День української писемності та мови

Увесь український народ виразно відрізняється від інших слов’янських і неслов’янських народів. Відрізняється передусім мовою. Українська мова – одна з найкращих і найбагатших мов поміж мовами інших слов’янських, тай не тільки слов’янських, народів. Вона дуже милозвучна, соковита. Недарма її називають солов’їною [1].

День української писемності та мови було встановлено Президентом України в 1997 році на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства [2].

За православним календарем — це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-літописця — послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія, письменника-агіографа, київського літописця, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя та вченого [3].

З нагоди свята запрошуємо відвідати виставку різноманітних словників із української мови (1-й поверх, абонемент навчальної, наукової та художньої літератури та 2-й поверх, каб. 20).

Список словників

Термін експонування: з 9 по 14 листопада 2017 року.

Використані ресурси:
1. Барвінський О. Укранська мова / Олександр Барвінський // Позакласне читання : збірник художніх творів, 4 клас / Упор. : Будна Н. О., Головко З. Л. – 5-те вид., виправл. і допов. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2013. – С. 146.
2. http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/1241/97.
3. uk.wikiquote.org/wiki/Нестор-літописець.

Автор статті: Матковська Д. М.
Список словників підготувала Матковська Д. М.
Виставку підготували Панченко І. В. та Матковська Д. М.













 

Контакти


Aдреса:
вул. Старопортофранківська, 36
м. Одеса, 65020
20 каб - інформаційно-бібліографічний відділ
3 каб - відділ комплектування та обробки літератури

© 2011-2024 Бібліотека Університету Ушинського

Пошук в моб меню