145 років з дня народження І. О. Буніна


22 жовтня (10 жовтня за старим стилем) виповнюється 145 років з дня народження непересічного російського письменника Івана Олексійовича Буніна, автора всесвітньо відомих творів «Жизнь Арсеньева», «Темные аллеи», «Антоновские яблоки» тощо. Замість спроб власного аналізу його внеску до скарбниці всесвітньої літератури звернімось до думки науковців-критиків:

«... Сила впливу бунінського письма воістину неперевершена. Вкрай відверто й докладно вміє він говорити про найінтимніші людські взаємини, але завжди на тій межі, де велике мистецтво ні на йоту не знижується ... він веде розповідь на кшталт власних новаторських відкриттів ... висловлює своє власне ставлення, естетичне і моральне, до того, як треба писати про кохання ....

...Усе своє довге життя прослужив І. О. Бунін російській літературі, «найдорогоціннішими рисами» якої вважав глибину, серйозність, простоту, безпосередність, благородство, прямоту. Всіма цими рисами була з надлишком наділена і його творчість, влившись до великої російської літератури ...»

(З передмови (рос. мовою) Ганни Саакянц до книги «И. А. Бунин Повести и рассказы»).

У зв’язку зі святом пропонуємо відвідати виставку в бібліотеці та переглянути списки книг, журнальних та газетних статей.

Термін експонування: з 22 жовтня по 27 жовтня 2015 р. (2 поверх, каб. №20)

Список літератури

Деякі книги з виставки

Холодная осень.
Иван Бунин в эмиграции 1920-1953 гг.
Автор:
Лавров В. В.

Видавництво: М.: Мол. гвардия
Рік видання: 1989
Сторінок: 384, ил.
Анотація: Ім’я І. О. Буніна – одне з найславетніших в історії російської літератури. Його життя повне гострих драматичних поворотів. Доля то піднімала письменника на гребінь світової слави, то змушувала тягнути жалюгідне існування на чужині. У книзі детально розповідається про життя Буніна за кордоном на яскравому фоні літературної та політичної еміграції. Книга вміщує безліч нових документів – щоденникових записів, листів Івана Олексійовича, спогадів про нього.  
Избранное
Автор:
Бунин И. А.
Видавництво: К.: Вища школа
Рік видання: 1987
Сторінок: 624
Анотація: До книги увійшли твори (вірші, повісті, розповіді, книга з роману «Жизнь Арсеньева» - «Лика») чудового російського письменника І. О. Буніна, творчості якого притаманні суворість та заглибленість думки, благородна стислість стилю, висока простота форми.  
Деревня
Повести и рассказы
Автор:
Бунин И. А.
Видавництво: М.: Худож. лит-ра
Рік видання: 1990
Сторінок: 319
Анотація: До збірника повістей і розповідей чудового російського письменника І. О. Буніна (1870-1953 рр.) увійшли такі його широко відомі твори, як «Деревня», «Суходол», «Захар Воробьев», «Хулая трава» та ін.  
Избранные сочинения
Автор:
Бунин И. А.
Видавництво: К.: Худож. лит-ра
Рік видання: 1984
Сторінок: 750, ил.
Анотація: До книги увійшли вибрані твори Івана Олексійовича Буніна: повісті «Деревня», «Суходол», «Господин из Сан-Франциско», «Митина любовь», роман «Жизнь Арсеньва» та вибрані розповіді різних років.  
Жизнь Арсеньва.
Повести и рассказы
Автор:
Бунин И. А.
Видавництво: М.: Правда
Рік видання: 1989
Сторінок: 608, ил.
Анотація: До збірника російського письменника І. О. Буніна увійшли роман «Жизнь Арсеньва», а також повісті та розповіді.  
Стихотворения
Автор:
Бунин И. А.
Видавництво: М.: Худож. лит
Рік видання: 1985
Сторінок: 254
Анотація: До даного видання входять вибрані вірші І. О. Буніна, які відносяться до різних періодів його творчості.  

Статтю підготували: Матковська Д. М., Гадомська А. А, Шафоростова К. І.
Фото І. Буніна для колажу взято з booksbest.org 
Автор колажу:
Матковська Д. М.

19.10.2015
 

Контакти


Aдреса:
вул. Старопортофранківська, 36
м. Одеса, 65020

Телефони:
(048) 732-40-77
(048) 753-07-64

e-mail:

library.pdpu@gmail.com

library@pdpu.edu.ua

Партнери

 

 

© 2011-2020 Бібліотека Університету Ушинського

Пошук в моб меню