kachibey

«Город Качибей или Гаджибей – предшественник города Одессы» - книга О. Маркевича, видана в ювілейному для Одеси році – до 100-річчя міста.

Книга висвітлює читачеві сторінки історії турецького міста Качібея з метою знайти у ньому «также такие черты, которые делают его действительно предшественником города Одессы». Автор наголошує, що джерел для ознайомлення з історією Качібея досить мало, але незважаючи на це, він намагається відтворити життя цього міста. У книзі подаються згадки про Качібей, про варіанти його заснування, про паралельність назв Качібей – Гаджибей – Хаджибей, вилучені з різних джерел. Автор спирається на описи качібейської місцевості, Гаджибейського замку, Хаджибейської фортеці, подані різними істориками і археологами, зводячи знайдену інформацію в єдине ціле. Цікавими є факти про склад населення на землях, що стали зрештою Одесою, про заняття жителів Гаджибея (торгівлю, хліборобство тощо). І нарешті, досить непересічною для істориків і всіх тих, хто цікавиться історією Одеси, докладний опис подій, які передували заснуванню Одеси – планів графа Потьомкіна стосовно гаджибейських земель, його діяльності спільно із генералом Де-Рібасом, взяття Гаджибея.

Одним із найцікавіших фрагментів книги є додаток під назвою «Существовал ли указ о преобразовании г. Гаджибея в г. Одессу?», у якому подано відомості про заснування Одеси і вибір назви для юного міста.

Автор статті: Матковська Д. М.

Автор анотації до книги «Город Качибей или Гаджибей – предшественник города Одессы»: Гадомська А. А.

Автор колажу: Матковська Д. М.

Репозитарій

c

Нові книги

FB

Лічильники

 Яндекс.Метрика   
Powered by Amazing-Templates.com 2014 - All Rights Reserved.