staraya odessa

Щиро вітаємо від всього серця з ювілеєм рідного міста!

У зв’язку зі святом у бібліотеці організовано виставку книг, яка присвячена заснуванню, становленню та процвітанню чарівної Одеси. 
Виставка знаходиться на другому поверсі в інформаційно-бібліографічному відділі (каб. №20).

Термін експонування: з 2 вересня по 6 вересня 2014 року.

Списки книг

Списки журнальних та газетних статей

Також пропонуємо Вашій увазі книгу «Старая Одесса. 200 лет. Исторические очерки и воспоминания».

Це чудова книга про Одесу – твір нащадка засновників міста Олександра Де-Рібаса «Старая Одесса. 200 лет. Исторические очерки и воспоминания». Книгу було перевидано з видання 1913 року до 200-річчя від дня заснування міста Асоціацією культурного розвитку Одеси, і прибуток, який було отримано від цього видання було направлено у фонд культурного розвитку міста.

Замість передмови автор залишає читачеві кілька натхненних рядочків:
“Нужно ли моей книге предисловие? Старая Одесса это юная Одесса. Старая Одесса сама по себе есть предисловие – славное, краткое и милое предисловие к нынешней великолепной Одессе».

У цікавій і захоплюючій формі у книзі ведеться розповідь про історію Одеси, починаючи від моменту взяття Хаджибея і заснування нового міста. Читач може ознайомитися з докладними біографіями людей, які стояли біля витоків народження Одеси – Іосіфа де-Рібаса, Франца де-Волана, герцога Арманда-Емануїла де Рішельє.

Родзинкою видання є маловідомі факти з історії Одеси, її знаменитих куточків, а також з життя особистостей, нерозривно пов’язаних із першими десятиріччями існування Одеси - графа М.С.Воронцова, О. С. Пушкіна, І. І. Мечнікова, Г. .Г.Маразлі і багатьох інших.

Оповіді про красу і долі одеських жінок, про розвиток освіти і Одесі, про унікальний одеський пил, про одеські базари і улюблені страви одеситів, про появу одеського водопроводу і окремих будівель захоплюють стилем, в якому проглядається патріотизм автора і його любов до всього, що пов’язано з Одесою. І цією любов’ю він неодмінно заражає читача.

Автор статті: Матковська Д.М.
Автор колажу: Матковська Д.М.

Автор анотації до книги «Старая Одесса. 200 лет. Исторические очерки и воспоминания»: Гадомська А.А.

scopus

uni2

bantp

Лічильники

 Яндекс.Метрика   

fb    Instagram icon   YouTube  Telegram

Powered by Amazing-Templates.com 2014 - All Rights Reserved.