Драматургія великого сміхотворця

OV

13 листопада виповнюється 125 років від дня народження видатного народного письменника, основоположника української сатири та гумору Остапа Вишні – Павла Михайловича Губенка.
У зв’язку з цим святом бібліотека пропонує Вашій увазі віртуальну виставку книг та списки літератури.

Список книг

Список статей

 Декілька слів про видатного митця…

Остап Вишня народний гуморист, його гумор глибоко національний. Мова його творів глибоко народна, колоритна, поетична, дотепна й гостра. Письменник завжди пам’ятає, що основна його зброя – живе, одухотворене слово, що веселу гумореску, фейлетон, гостру сатиру не можна написати спокійною, холодною, хай навіть і найлітературнішою мовою, тому він невтомно дбає, щоб ця зброя не покривалася іржею, невтомно відшліфовує і удосконалює її.

Федір Маківчук

Чому із «смішного»
саме боку підхожу до життєвих явищ?
Бо я намагаюся бути сатириком, а сатирики, як говорив М. Є. Салтиков,
«закликають на допомогу зброю сміху»…
моя зброя – сміх!

Остап Вишня

 

Про Остапа Вишню
Упорядники: В. О. Губенко-Маслюченко, А. Ф. Журавський
Видавництво: К.: Рад. письменник
Рік видання: 1989
Сторінок: 334
Анотація: у книзі йдеться про одного з найулюбленіших, найпопулярніших в українській радянській літературі письменників – Остапа Вишню (літературний псевдонім П. М. Губенка). Автор численних гуморесок, усмішок, памфлетів, фейлетонів, великий життєлюб і правдолюб зажив майже легендарної слави. Спізнав він і гіркоту несправедливих наклепів, а відтак і поневірянь. Про його творчість, вдачу, життєві уподобання та клопоти згадують побратими по перу, друзі, ріні. Таким чином склався цікавий життєпис долі людини, яка, за висловлюванням Олеся Гончара, стала «невмирущою усмішкою України». Видання розраховане на масового читача.  

 

«Ніколи не сміявся без любові…»
Штрихи до літературного портрета Отсапа Вишні
 
Автор: Григорій Семенюк 
Видавництво: К.: Видавництво «Бібліотека українця»
Рік видання: 2001
Сторінок: 118
Анотація:У посібнику-хрестоматії використано цікавий біографічний матеріал, листи, щоденникові записи, спогади, а відтак зроблено спробу по-новому осмислити життєвий і творчий шлях найбільшого гумориста ХХ ст. Остапа Вишні, досліджується естетична природа комічного в його творах. А також публікуються найпопулярніші усмішки письменника, окремі з яких побачили світ нещодавно (на час видання). Для вчителів-словесників, студентів-філологів, учнівської молоді.  

 

Вот так и пишу
Перевод с украинского
Редактор: Г. Ф. Дыченкова
Видавництво: М.: Правда
Рік видання: 1984
Сторінок: 256
Анотація: Текст друкується за виданням: О. Вишня. Вибрані твори в 3-х томах. М.: Правда, 1967. У книзі «Вот так и пишу» видатного українського радянського письменника-сатирика Остапа Вишні (1889-1956) зібрані розповіді, фейлетони і гуморески, що висміюють міщан, підлабузників, бюрократів, ледарів.  
  Остап Вишня
Нарис життя та творчості
Автор:
І. В. Зуб
Видавництво: К.: Дніпро
Рік видання: 1989
Сторінок: 239
Анотація: Творчість Остапа Вишні (1889-1956) – видатного українського митця – здобула всенародну популярність і визнання. У нарисі йдеться про ідейно-тематичні шукання сатирика, про особливості його художньої майстерності, аналізується і ряд творів 20-х років, що в повоєнний період замовчувались і не перевидавались, а також нариси, написані на засланні (внаслідок репресій письменник майже десятиліття був одірваний від звичайного життя й літературної праці). Розраховане на широке коло читачів.  


Автор статті: Матковська Д. М.

Списки літератури підготувала Шафоростова К. І.













 

Контакти


Aдреса:
вул. Старопортофранківська, 36
м. Одеса, 65020
20 каб - інформаційно-бібліографічний відділ
3 каб - відділ комплектування та обробки літератури

© 2011-2024 Бібліотека Університету Ушинського

Пошук в моб меню