Уроки мужності України

28

Щорічно 28 жовтня в Україні відзначається День визволення України від фашистських загарбників.

У цей день були остаточно визволені українські землі від військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни.  

Пропонуємо Вашій увазі вибірку статей та книг.

Списки книг

Списки статей

Україна в роки Другої світової війни
Автори:
Патриляк І.К., Боровик М.А.

Видавництво: Ніжин: Видавець ПП Лисенко М.М.
Рік видання: 2010
Сторінок: 590
Анотація: У книзі розглянуто найбільш суперечливі сторінки історії України періоду Другої світової війни. Велику увагу приділено висвітленню «української проблеми» напередодні і на початку світової війни, долі українських земель у 1939-1940 рр., участі українців у фінській кампанії, бойовим діям і причинам поразки Червоної армії в битві за Україну в 1941 р., окупаційному режиму нацистів та їхніх союзників в Україні, українському визвольному рухові, діяльності радянського підпілля і партизанів, взаєминам більшовицької влади і українського суспільства в роки війни. Призначена для широкого кола читачів, може бути корисною для студенті, викладачів, учителів та всіх, хто цікавиться історією України періоду Другої світової війни.  

Україна і український народ у Другій світовій війні: Дискусії.
Випуск 2
Упорядники:
Л. Герасименко, Р. Пилявець

Видавництво: К.: Видавництво імені Олени Теліги
Рік видання: 2009
Сторінок: 84
Анотація: Український інститут національної пам’яті підводить підсумки обговорень подій Другої світової війни. Перший збірник, виданий нами, стосувався подій періоду 1939-1941 років. У другому збірнику подано запис дискусії щодо участі України й українського народу в Другій світовій війні з червня 1941 до 1944 року, проведених на засіданнях трьох «круглих столів» (3 квітня, 6 травня і 5 червня 2009 року) з ініціативи Українського інституту національної пам’яті. Учасники дискусій – відомі історики з різних наукових середовищ – розкривають найактуальніші питання участі українського народу в Другій світовій війні. На засіданнях розкривають найбільш обговорювані в літературі питання, пов’язані з підготовкою СРСР до війни, катастрофічні показники Червоної армії в 1941 р. та їх наслідки для України, аналізуються проблеми становища українців в умовах окупаційного режиму, дається оцінка ролі українських патріотичних сил у боротьбі проти нацизму. Питання про участь України у Другій світовій війні є вкрай актуальними і важливими для консолідації українського суспільства. Учасники дискусій запрошують до обговорення висловлених тут міркувань як фахових істориків, так і широкі кола громадськості та всіх, хто цікавиться історією України.обговорення висловлених тут міркувань як фахових істориків, так і широкі кола громадськості та всіх, хто цікавиться історією України.  

22 червня – 9 травня. Письменники України у Великій Вітчизняній
Бібліографічний довідник
Видавництво:
К.: Рад. письменник

Рік видання: 1980
Сторінок: 383
Анотація: Підготовлений з нагоди 35-річчя історичної Перемоги радянського народу над гітлерівським фашизмом, бібліографічний довідник ознайомлює читача з бойовими біографіями понад 500 письменників-фронтовиків і народних месників - живих, загиблих на війні й тих, що пішли з життя уже в післявоєнний час. В книзі подаються окремі взірці їхньої фронтової творчості, висловлювання про бойові діла та пізніші книжки воєнної тематики. Книга цікава для спеціалістів і для масового читача.  

Історія України
Авторський колектив:
В.Ф. Верстюк, О. В. Гарань, О.І. Гуржій та ін.

Видавництво: К., Альтернативи
Рік видання: 1997
Сторінок: 416
Анотація: У посібнику подається короткий огляд вітчизняної історії в загальному контексті розвитку світової цивілізації. Вчені Інституту історії України та інших установ НАН України об’єднали свої творчі зусилля, щоб представити нову концепцію вітчизняної історії. З сучасних методологічних позицій осмислюється величезний фактичний матеріал. Узагальнюються кращі здобутки історіографії, а також нові факти, запозичені в таємних архівах після їх відкриття 1991 року. Посібник розрахований на учнів старших класів, вчителів шкіл, ліцеїв, а також на студентів та викладачів середніх спеціальних і вищих навчальних закладів.

29.10.14













 

Контакти


Aдреса:
вул. Старопортофранківська, 36
м. Одеса, 65020
20 каб - інформаційно-бібліографічний відділ
3 каб - відділ комплектування та обробки літератури

© 2011-2024 Бібліотека Університету Ушинського

Пошук в моб меню