Шановні читачі!

Вітаємо з 9 травня – Днем Перемоги над німецько-фашистськими загарбниками! 
З нагоди свята пропонуємо переглянути експозицію книг (2-й поверх, каб. 20) та список літератури.

Термін експонування: з 10 по 13 травня 2016 року.

 Список книг

 Деякі книги з виставки

Україна у Великій війні 1939-1945: науково-популярне видання
Видавництво:
Київ: Емма

Рік видання: 2014
Сторінок: 264
Анотація: У виданні представлено матеріали про причини, перебіг і наслідки однієї з найбільших і найтрагічніших подій в історії українського народу XX століття - Другу світову війну. У запропонованій книзі проаналізовано події, що відбувалися на території сучасної України, або були пов'язані з діяльністю українців, починаючи від проголошення Карпатської України у березні 1939 р., і завершуючи подіями на Далекому Сході у вересні 1945 р. У праці описуються війна, організація самооборони, буденне життя під різними окупаційними режимами, національно-визвольна боротьба українців та ідейно-політичні лінії розколу в середовищі українських націоналістів.

Велику увагу приділено питанням історії Другої світової війни, участі українців у радянсько-фінській війні, в радянсько-німецькій війні, в українсько-польському конфлікті, висвітлюється боротьба за Українську Самостійну Соборну Державу. Особливе місце у книзі відведено вкладові українців у розгром нацистської Німеччини.

На основі значного масиву сучасних матеріалів розглянуто основні аспекти формування історичної пам'яті українського народу про Другу світову війну.

Друга світова війна в історичній пам'яті України (За матеріалами Українського інституту національної пам'яті)
Упорядники:
Л. Герасименко, Р. Пилявець

Видавництво: Київ-Ніжин: Видавець ПП Лисенко М.М.
Рік видання: 2010
Сторінок: 247+ 22 с. іл.
Анотація: У виданні представлено матеріали про причини, перебіг і наслідки однієї з найбільших і найтрагічніших подій в історії Українського народу XX століття - Другої світової війни. В основу праці покладено ідею бо­ротьби Українського народу за власну Державу, яка не припинялась з по­разкою національно-визвольних змагань 1917-1921 рр. Через відсутність незалежної української держави українці опинились по різні сторони фронту. У запропонованій книзі проаналізовано події, що відбувались на тери­торії України, починаючи від проголошення Карпатської України у березні 1939 р., і завершуючи подіями на Далекому Сході у вересні 1945 р. (На основі значного масиву матеріалів розглянуто основні аспекти формування історичної пам'яті Українського народу про Другу світову війну в су­часній Україні.)

При підготовці видання використане матеріали, надані Українсько­му інституту національної пам'яті доктором історичних наук, професо­ром Лисенком О.Є., доктором політичних наук Гриневичем В. А., доктором історичних наук, професором Королем В.Ю. та кандидатом історичних наук, доцентом Патриляком І. К., а також матеріали одинадцяти круг­лих столів, проведених в Українському інституті національної пам'яті за участю провідних науковців і дослідників.

У кожного своя правда.
Істина одна
Автор:
В. Устименко

Видавництво: Київ: Україна
Рік видання: 2013
Сторінок: 440
Анотація: В основу історичного науково-документального дослідження по­кладено великий обсяг джерел, архівних матеріалів, розповідей оче­видців Корюківської трагедії, знищення німецько-фашистськими загарбниками у тисячних вимірах мирних співвітчизників та десят­ків населених пунктів Чернігівщини у 1941 — 1943 pp.

Дослідження спрямоване на пошук відповідей на запитання: чому така трагедія могла статися без упередження і захисту населен­ня, сіл і міст України наявними можливостями велетенської держави Союзу PCP та УРСР спільно з Українським штабом партизанського руху взагалі та кількатисячним Чернігівським партизанським з'єд­нанням зокрема.

Полемічність праці розрахована на історика, науковця, журна­ліста, краєзнавця, студента, старшокласника, небайдужого читача на всі часи. Адже Корюківська трагедія — то довічний біль багатьох поколінь українців.

Безсмертя. Книга Пам’яті України. 1941-1945
Видавництво:
Київ: Пошуково-видавниче агентство «Книга Пам’яті України»

Рік видання: 2000
Сторінок: 944
Анотація: У завершальному томі історико-меморіального серіалу «Книга Пам"яті України» вперше опубліко­вано аналітико-документальний матеріал про вагомий внесок Українського народу в перемогу над фашизмом. Це видання - скромна данина незгасної пам'яті про тих, хто загинув на полях битв за честь, свободу і незалежність Батьківщини, хто, незважаючи на розбіжність у політичних поглядах, залишився патріотом України до останнього подиху.

На підставі поіменного обліку загиблих у боях узагальнено дані про військові втрати України у роки Великої Вітчизняної і другої світової воєн. Оприлюднено понад 300 документальних фото і кадрів кінохроні­ки воєнних літ, багато з яких читач побачить уперше.

Книга, в якій простежується єдина історична концепція, пропонує читачеві й інші, неусталені оцін­ки, висновки, узагальнення українських істориків щодо подій тих далеких років. Редколегія не завжди поді­ляє їхні погляди, спростування чи заперечення. Вкотре засвідчується історична реальність: ще й досі звучить відлуння тих неоднозначних подій, які на довгі десятиріччя роз"єднали націю. Але для матері-України всі ді­ти рідні, вона не може забути жодного з них.

Видання гідно поповнить бібліотеку новітньої історії України. Воно призначене для широких верств читачів: наукових працівників, викладачів і студентів вузів, курсантів, учнів, службовців органів державно» влади - всіх, хто не байдужий до майбутнього нашої Вітчизни, хто прагне знати правду про найстрашнішу в історії людства війну.

Дякуємо і мертвим, і живим: Документальний нарис
Автор:
В. Педак

Видавництво: Дніпропетровськ: Січ
Рік видання: 2007
Сторінок: 278
Анотація: Книга запорізького журналіста про долі остарбайтерів, котрі під час війни опинилися в Німеччині. Автор отримав сотні листів. На багатьох прикладах він доводить, що такі людські якості як порядність, здатність розуміти чужу біду у важкі хвилини визначальними. Той. кого вважали ворогом, хто мав би мститися. ділився останнім шматком хліба, лікував, підтримував. Головне не в тому, ким є людина за національністю. Глибина душі, ясний розум - ось витоки гуманізму, милосердя, любові до ближнього. Книга ще раз підкреслює важливу думку: війни розпалюють правителі, а тяжкий хрест несуть народи.

 

Зображення для колажу взято з сайту www.zastavki.com
Літературу та списки підготувала Шафоростова К. І.
Автор статті: Матковська Д. М.

9.05.2016

 

Репозитарій

c

Нові книги

FB

Лічильники

 Яндекс.Метрика   
Powered by Amazing-Templates.com 2014 - All Rights Reserved.