215 років від дня народження Віктора Гюго

Якось Мопассан сказав, що Віктор Гюго представляє у Франції весь романтизм, і в цьому є значна доля істини. Творчість Гюго вражаюче розмаїта: він великий поет, знаменитий драматург, широко відомий романіст, до того ж  літературний критик і темпераментний публіцист. В ній представлені різні жанри й стильові течії французької романтичної літератури.

Гюго прожив довге життя, яке охоплює сім десятиліть, його творчість за такий тривалий час зазнала значної еволюції, але в цілому, за винятком класичної молодості, він вкладається в художню систему романтизму, яка теж не залишилася незмінною [1].

З нагоди 215-річчя від дня народження письменника пропонуємо переглянути віртуальну виставку та відвідати книжкову в бібліотеці.

Критичні матеріали. Творчість
Статті з періодичних видань

Термін експонування: з 27 лютого по 3 березня 2017 р. (2-й поверх, каб. №20).  

 Віртуальна виставка

Виктор Гюго 
Автор:
Е. М. Евнина
Видавництво: М.: Наука
Рік видання: 1976
Сторінок: 215
Анотація: Книга доктора филологических наук Е. М. Евнивой освещает основные этапы жизни и творчества крупнейшего французского писателя XIX в. Виктора Гюго. Анализируя произведения Гюго, автор особое внимание уделяет его новаторству в различных литературных жанрах — в поэзии, прозе, драматургии.






Стихотворения
Автор: В. Гюго
Вступит. статья и примеч. С. Брахман
Видавництво: М.: Худож. лит.
Рік видання: 1981
Сторінок: 319
Анотація: В сборник стихотворений Виктора Гюго (1802—1885) включены лучшие образцы гражданской. философской, интимной лирики, созданные великим французским поэтом, убежденным демократом и гуманистом, в разные периоды его долгой и напряженной творческой жизни.



Драмы
Автор:
В. Гюго
Видавництво: М.: Искусство
Рік видання: 1958
Сторінок: 783
Анотація: Богатейшее литературное наследие Виктора Гюго представляет неотъемлемую часть национальной культуры Франции. Его большие социальные романы, яркие романтические драмы, страстная политическая лирика, обличительная публицистика—все это не потеряло своей политической остроты и художественной ценности до наших дней. Эти произведения вызывают особый интерес у людей, питающих глубокое уважение к великой французской нации, к ее революционным традициям, к ее достижениям в области народной культуры.

Великий французский писатель-гуманист в своем многогранном творчестве выразил твердую веру в исполинские силы народа, в светлое будущее человечества, освобожденного от социального гнета.

 Собор Паризької Богоматері
Автор:
В. Гюго
Видавництво: Харків : Фоліо
Рік видання: 2004
Сторінок: 511
Анотація: Основу роману-легенди «Собор Паризької Богоматері» складає незмінний для всього творчого шляху зрілого Гюго погляд на історичний процес як на велике протиборство споконвічних джерел — добра та зла, милосердя та жорстокості, почуття та розсуду. Сюжет створено уявою автора, проте напевно відомо, що для опису собору та Парижу XV століття, зображення звичаїв епохи Гюго вивчив багатий історичний матеріал, і навіть уїдливі дослідники середньовіччя не змогли знайти в сюжеті якихось серйозних історичних огріхів.

Головні діючі особи роману вигадані автором: циганка Есмеральда, архідиякон Клод Фролло, дзвонар собору горбун Квазимодо (який вже давно перейшов у розряд літературних типажів). Але є в романі «персонаж», який об'єднує навколо себе всі діючі особи та збирає докупи практично усі основні сюжетні лінії. Ім'я цього персонажу винесено у назву твору Гюго. Ім'я це — Собор Паризької Богоматері.

Девяносто третий год.
Эрнани
Автор:
В. Гюго
Видавництво: М. : Худож. лит.
Рік видання: 1984
Сторінок: 430
Анотація: В книгу вошли всемирно известный роман «Девяносто третий год» (1874), в котором великий французский писатель-демократ Виктор Гюго (1802—1885) воссоздает полные величественного драматизма страницы французской революции конца XVIII века, рисуя борьбу якобинской диктатуры против вандейских мятежников, и его ранняя тираноборческая драма «Эрнани», постановка которой в Париже в 1830 году, вылившаяся в шумную политическую демонстрацию, знаменовала собой утверждение новаторских принципов романтического театра.

Труженики моря
Автор:
В. Гюго
Видавництво: М. : Правда
Рік видання: 1982
Сторінок: 464
Анотація: В романе великого французского писателя В. Гюго (1802—1885) «Труженики моря» показана борьба человека с силами природы и героизм простых рыбаков Франции.

 

 

 



Використані ресурси:

  1. Віктор Гюго. // Наливайко, Д. С. Зарубіжна література ХІХ століття. Доба романтизму: підручник / Д. С. Наливайко, К. О. Шахова.– С. 164-192.
  2.  www.wikiwand.com – зображення В. Гюго для колажу.

 

Автор колажу: Матковська Д. М.
Літературу та списки підготувала Шафоростова К. І.
Автор статті: Матковська Д. М.

26.02.2017

 













 

Контактна інформація


Aдреса:

вул. Старопортофранківська, 36, м. Одеса, 65020

Матеріали для репозитарія: dspace@pdpu.edu.ua

Платні послуги; Консультації щодо Авторського права та з питань наукометрії: library@pdpu.edu.ua

Визначення індексів УДК та авторського знаку: library.obrabotka@pdpu.edu.ua

Кожен останній четвер місяця – санітарний день!

© 2011-2024 Бібліотека Університету Ушинського

Пошук в моб меню