Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Всесвітній день боротьби зі СНІДом  вперше відзначався 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД (вірус імунодефіциту людини/синдром набутого імунодефіциту).

Із того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно. Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом — звернути увагу суспільства на цю проблему [1].

З нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом співробітники бібліотеки підготували віртуальну виставку книг та списки літератури.

Список книг
Список статей

Віртуальна виставка

Люди и ВИЧ: книга для неравнодушных
Редактор:
Е. Пурик

Видавництво: Київ: Фарм-арт
Рік видання: 2001
Сторінок: 352
Анотація: Международный Альянс по ВИЧ/СПИД — международная неправительственная организация, основанная в 1993 году для содействия общественным действиям в области ответа на пандемию ВИЧ-инфекции в развивающихся странах. С тех пор Альянс поддержал более 1 150 неправительственных и общественных организаций в 40 странах Африки, Азии, Центральной Европы и Латинской Америки для осуществления проектов по профилактике, лечению и снижению вреда, причиняемого ВИЧ.

«Люди и ВИЧ» ― это первый в Украине опыт создания достаточно всеобъемлющей книги, посвященной пандемии ВИЧ-инфекции и предназначенной для широкой публики. Предлагаемое Вашему вниманию издание ― не методическое руководство для профессионалов здравоохранения. Это книга для людей разных возрастов и профессий, мужчин и женщин ― всех, кто по тем или иным причинам заинтересован узнать о ВИЧ-инфекции больше. В первую очередь, она будет полезна тем, кто живет с ВИЧ, их близким и родным, сотрудникам общественных и государственных ВИЧ-сервисных организаций, медицинским и социальным работникам, учителям, всем думающим и неравнодушным людям.

При создании книги использованы структура и базовый материал из 23-го издания Национального руководства по СПИД (Великобритания), а также материалы многих национальных и международных государственных и неправительственных организаций, обобщен мировой и украинский опыт ответа на эпидемию.

Соціально-просвітницькі тренінги
з формування мотивації до здорового способу життя та профілактики ВІЛ/СНІДу
Автори:
Страшко С. В., Животовська Л. А., Гречишкіна О. Д. та ін.

Видавництво: Київ: Освіта України
Рік видання: 2006
Сторінок: 260
Анотація: Навчально-методичний посібник для викладачів валеології, основ медичних знань та безпеки життєдіяльності, вчителів основ здоров'я, студентів вищих педагогічних навчальних закладів.

Посібник буде корисним для студентів педагогічних вищих навчальних закладів, вчителів, класних керівників, соціальних педагогів в організації роботи з дітьми та молоддю, спрямованої на формування здорового способу життя, а також спонукатиме їх до пошуку нових ідей, педагогічних рішень, творчості.

Моніторинг епідемії ВІЛ/СНІДу.
Оцінка ефективності протидії

(соціальний аспект)
Відп. редактор: Ю.І. Саєнко

Видавництво: Київ: ПЦ «Фоліант»
Рік видання: 2004
Сторінок: 416
Анотація: У пропонованій праці розглянуто питання методології соціального моніторингу,технології його реалізації, методи оцінки ефективності соціальних програм/проектів, методи та прийоми планування соціального моніторингу, спрямованого на допомогу в реалізації соціальних програм/проектів, зокрема у сфері охорони здоров’я, вивчення соціальних аспектів поширення епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні. У монографії подано результати низки соціологічних досліджень, проведених Фондом «Інтелектуальна перспектива», а саме: дослідження за проектом «Контроль за епідемією ВІЛ/СНІДу і туберкульозу в Україні» на замовлення МОЗ України та Світового банку; дослідження за темою «Протидія епідемії ВІЛ/СНІДу: знання, ставлення та поведінка працівників правоохоронних органів» на замовлення Українського фонду боротьби з ВІЛ- інфекцією і СНІДом, а також дослідження за темою «ВІЛ/СНІД на робочому місці» на замовлення Представництва МОП в Україні.

Книга адресована фахівцям із соціальних технологій, представникам органів державної влади, міністерств, відомств, неурядових організацій, політичним та громадським діячам, широкому колу читачів, які займаються реалізацією програм соціального спрямування й кого не обходять проблеми поширення епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні.

Организации, работающие в области ВИЧ/СПИД в Украине
Информ.-ресурсный центр Междунар. Альянса по ВИЧ/СПИД

Видавництво: Київ: Alliance
Рік видання: 2001
Сторінок: 292 + карта НПО
Анотація: Данный Справочник составлен информационно-ресурсным центром Международного Альянса по ВИЧ СПИД с целью развития продуктивного сотрудничества между общественными, государственными и международными организациями, работающими в области ВИЧ/СПИД в Украине, а также для повышения информированности людей, затронутых эпидемией ВИЧ, о существующих услугам. В Справочнике представлены украинские НПО, государственные учреждения, донорские и оказывающие поддержку организации, осуществляющие свою деятельность в Украине.

ВІЛ/СНІД та формування здорового способу життя:
навчальний посібник
Автори: В. П. Поліщук, О. В. Молчанець, Г. В. Коротєєва
Видавництво: Київ: Освіта України
Рік видання: 2008; іл., схеми, граф.
Сторінок: 175
Анотація: Ставлячи перед собою завдання висвітлення найбільш актуальних питань, пов’язаних з епідеміологією ВІЛ/СНІДу, факторів, що підвищують рівень ураженості вірусом, профілактики інфекції та формування здорового способу життя, автори приділили велику увагу причині СНІДу ― вірусу імунодефіциту людини. Оскільки майбутні вчителі біології, на нашу думку, є найбільш ефективною ланкою поширення інформації про ВІЛ/СНІД серед молоді та підлітків, знання біології ВІЛ буде ключем для розуміння наслідків і проблем, пов'язаних з поширенням, патогенезом і, найголовніше, профілактикою цього вірусного захворювання.

Оценка с привлечением к участию:
методические рекомендации

Главний редактор: Т. Дешко
Видавництво: Київ: [б. и.]
Рік видання: 2002;
Сторінок: 160, ил.
Анотація: Данные рекомендации разработаны Международным Альянсом по ВИЧ/СПИД для неправительственных организаций, работающих в области ВИЧ/СПИД в Украине, с целью привлечения уязвимых к ВИЧ-инфекции групп к участию в оценке ситуации и выработке ответных действий. Рассчитаны также на читателей, которых интересуют качественные методы проведения исследований.

Використані ресурси:

1. https://uk.wikipedia.org/wiki
2. slavbibl4.at.ua - зображення для колажу.

Автор колажу: Матковська Д. М.
Літературу та списки літератури підготувала Шафоростова К. І.
Автор статті: Матковська Д. М.

1.12.2016













 

Контактна інформація


Aдреса:

вул. Старопортофранківська, 36, м. Одеса, 65020

Матеріали для репозитарія: dspace@pdpu.edu.ua

Платні послуги; Консультації щодо Авторського права та з питань наукометрії: library@pdpu.edu.ua

Визначення індексів УДК та авторського знаку: library.obrabotka@pdpu.edu.ua

Кожен останній четвер місяця – санітарний день!

© 2011-2024 Бібліотека Університету Ушинського

Пошук в моб меню