.
 

Контакти


Aдреса:
вул. Старопортофранківська, 36
м. Одеса, 65020

Телефони:
(048) 732-40-77
(048) 753-07-64

e-mail:

library.pdpu@gmail.com

library@pdpu.edu.ua

Партнери

 

 

© 2011-2020 Бібліотека Університету Ушинського

Пошук в моб меню