190 років від дня народження Леоніда Глібова

Леонід Іванович Глібов належить до славної когорти видатних діячів передової української культури минулого. «Шановний ветеран нашої поезії», як назвав його Іван Франко, плідно продовжував у своїй творчості шевченківські традиції, правдивим художнім словом віддано служив інтересам народних мас. Глібов став справжнім творцем української класичної байки, вивів цей традиційний і найдемократичніший жанр на широкий шлях реалізму й високої народності [1].

З нагоди 190-річчя від дня народження письменника пропонуємо переглянути віртуальну виставку та відвідати книжкову в бібліотеці.

Термін експонування: з 6 по 9 березня 2017 р. (2-й поверх, каб. №20). 

Критичні матеріали. Творчість

Статті з періодичних видань

Віртуальна виставка

Леонід Глібов
Автор: Б. А. Деркач
Видавництво: Київ: Дніпро
Рік видання: 1982
Сторінок: 252
Анотація: Книга присвячена життю і творчості українського поета, громадського діяча на ниві журналістики, Леоніда Івановича Глібова (1872-1893), який тісно пов’язаний з російською літературою, її демократичними традиціями. Славу письменнику принесли його самобутні байки, які таврували кріпацтво й гніт, сваволю панів, прислужницьку мораль підпанків, зажерливість хапуг. В творах поета звучить щира любов до людини ― творця добра на землі.

Видання розраховане на літературознавців, вчителів-словесників, студентів філологів, широке коло читачів.

Вивчення творчості Л. І. Глібова в школі
Автор:
О. М. Бандура

Видавництво: Київ: Радянська школа
Рік видання: 1954
Сторінок: 96
Анотація: Основне завдання цієї роботи — допомогти учителеві при опрацюванні в школі творчості видатного українського байкаря Л. І. Глібова. Спостереження над роботою вчителів і бесіди з ними переконують, що на даному етапі від методичних праць школа вимагає дати фактичний матеріал по взятій темі, розробити методичні настанови щодо вивчення певних частин матеріалу, навести зразки аналізу конкретних творів. Ці вимоги і покладено в основу даної розробки.


Байки
Автор:
Л. І. Глібов
Видавництво: Київ: Школа
Рік видання: 2005
Сторінок: 128
Анотація: Леонід Глібов — найбільший майстер «вічного жанру» байки в українському письменстві. Увібравши в себе народну мудрість, чесноти й мораль та розгортаючи сюжетні колізії на упізнаваному кожним українцем матеріалі, байки Глібова постають своєрідною Книгою буття, де поєднується сучасне, минуле й майбутнє і міститься чітка відповідь на одне вічне, сакральне і взагалі ключове для людської сутності питання: як гоже і негоже чинити.

Також до хрестоматії увійшли поезії, загадки й акровірші Леоніда Глібова, вивчення яких передбачене шкільною програмою з української літератури.

Цяцькований осел: вибрані твори
Автор:
Л. І. Глібов
Видавництво: Київ: Веселка
Рік видання: 1978
Сторінок: 136
Анотація: До збірки вибраних творів українського поета увійшли кращі ліричні вірші, байки та загадки для дітей. У байках Глібов виступав з гострою сатирою проти панівних класів, неправди і неволі. За його алегоричними образами вгадуються пани-нероби, самовладні вельможі та чиновники, брехуни і лицеміри.





Автор: Л. І. Глібов
Видавництво: Київ: Дніпро
Рік видання: 1976
Сторінок: 168
Анотація: До збірки ввійшло краще з творчої спадщини видатного українського поета Леоніда Івановича Глібова (1827-1893) — його байки, що здобули популярність у народі.










Використані ресурси:

1. Деркач, Б. А. Леонід Глібов / Б. А. Деркач. – Київ : Дніпро, 1982. – 252 с.
2. orenda.pl.ua – зображення Л. Глібова для колажу.  

Автор колажу: Матковська Д. М.
Літературу та списки підготувала Шафоростова К. І.
Автор статті: Матковська Д. М.

5.03.2017

 













 

Контактна інформація


Aдреса:

вул. Старопортофранківська, 36, м. Одеса, 65020

Матеріали для репозитарія: dspace@pdpu.edu.ua

Платні послуги; Консультації щодо Авторського права та з питань наукометрії: library@pdpu.edu.ua

Визначення індексів УДК та авторського знаку: library.obrabotka@pdpu.edu.ua

Кожен останній четвер місяця – санітарний день!

© 2011-2024 Бібліотека Університету Ушинського

Пошук в моб меню