Увесь український народ виразно відрізняється від інших слов’янських і неслов’янських народів. Відрізняється передусім мовою. Українська мова – одна з найкращих і найбагатших мов поміж мовами інших слов’янських, тай не тільки слов’янських, народів. Вона дуже милозвучна, соковита. Недарма її називають солов’їною [1].

День української писемності та мови було встановлено Президентом України в 1997 році на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства [2].

За православним календарем — це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-літописця — послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія, письменника-агіографа, київського літописця, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя та вченого [3].

З нагоди свята запрошуємо відвідати виставку різноманітних словників із української мови (1-й поверх, абонемент навчальної, наукової та художньої літератури та 2-й поверх, каб. 20).

Список словників

Термін експонування: з 9 по 14 листопада 2017 року.

Використані ресурси:
1. Барвінський О. Укранська мова / Олександр Барвінський // Позакласне читання : збірник художніх творів, 4 клас / Упор. : Будна Н. О., Головко З. Л. – 5-те вид., виправл. і допов. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2013. – С. 146.
2. http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/1241/97.
3. uk.wikiquote.org/wiki/Нестор-літописець.

Автор статті: Матковська Д. М.
Список словників підготувала Матковська Д. М.
Виставку підготували Панченко І. В. та Матковська Д. М.

scopus

uni2

bantp

Лічильники

 Яндекс.Метрика   

fb    Instagram icon   YouTube  Telegram

Powered by Amazing-Templates.com 2014 - All Rights Reserved.